Marvel News #12

Veľké veci chodia v malých baleniach. Tento výrok určite platí pre sériu The Unstoppable Wasp, ktorá odštartuje už 4. januára 2017. Tvorcovia Jeremy Whitley a Elsa Charretier nám predstavia Nadiu Pym vo svojej vlastnej sérii. Postava novej Wasp debutovala v komikse Free Comic Book Day 2016 (Civil War II) a neskôr sa ešte niekoľkokrát ukázala napríklad v ANAD Avengers. Ide o dcéru Hanka Pyma a jeho prvej manželky. Mladosť strávila ako zajatec The Red Room, špeciálneho výcvikového zariadenia, ktorým si prešli napríklad aj Black Widow alebo Winter Soldier. Určite bude zaujímavé sledovať, ako táto mladá vedkyňa zapadne do superhrdinskej komunity.

 

Podľa predbežných odhadov predajnosti portálu BleedingCool sa tituly z Marvelu umiestnili v TOP 10 celkovo trikrát. Najvyššie sa dostal Star Wars Annual #2 (4. miesto), nasledovaný nultým číslom IVX (5. miesto) a premiérou Ghost Ridera na mieste siedmom.

 

Event Monsters Unleashed sa rozbehne už o niekoľko týždňov. Marvel nedávno vydal nové obrázky, ktoré budú súčasťou Monsters Unleashed Sampler, čo je niečo ako preview katalóg celého eventu určený pre predajcov. Na menšiu ochutnávku sa môžete pozrieť v priloženej galérii.

 

 

Zaujímavejšia však bola správa ohľadom postavy menom Kaiju Kid. Tá debutovala v zošite Totally Awesome Hulk #3 a vyzerá to tak, že v chystanom evente zohrá dôležitú úlohu. Kid Kaiju je talentovaný kreslič, má veľmi rád monštrá a čo je najzaujímavejšie, dokáže ich po nakreslení aj vyvolať. Scenárista Cullen Bunn sa vyjadril, že táto schopnosť je veľmi unikátna a zároveň nebezpečná. Neprezradil, či to bude priamo Kaiju Kid, kto spôsobí „vypustenie monštier“, ale dá sa predpokladať, že bude uprostred diania, ktoré spôsobí katastrofu. Zisťovanie, aké sú limity jeho schopností a aký je ich pôvod, bude tiež zaujímavé. Monsters Unleashed #1 je naplánovaný na 18. januára 2017.

 

kidkaiju

 

V Marvel News #11 sme písali o tom, že Civil War II stagnuje a nejaká gradácia príbehu sa veľmi nedarí. Veľkého finále, ktoré má 8-týždňové oneskorenie oproti plánovanému vydaniu, tak čaká neľahká úloha. Dôstojne ukončiť túto sériu. To, že to bude veľká mela, je jasné už z prvých náhľadov, avšak či to bude mať aj nejaké rozumné rozuzlenie, je otázne. Marvel taktiež ohlásil sedem kresličov, ktorí budú na tomto finálnom zošite hosťovať – Esad Ribic, Leinil Yu, Adam Kubert, Alan Davis, Mark Bagley, Marco Rudy a Daniel Acuna. Civil War II #8 bude mať 32 strán od Marqueza, pôvodného kresliča, a ďalších 8 strán, ktoré zatiaľ neboli bližšie špecifikované.

 

 

Je celkom logické, že sa Marvel už pomaly chystá na premiéru Guardians of the Galaxy aj vo sfére komiksu. Okrem Gamory, ktorá sa dočká sólovky 21. decembra, sa o týždeň neskôr dočkáme aj sólovky Rocket Raccoona. A náhľady zatiaľ vyzerajú zaujímavo. Na sérii bude pracovať tandem Matthew Rosenberg (Kingpin, Seret Warriors) a Jorge Coelho (The Haunted Mansion).

 

 

Ohľadom udalosti ResurrXion sa stále častejšie objavujú nové informácie o pripravovaných sériách. Nedávno sme zistili, aká bude zostava týmov X-Men Blue a X-Men Gold, aktuálne sa nám detailnejšie predstavila tímovka Weapon X. Scenárista Greg Pak a kreslič Greg Land sľubujú, že pôjde o smrtiaci „Black Ops“ tím, ktorý by mal ísť v šľapajách Uncanny X-Force. Pak sa snažil zadefinovať aj charakter tohto komiksu a podľa neho by malo ísť o „veľký, blockbusterový akčný thriller“. Zostava, ktorú bude mať k tejto vízii k dispozícii, je pozoruhodná – Old Man Logan, Sabretooth, Lady Deathstrike, Domino a Warpath. Ako bude táto nesúrodá partia spolupracovať, je otázne, ale ak sa podarí vytvoriť kvalitný príbeh, môže to fungovať.

 

weaponx

 

V zozname komiksov, ktoré nám včera Marvel nadelil, je opäť niekoľko veľmi zaujímavých kúskov. Pre fanúškov Star Wars je asi tutovka prvý diel série Doctor Aphra. Nová séria, do ktorej sa vkladajú veľké nádeje, je určite aj Nova. Zaujímavé bude pokračovanie príbehu „nehodného“ Thora alebo tímovky Avengers. Na slušne rozbehnutý úvod sa pokúsia nadviazať tretím číslom Champions.

 

All-New Wolverine #015
Avengers #002
Champions #003
Deadpool #023
Doctor Aphra #001
Guardians of the Galaxy – Awesome Mix Infinite Comic #002
Moon Knight #009
Nova #001
Scarlet Witch #013
Spider-Man 2099 #018
The Clone Conspiracy #003
The Unworthy Thor #02

A sme na konci Marvel News s poradovým číslom 12. Pokiaľ sa redakcii neozve Gal Gadot, že potrebuje parťákov na pyžamovú párty, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

(zdroj: newsarama.com,  news,   news2)

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
10 ⁄ 5 =