Marvel News #120 : Thor a jeho posledný súboj

V dnešných Marvel News na vás čaká nemilosrdná jednotka na špinavú robotu, informácie o nových sériách, ale aj ďalšie teasovanie House of X. Dozviete sa, aký legendárny zlosyn sa vráti na scénu a čo nás čaká ohľadom príbehu Marvels. A Thora čaká finálny súboj!

Miles Morales – Absolute Carnage tie-in

Minulý týždeň sa niesol v duchu teaserov s podtitulom – No Compromise. No Mercy. A tak, ako bolo avizované, tento týždeň Marvel prezradil, o čo pôjde. Postavy z teaserov, čiže Angela, Blade, Winter Soldier, Spectrum, Hellstrom a Wiccan budú súčasťou tímu Strikeforce, ktorý bude spin-offom z aktuálne prebiehajúceho eventu War of the Realms. Na zverejnenej obálke vidíme aj Jessicu Drew, známu najmä ako Spider-Woman, ktorá už bola potvrdená ako posledný člen tímu. Sériu bude písať Tini Howard a kresliť German Peralta. O covery sa postará Andrea Sorrentino. Tím, ktorý by sa mal starať o špinavú prácu, ktorej sa Avengers venovať nemôžu, bude debutovať v septembri.

Strikeforce

O Black Widow sa v poslednej dobe hovorí veľmi intenzívne. Či už je to kvôli jej osudu v Avengers: Endgame, alebo kvôli filmu, ktorý sa nedávno začal natáčať. A Marvel Comics nechce ostať pozadu, a tak na september ohlásil sériu The Web of Black Widow. Tá by sa mala hrabať v minulosti Natashe Romanoff a anotácia sľubuje skvelú šancu pre nových čitateľov, ktorí o tejto postave zatiaľ veľa nevedia. Písať ju bude Jody Houser a kresliť Stephen Mooney.

Web of Black Widow

Teaserov na udalosť House of X a Powers of X neustále pribúda. Na jednom z nich vidíme jemne upravený Lincolnov pamätník. Ten druhý zverejnil prostredníctvom Twitteru Jonathan Hickman a nikto netuší, čo tým chcel vlastne povedať. Pripravovaná revolúcia vo svete mutantov vypukne v júli.

Fakt, že Jason Aaron končí svoju dlhotrvajúcu púť pri sérii Thor, je už všeobecne známy. Okrem posledného príbehu, ktorý napíše v rámci aktuálne vychádzajúcej série, sa môžeme tešiť aj na 4-dielnu minisériu, ktorou svoj príspevok do príbehov tohto hrdinu definitívne uzavrie. Séria King Thor dokončí to, čo sa začalo v komikse God of Thunder, kde Aaron začínal. Budeme sledovať Thorov a Lokiho posledný súboj. Opäť by sa mali objaviť aj Thorove vnučky Frigg, Atli a Ellisiv a taktiež zbraň Necrosword, ktorá je tak mocná, že dokáže zabíjať aj nesmrteľných bohov. O zverejnený cover (vľavo) sa postaral Esad Ribic, ktorý bude túto sériu aj kresliť. Táto dvojica spolu pracovala aj na spomínanej sérii God of Thunder a vtedy bol výsledok úžasný. Máme sa teda na čo tešiť!

Na základe nedávno zverejneného teaseru sa na scénu pravdepodobne vráti legendárny Ultron. Promo obsahuje kresbu Mikea Deodata Jr. a vidíme na ňom Tonyho Starka, ako bonuje s Ultronom. Text Unite of Perish vyzerá ako klasická PR fráza a The Ultron Agenda asi bude názov príbehu, respektíve eventu. Viac zatiaľ nevieme. Špekuluje sa, že by to mohlo mať spojitosť s eventom, ktorý je avizovaný na december a zatiaľ o ňom nie je známe vôbec nič. Avšak teaser je datovaný na september, takže tu spojitosť nemusí byť žiadna.

The Ultron Agenda

Klasický komiksový príbeh Marvels od dvojice Kurt Busiek a Alex Ross dostane po 25 rokoch od svojho vydania novú kapitolu s názvom Marvels Epilogue #1. Budeme v ňom opäť sledovať novinára Phila Sheldona, ktorý je už aktuálne na dôchodku. Spolu so svojimi už dospelými dcérami navštívi vianočný New York City. Tvorcovia sľubujú, že časy, keď Phil dokumentoval dôležité superhrdinské udalosti, ešte nie sú na konci. Okrem obálky bol zverejnený aj menší náhľad. Celého zošitu sa dočkáme v júli.

Vo včerajších novinkách nájdeme napríklad štart série Silver Surfer Black, ale aj pokračovanie už etablovaných sérií Venom alebo Immortal Hulk.

Age Of Conan – Belit #4
Age Of X-Man – Apocalypse And The X-Tracts #4
Age Of X-Man – The Marvelous X-Men #5
Amazing Spider-Man #23
Asgardians Of The Galaxy #10
Champions #6
Friendly Neighborhood Spider-Man #7
Giant-Man #3
Immortal Hulk #19
Invaders #6
Ironheart #7
League of Legends – Lux #2
Major X #5
Marvel Tales – Spider-Man #1
Punisher #12
Silver Surfer Black #1
Spider-Man – Life Story #4
Star Wars – Vader – Dark Visions #5
Superior Spider-Man #7
Symbiote Spider-Man #3
Unbeatable Squirrel Girl #45
Venom #15
X-Force #

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
25 + 2 =