Marvel News #128: Skvelý štart eventu Absolute Carnage

Najočakávanejšou udalosťou tohto leta bol okrem reštartu X-Menov event Absolute Carnage. To, čo duo Dony Cates a Ryan Stegman v poslednom čase s Venomom a symbiontmi všeobecne páchajú, je neskutočné, a tak bol okolo prvého čísla obrovský hype. A oplatilo sa čakať. Vo sfére symbiontov a hororových príbehov dlho nič lepšie nevyšlo.

It doesnt matter if you are dead. You are still a target.Eddie Brock

Carnage si zaumienil zlikvidovať všetkých, ktorí kedy boli spojení so symbiontmi. Chce z nich získať fragment, ktorý v hostiteľoch ostáva, a ak sa mu to podarí v dostatočnom množstve, bude to znamenať veľký problém. Príbeh je možno jednoduchý, ale stojí na základoch, ktoré Cates za posledné obdobie vytvoril. Dobré je tiež to, že sa dá naskočiť aj v tomto zošite a nemusíte mať Venoma načítaného. Všetko podstatné sa dozviete prakticky v úvode. A ak vám sadne tento zošit, určite sa po Venomovej sólovke, respektíve po ďalšej Catesovej práci obzriete aj sami. Kresba je tiež skvelá a Carnage a jeho nohsledi vyzerajú parádne. Nechceli by ste ich stretnúť ani v dobre osvetlenej uličke.

Absolute Carnage #1

Napriek rozsiahlemu obsahu (približne 3 klasické zošitovky) je dianie dostatočne dynamické a akčné. Nechýbajú zvraty a záverečný cliffhanger stojí za to. Druhé číslo bude vonku približne o dva týždne a osobne sa ho už neviem dočkať. Ak vás tento štart pohltil rovnako ako mňa, môžete si čas krátiť množstvom tie-inov, ktoré tento event prináša.

Ak nechcete aby vám niečo ušlo.

Ohľadom prvého čísla Absolute Carnage si Marvel pripravil aj jedno prekvapenie. Dvadsať zošitov má vnútri originálnu ručnú skicu od legendárneho Mikea Bagleyho. A to by chcel mať asi každý zberateľ!

A fanúšikovia už pomaly začínajú priložené skice nachádzať.

Pred pár dňami Marvel zverejnil aj cover finálneho zošitu eventu Absolute Carnage. Okrem toho, že na ňom vidíme opäť veľmi zaujímavú melu, zaujal aj popis, ktorý zošit s poradovým číslom #5 sprevádza – Venom a Carnage – na smrť! Kto z tejto dvojice umrie? Budeme si musieť počkať do novembra, keď tento event vyvrcholí.

Absolute Carnage #5

Hneď ako sa event Absolute Carnage skončí, Marvel odštartuje spin-off sériu Scream: Curse of Carnage. Tá bude sledovať príbeh len nedávno vzkrieseného symbionta menom Scream. Kto bude hostiteľom, je ale zatiaľ nejasné. Mal by byť najsilnejší v histórii, preto je otázne, či vôbec pôjde o človeka. Sériu bude písať Clay McCleod Chapman a o kresbu sa postará Chris Mooneyham. Viac sa dozvieme v novembri.

Scream

Keď sa povie Yondu, väčšine asi napadne jeho filmové spracovanie a prirovnanie k Mary Poppins. A zatiaľ čo v MCU majú už jeho fanúšikovia smolu, v komiksoch Younduho kariéra vesmírneho pašeráka veselo pokračuje. Minulý týždeň sme ho mohli vidieť v debutujúcej sérii Future Foundation a len nedávno mu bola oznámená aj vlastná sólovka. A čo nás v nej čaká? No, samozrejme, zbrane, artefakty, žoldáci, návštevník z budúcnosti – skrátka taká pašerácka klasika. Séria odštartuje v novembri. Písať ju bude Lonnie Nadler a Zac Thompson. Kresliť bude John McCrea.

Yondu

Morbius sa na filmovom pláne ukáže až v priebehu budúceho roka, avšak Marvel túto postavu opráši už v novembri. Jeho nová sólovka sa zameria na nekončiacu snahu Michaela Morbiusa nájsť liek na vampirizmus. Cesta to však bude náročná a komplikovaná a je otázne, čo je na jej konci. Sériu napíše Vita Ayala (Shuri) a o kresbu sa postará Marcelo Ferreira.

Morbius

Pred pár týždňami Marvel teasoval návrat postavy, ktorá sedí na kráľovskom tróne. Postavu vidieť nebolo, čo vytvorilo priestor na rôzne tipy. Chápadlá v pozadí pripomínali kresbu Chrisa Bachala zo série Dr. Strange, avšak o najvyššom čarodejníkovi tento teaser nakoniec nebol. Novej série sa dočká Deadpool a o kresbu sa ale naozaj postará Chris Bachalo. Scenár napíše Kelly Thompson a príbeh by sa mal zamerať na Deadpoolov boj s kráľom monštier, ktorý si povedal, že si svoje kráľovstvo rozloží na Staten Islande. Bachalova kresba sa k magickému Strangeovi hodila a už v novembri sa dozvieme, ako sa bude hodiť k žoldnierovi s nevymáchanou hubou.

Deadpool

Pri pohľade na doleuvedený zoznam vám musí byť jasné, že to bol včera naozajstný nášup nových komiksov. Prvých tie-inov sa dočkal event Absolute Carnage. Debutovali hneď dve série zo sveta Conana. Jonathan Hickman nám opäť mútil hlavy v druhom zošite Powers of X. A to, samozrejme, nie je všetko. Jednoducho si stačí len vybrať.

Absolute Carnage Scream #1
Absolute Carnage Separation Anxiety #1
Age Of Conan Valeria #1
Amazing Spider-Man #27
Captain Marvel #9
Conan The Barbarian Exodus #1
Doctor Strange #17
Fantastic Four #13
Friendly Neighborhood Spider-Man #10
Gwenpool Strikes Back #1
Immortal Hulk Director’s Cut #1
Invaders #8
Ironheart #9
League of Legends – Lux #4
Loki #2
Miles Morales Spider-Man #9
Powers Of X #2
Punisher Kill Krew #
Silver Surfer Black #3
Silver Surfer The Prodigal Sun #1
Star Wars Target Vader #2
Sword Master #2
Symbiote Spider-Man #5
Unbeatable Squirrel Girl #47

Conan – Exodus

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ nám neexploduje hlava z Hickmenových X-Menov, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte ďalej Multiverzum na Facebooku a čítajte komiksy!

A nezabudnite, že Marvel News u už môžete pozrieť aj na našom Youtube kanály!

 

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
15 + 6 =