Marvel News #125: Cletus Kasady nemôže byť ovládnutý!

Skupina titulov, v ktorých hrá hlavnú úlohu Spider-Man, sa opäť rozrastie. Marvel angažoval top mená z brandže, aby spolu vytvorili minisériu The Amazing Spider-Man: Full Circle. Scenár budú spolu vytvárať Jonathan Hickman, Nick Spencer, Jason Aaron, Chip Zdarsky, Al Ewing, Kelly Thompson a Gerry Duggan. A to sú naozaj ťažké kalibre. Medzi kresličov patrí napríklad Valerio Schiti a Chris Bachalo. Očakávať by sme mali príbeh globálneho charakteru, kde sa Parkerove cesty skrížia so SHIELDOM a sľúbený je aj výskyt Nicka Furyho, Wolverina alebo Petera Porkera, známeho aj ako Spider-Ham. Prvé číslo je naplánované na október.

Full Circle

Bratské duo Johnny Blaze a Danny Ketch sa vrátia v sérii Beware the Ghost Rider. Johnny Blaze je aktuálne v pozícii kráľa pekla, kde má za úlohu držať na uzde hordy démonov. Danny nikdy nechcel byť Ghost Rider, avšak okolnosti ho donútia, aby opäť prebral túto úlohu na plný úväzok. Beware the Ghost Rider bude pravdepodobne vychádzať z udalostí série Avengers, kde nás čaká príbeh Challenge of the Ghost Rider. V ňom by sa mali Avengers postaviť práve proti novému vládcovi pekla. A aby Ghost Riderov nebolo málo, Robbie Reyes, aktuálny nositeľ tohto titulu, je súčasťou Avengers a bude to práve on, koho pošlú do pekla, aby sa stretol s jeho novým vládcom. Scenár napíše Ed Brisson, o kresbu sa postará Aaron Kuder. Prvé číslo bude vonku v októbri.

Beware the Ghost Rider

Od ohlásenia návratu značky Marvel Zombies už prešli dva týždne a von začínajú prenikať prvé detaily. V októbri sa dočkáme zošitu Marvel Zombies: Respawn #1, ktorý napíše Phillip Kennedy Johnson a nakreslí Leonard Kirk. Ústrednú úlohu v tomto príbehu by mal zohrať Galactus, ktorý v pôvodnej sérii skončil dosť neslávne. V 5-dielnej minisérii z roku 2005, ktorú písala zombie legenda Robert Kirkman, ho po príchode na Zem hrdinovia premenení na Zombies roztrhali na kusy. Veľa toho ale asi nenačaruje ani v tomto príbehu, keďže by sa mal začať nájdením jeho mŕtveho tela na okraji slnečnej sústavy. Pri vyšetrovaní prídu Avengers, X-Meni a Fantastic Four na to, že jeho telo prináša na Zem teror. A hrdinovia sa jeden za druhým menia na nadľudských kanibalistických predátorov. Dokážu zastaviť hrozbu, ktorá už zabrala polovicu známeho univerza?

Marvel Zombies: Respawn

„Cletus Kasady nemôže byť ovládnutý!“ Aj toto vyhlásenie bolo súčasťou oznámenia, že udalosť Absolute Carnage nebude pozostávať zo štyroch zošitov, ale z piatich. Carnageovo besnenie sa začne 7. augusta a finálneho čísla by sme sa po novom mali dočkať až v priebehu novembra. Marvel zároveň zverejnil aj obálku k štvrtému zošitu, ktorý bol pôvodne plánovaný ako posledný. Cover je ako inak krvavý a hrôzostrašný. Udalosť Absolute Carnage bude písať Donny Cates, nakreslí ju Ryan Stegman.

Absolute Carnage #4

A práve kreslič Ryan Stegman prostredníctvom Twitteru zverejnil prvý náhľad na súboj Carnage vs. Venom.

San Diego Comic Con sa už pomaly začína a Marvel Comics ešte pred jeho začiatkom zverejnil teaser s textom Dawn of X, čo bude veľmi pravdepodobne úzko prepojené s blížiacim sa House of X a Powers of X Jonathana Hickmana. Už teraz je isté, že po skončení HOX a POX nás čakajú veľké zmeny. Sám Hickman bude písať zatiaľ bližšie nešpecifikovanú ongoing sériu a ďalšie sa údajne dočkajú úplne nových, ale aj tradičných konceptov. House of X odštartuje 24. júla, Powers of X 31. júla. Viac sa určite dozvieme už tento víkend na SDCC.

Veľmi dobre aktuálne vyzerá štart série Black Cat z pohľadu čísiel. Na základe odhadov predaja bolo prvé číslo najpredávanejším zošitom za mesiac jún. Tento rebríček síce čerpá len od distribútora Diamond Comics, v ktorom chýbajú niektoré ďalšie kanály, avšak tieto výsledky bývajú dobrým indikátorom toho, ako sa danému titulu darí. Zošitu Black Cat išlo do obehu viac ako 255-tisíc kusov a pred druhým miestom, na ktorom je druhý zošit DC eventu DCeased, má náskok viac ako 100-tisíc kusov.

Black Cat dominuje!

Včerajšok bol sviatkom pre fanúšikov Lokiho. Kráľ klamárov sa dočkal prvého zošitu svojej vlastnej ongoing série.

Age Of X-Man – Omega #1
Captain Marvel #8
Daredevil #8
Deadpool #15
Domino Hotshots #5
Immortal Hulk #21
Invaders #7
Loki #1
Marvel’s Spider-Man – City At War #5
Punisher Annual #1
Secret Warps – Ghost Panther Annual #1
Silver Surfer Black #2
Spider-Man – Life Story #5
Star Wars – Doctor Aphra #34
Star Wars – Tie Fighter #4
Superior Spider-Man #9
Uncanny X-Men #22
Unstoppable Wasp #10
X-Force #10

Loki #1

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ si organizátori BBconu nepovedia, že akciu potiahnu o pár dní dlhšie, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte ďalej Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

A nezabudnite, že Marvel News už nájdete s menším časovým odstupom aj na Youtube!

 

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
32 ⁄ 16 =