Marvel News #124: New York City ovládne nákaza!

V evente War of the Realms, ktorý nedávno vyvrcholil, sa Lokimu zo začiatku práve nedarilo. Ale nebol by to Loki, aby ho niečo tak triviálne ako smrť, zastavilo. Loki je teda späť a už o týždeň štartuje jeho vlastná ongoing séria. Scenár napíše Daniel Kibblesmith, ktorý sa pre Newsramu rozrozprával, ako bude Loki v tejto sérii vyzerať. Odvolal sa pritom na Gaimanovu knihu Severská mytológia, kde ho zaujala pasáž definujúca Lokiho ako niekoho, kto robí svet oveľa zaujímavejším, ale menej bezpečným. Kibblesmith tiež uviedol, že môžeme čakať sexy darebáka, ktorý je úplne iný a že mu tentokrát môžeme plne dôverovať. Je ale vysoko pravdepodobné, že toto vyjadrenie bude nutné brať štandardne s rezervou. Veď poznáte Lokiho. 😉 Loki sa bude nachádzať v trochu inej pozícii, ako sme u neho zvyknutí a je to dôsledok udalostí eventu War o the Realms, takže minimálna znalosť toho, čo sa v tomto evente udialo, bude pre naskočenie do tejto série esenciálna. Sériu bude kresliť Oscar Bazaldua a David Curiel. Premiéra je naplánovaná na 17. júla.

Event War of the Realms nezmenil len Lokiho. Jane Foster po udalostiach tohto eventu tiež začína novú kapitolu svojho života. Postava, ktorú sme posledné roky poznali primárne ako „Thora v sukni“, na seba prevezme úlohu valkýry. Udeje sa tak v sérii Jane Foster: Valkyrie, ktorú napíše Jason Aaron a Al Ewing. O kresbu sa postará Cafu, cover nakreslil Mahmud Asrar a Matthew Wilson. Zo série, ktorá má naplánovanú premiéru na 24. júla, sú k dispozícii prvé náhľady a vyzerá to už z úvodu na poriadnu melu.

Približne mesiac nás čaká do odštartovania eventu Absolute Carnage. Duo Donny Cates a Ryan Stegman už narobili vietor v Marvel univerze svojou sériou Venom a veľké plány majú aj s Carnageom. „Dali sme sériovému vrahovi atómovú bombu. Cletus sa bude snažiť zabiť každý jeden charakter, ktorý mal kedy niečo spoločné so symbiontom a to je, ak čítate Marvel komiksy, skoro každý. Takže každý je cieľ a môžem vám garantovať, že nie všetci to prežijú.“ Takto sa vyjadril Cates v nedávno zverejnenom traileri na túto udalosť. Čaká nás teda určite masaker.

 

 

Po úspešnom projekte Eda Piskora X-Men: Grand Design, Marvel ohlásil ďalší projekt, ktorý sa bude tentokrát hrabať v histórii Fantastic Four. „Fantastic Four je jeden zo základných kameňov Marvelu a ja som dostal obrovské množstvo kreatívnej slobody a tak sa pokúsim prerozprávať ich príbeh,“ vyjadril sa scenárista a kreslič Tom Scioli, ktorý dvojdielnu minisériu vytvorí. Prvého zošitu Fantastic Four: Grand Design by sme sa mali dočkať v októbri.

V októbri sa v uliciach New York City rozpúta nákaza! Hrdinovia ako Thing, Iron Fist, Luke Cage, Jessica Jones a Moon Knight sa budú musieť spojiť, aby spolu čelili nebezpečnej hrozbe. V udalosti, ktorá nesie názov Contagion, by podľa editora Jakea Thomasa mali byť hrdinovia konfrontovaní s niečím, na čo ich štandardne fungujúce schopnosti nebudú stačiť. Tajomná substancia zaútočí na bežných ľudí, ale aj na hrdinov, ukradne im ich znalosti a schopnosti a veda aj mágia budú bezmocné. Nikto nevie, odkiaľ sa táto nákaza vzala a už vôbec nikto netuší, ako ju zastaviť. Miniséria, ktorú napíše Ed Brisson, bude vychádzať raz za týždeň v priebehu októbra. Do tímu kresličov patrí napríklad Roge Antonio alebo Stephen Segovia.

Zo včerajších noviniek stoja za pozornosť špeciály, v ktorých hlavnú úlohu zohráva Wolverine, prípadne štart série Invisible Woman.

Age Of X-Man – Apocalypse And The X-Tracts #5
Amazing Spider-Man #25
Avengers #21
Black Cat #2
Champions #7
Giant Size X-Statix #1
Invisible Woman #1
Ironheart #8
League of Legends – Lux #3
Marvel Tales – Captain America #1
Miles Morales – Spider-Man #8
Savage Sword Of Conan #7
Secret Warps – Weapon Hex Annual #1
Star Wars #68
Star Wars – Age Of Resistance – Captain Phasma #1
Symbiote Spider-Man #4
Thor #15
Venom #16
War Of The Realms – Omega #1
Wolverine And Captain America – Weapon Plus #1
Wolverine Vs Blade Special #1
Young Guns Sketchbook

Wolverine Vs Blade Special #1

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ si na San Diego Comic Cone nepovedia, že by Multiverzum malo nahradiť chýbajúce štúdio Sony, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte ďalej Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

 

 

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
24 − 12 =