Marvel News #123: Marvel Zombies sú späť!

San Diego Comic Con sa už pomaly blíži. Tohtoročná edícia bude špeciálna tým, že festival oslavuje 50. výročie. A Marvel na ňom tento rok nebude chýbať. Samozrejme, najväčšie ohlásenia sa budú točiť okolo filmovej, respektíve seriálovej divízie, ale množstvo noviniek prinesie aj fanúšikom komiksu. Už v piatok (19.5.) v poobedných hodinách kalifornského času sa pravdepodobne dozvieme viac detailov o pripravovanom projekte Marvel #1000. Panelu by sa mal zúčastniť Ryan Penagos (kreatívny riaditeľ) a CB Cebulski (šefredaktor Marvelu). Na rovnakom mieste bude následne ďalší panel, na ktorom sa zúčastní napríklad Nick Spencer (Amazing Spider-Man), Seanan McGuire (Ghost-Spider) a Frank Tieri (Absolute Carnage: Lethal Protectors), aby spolu s editorom Nickom Loweom prebrali, čo čaká Spider-Mana.

Najväčšie haló asi spôsobí panel Next Big Thing, kde v sobotu (20.7.) CB Cebulski a Jonathan Hickman prezradia detaily pripravovanej udalosti House of X a Powers of X. Nasledovať bude ďalší panel s CB Cebulskim, kde sa ukáže aj Rob Liefeld alebo Skottie Young a bude sa preberať všeobecná situácia a plány Marvelu. V nedeľu (21.7.) sa odohrá panel o tvorbe komiksov v tomto vydavateľstve. Obsah je teda pestrý, novinky budeme samozrejme sledovať a budeme vás o nich okamžite informovať.

CB Cebulski na SDCC 2018

Marvel Zombies sa v rámci Marvelu po prvý raz objavili v roku 2005, keď sme vďaka vírusu z inej dimenzie mali možnosť sledovať hrdinov v zombie prevedení. Za tento zábavný úlet bol zodpovedný Robert Kirkman, ktorý je známy najmä vďaka sérii Walking Dead. O kresbu sa vtedy staral nemenej známy Sean Phillips. Po prvej minisérii, ktorá mala päť zošitov, sa vďaka obrovskej popularite tento koncept dočkal množstva pokračovaní a napríklad aj crossoveru s titulom Army of Darkness z vydavateľstva Dynamite. V roku 2008 sa v one-shote zombíci na chvíľku vrátili, ale bol to uzatvorený príbeh v úplne inom duchu a nálade. Pred pár dňami však Marvel zverejnil teaser, na ktorom vidíme zombie verzie Wolverina, Captaina Americu a Deadpoola. Autorom obrázku je Inhyuk Lee. Najpodstatnejšou informáciou z tohto teaseru je určite dátum návratu tejto značky – október 2019.

Marvel Zombies

Samostatnou kapitolou je sprievodný text „The dead will walk againg“. Ten pravdepodobne odkazuje na nedávne ukončenie série Walking Dead vo vydavateľstve Image. Možno aj vďaka tejto vete v tom mala trochu hokej spravodajská stanica CNN. Tá prostredníctvom twitteru informovala, že Marvel ukončil sériu Walking Dead a hneď ohlásil náhradu Marvel Zombies. CNN tento oznam po obrovskom výsmechu samozrejme opravila.

Zaujímavé veci sa dejú okolo série Doctor Strange. Zošit s číslom #20 bol len nedávno označený za posledný, a tak sa začalo špekulovať nad osudom tohto mága. Stále nevieme, či pôjde o smrť tejto postavy, reštart alebo nejakú dlhšiu pauzu. Na odpovede si budeme musieť ale počkať o niečo dlhšie, keďže vydanie tohto zošitu bolo posnunuté o 4 týždne a to na 2. októbra. Dôvod omeškania uvedený nebol.

Súčasťou projektu Marvel Comics #1000 budú aj Star Wars. Podľa nedávno zverejnených informácií napíše jednostránkový príbeh pre túto zbierku Charles Soule. Nakreslí ju Terry Dodson. Len nedávno bola zverejnená informácia, že súčasťou tohto projektu bude aj Barbar Conan a jeho príbeh. Ak ste ešte o tomto one-shote nepočuli, tak pripomeniem, že pôjde o špeciálny zošit pri príležitosti 80. výročia spoločnosti Marvel a bude obsahovať jednostránkové príbehy mapujúce históriu Marvelu od roku 1939.

Najzaujímavejším momentom tohto týždňa je určite štart série Aero. Tá po prvýkrát vychádza v angličtine a o niečo viac nám tak predstaví postavu, ktorá sa už predstavila v rámci teamu Agents of Atlas.

Aero #1
Age Of X-Man – Prisoner X #5
Captain America And The Invaders – Bahamas Triangle #1
Cosmic Ghost Rider Destroys Marvel History #5
Dead Man Logan #9
Fantastic Four – The Prodigal Sun #1
Immortal Hulk #20
Ms. Marvel Annual #1
Old Man Quill #7
Punisher #13
Savage Avengers #3
Secret Warps – Soldier Supreme Annual #1
Spider-Gwen – Ghost-Spider #10
Star Wars – Age Of Resistance – Finn #1
Star Wars – Target Vader #1
Unbeatable Squirrel Girl #46
Uncanny X-Men #21

Aero

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ nepresedíme najbližšie dni v kine na novom Spider-Manovi, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte ďalej Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
23 × 16 =