Marvel News #129: Mjolnir vs. Necrosword

Garth Ennis je aj v našich končinách známe a etablované meno. Vyšli mu u nás série Hitman, Preacher a aktuálne sa asi najviac skloňuje komiks Banda. Množstvo fanúšikov ale určite zaujal aj svojím spracovaním Punishera. Či už hovoríme o sérii, ktorú tvoril s kresličom Steveom Dillonom, alebo o tvrdšej a krvavejšej sérii Punisher MAX. Ennis sa k tejto postave vrátil pred dvoma rokmi v minisérii Punisher: Platoon a vyzerá to tak, že tento severoírsky scenárista pripravuje ďalšie minimálne dve.

Punisher – The Platoon

Prvou bude Soviet a nakreslí ju Jacen Burrows. Ennis odhaduje, že by mohla začať vychádzať v novembri tohto roku. Druhá ponesie názov Get Fury a nakreslí ju Goran Parlov, ktorý mal na starosti aj kresbu príbehu Platoon. Tej by sme sa mali dočkať až v priebehu budúceho roku. Zatiaľ sa presne nevie, o čom príbehy budú, ale už z názvov sa dá čo-to vytušiť.

Punisher

Po niekoľkých dňoch teasovania Marvel odhalil identitu svojho najnovšieho superhrdinského tímu – Doc Justice and the J-Team. Identita postavy Doc Justice je zatiaľ neznáma, avšak o tzv. J-Teame sa už vie, že pôjde o mladých hrdinov, pôvodne známych ako Runaways. Celý príbeh tohto tímu by sa mal začať v zošite Runaways #25, kde sa cesty hrdinov tejto série stretnú s Doc Justiceom. Veľké veci by sa ale mali začať diať až v čísle #27, kde sa môžeme tešiť na prácu kresliča Krisa Anku. Ten by mal pomôcť so zmenou Runaways na J-Team. Viac detailov sa dozvieme asi až priamo v komikse, pričom spomínaný zošit Runaways #25 bude vonku 25. septembra. Pár detailov prezrádza aj editor Nick Lowe na priloženom videu.

 

 

Event War of the Realms sa nedávno skončil. Priniesol zmeny, ako napríklad Jane Foster, ktorá nastúpila do pozície Valkyrie. Pre scenáristu Jasona Aarona však koniec tohto eventu znamená aj pomalý odchod od postavy Thora, s ktorou to už ťahá od príbehu God of Thunder. V hlavnej línii Aaron skončí v zošite Thor #16. Definitívnu bodku za svojím účinkovaním vo svete Asgardu však urobí až v zošite Thor: God of Thunder, v ktorom si to spolu rozdajú Thor a Loki. A práve Loki využije tzv. Necrosword, ktorý Aaron uviedol do sveta v spomínanom príbehu God of Thunder. Vyhrá teda Thor alebo Loki? Bude mať navrch Mjolnir alebo Necrosword? Prvý zošit série King Thor bude k dispozícii 11. septembra a na náhľade z neho môžete vidieť prácu Esada Ribica, ktorý bude túto minisériu kresliť.

Zhruba o mesiac bude premiérovať miniséria Spider-Man, pod ktorou sú podpísaní J. J. Abrams a jeho syn Henry Abrams. V priloženom videu odhaľujú informácie zo zákulisia a aj to, ako sa dostali k práci Sary Pichelli, ktorá bude sériu kresliť. Editor Nick Lowe, ktorý je nahajpovaný podobne ako v predošlom videu, predstavuje hlavného záporáka menom Cadaverous, ktorý bude podľa jeho slov najsilnejším Spider-Manovým protivníkom, aký sa tu kedy objavil. Dostaneme tiež náhľad na jeho armádu nohsledov, a tak sa má Peter určite na čo tešiť.

 

 

Event Absolute Carnage prednedávnom úspešne odštartoval a okrem hlavnej línie môžeme sledovať aj množstvo tie-inov, ktoré sa budú snažiť spestriť a rozšíriť príbeh. A Marvel pri budovaní tohto eventu nedávno prišiel s novinkou, a to animovaným filmom Absolute Carnage: Breakout, ktorý sa zameriava na Normana Osbourna. Ten je po incidente, počas ktorého bol na chvíľku Carnage, ale symbiont mu bol násilne odobratý, presvedčený, že práve on je Cletus Kasady. Video je to zaujímavé a hororové, ale ak ste nečítali prvý zošiť eventu Absolute Carnage, zhruba v druhej polovici už prichádzajú na scénu spoilery, takže pozor.

 

Marvel Comics #1000 je projekt, ktorý má osláviť 80. výročie spoločnosti Marvel. Čaká nás 80 príbehov od 80 rôznych kreatívnych tímov a mapovať by sa tu mala celá komiksová história Marvelu. Ako to už býva, fanúšikovia budú mať k dispozícii aj kvantum variant coverov a jeden z nich bol nedávno zverejnený pri príležitosti akcie D23, ktorá sa uskutoční už tento víkend. A nie je na ňom nikto iný ako Mickey Mouse.

D23 Variant

Vo včerajších novinkách nechýba pokračovanie Hickmanových X-Menov, ale aj tie-iny s eventu Absolute Carnage. Novú kapitolu začne aj Ghost Spider.

Absolute Carnage Vs Deadpool #1
Daredevil #10
Deadpool Annual #1
Death’s Head #2
Fearless #2
Ghost-Spider #1
Guardians Of The Galaxy #8
History Of The Marvel Universe #2
Magnificent Ms. Marvel #6
Marvel Comics Presents #8
Marvel Tales X-Men #1
Marvel’s Spider-Man City At War #6
Powers Of X #3
Savage Sword Of Conan #8
Star Wars Doctor Aphra #35
Star Wars Tie Fighter #5
Superior Spider-Man #10
Tony Stark Iron Man #15
Valkyrie Jane Foster #2

Ghost Spider

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ sa nevydáme na trestnú výpravu do sídla Sony, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte ďalej Multiverzum na Facebooku a čítajte komiksy!

A nezabudnite, že Marvel News si už môžete pozrieť aj na našom Youtube!

 

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
30 − 16 =