Marvel News #130: Conan 2099 a svetelný meč

V minulých Marvel News sme avizovali dva nové projekty Gartha Ennisa s Punisherom v hlavnej úlohe. Prvým projektom, ktorého sa dočkáme už v novembri, je miniséria Punisher: Soviet. Z náhľadu, ktorý bol nedávno zverejnený, srší akcia a ako sa už dalo vytušiť aj z názvu, Punisher si to rozdá s ruskou mafiou. O kresbu sa postará Jacen Burrows.

Začiatkom leta Marvel avizoval návrat Annihilusa a príbeh, ktorý bude odkazovať na event Annihilation z roku 2006. Na základe novembrového edičného plánu vieme, že všetko to začne zošitom Annihilation: Scourge Alpha #1. Nova v ňom bude viesť tím, ktorý sa vyberie do Negatívnej zóny, aby tam vyšetril niečo, čo vyzerá podozrivo. Podľa obálky sa dá predpokladať, že spoločnosť mu budú robiť Beta Ray Bill, Silver Surfer a pravdepodobné je aj zapojenie Fantastic Four. A práve Fantastic Four má v edičnom pláne one-shot s názvom Negative zone #1. Aj keď tento zošit nie je priamo označený ako tie-in k príbehu Annihilation, nemôže to byť náhoda! V Negatívnej zóne sa skrátka začne diať niečo, čo nebudú môcť hrdinovia nechať len tak. A ak bola Annihilácia iba začiatok, ako to hlása anotácia zošitu Scourge Alpha, máme sa určite na čo tešiť.

Na festivale San Diego Comic Con bol na november ohlásený návrat sveta Marvel 2099. V tomto svete je všetko trochu inak, čo je logické, kedže dianie sa odohráva v budúcnosti v roku 2099. Asi najznámejším predstaviteľom tohto sveta je Miguel O’Hara, ktorý je známejší ako Spider-Man 2099. Samozrejme, svojich moderných verzií sa dočkali aj ďalší hrdinovia. A rovnako to bude aj v novembri tohto roku. Všetko to začne zošitom 2099 Aplha #1, ktorý napíše Nick Spencer a nakreslí Viktor Bogdonovic. Pôjde pravdepodobne o úvod a vykreslenie aktuálnej situácie v meste Nueva York. V ten istý deň sa one-shotu dočká aj Fantastic Four od dvojice Karla Pacheco a Steven Cummings. Tento zošit by si mal položiť otázku, aké je to byť členom Fantastic Four, ak vo svete vládne Doom? Koncom novembra sa one-shotu dočká aj Punisher. Ten bude asi vykonávať svoj štandard v boji so zločinom. Tento príbeh napíšu Lonnie Nadler a Zac Thompson. Kresliť bude Matt Horak. Súčasne bude vydaný aj zošit Conan 2099 #1 a ten vyzerá na prvý pohľad asi najzaujímavejšie. Musíte uznať, že Conan, ktorý má v rukách niečo, čo vyzerá ako svetelný meč, je úplná bomba. Písať bude Gerry Duggan a o kresbu sa postará Roge Antonio.

Horeuvedené tituly však nebudú všetko, čo pre nás Marvel v rámci značky 2099 pripravil. Neskôr môžeme očakávať ďalšie zošity, ktorých zoznam Marvel zverejnil.

AMAZING SPIDER-MAN #33
2099 ALPHA #1
AMAZING SPIDER-MAN #34
AMAZING SPIDER-MAN #35
2099 OMEGA #1
FANTASTIC FOUR 2099 #1
PUNISHER 2099 #1
CONAN 2099 #1
SPIDER-MAN 2099 #1
GHOST RIDER 2099 #1
DOOM 2099 #1
VENOM 2099 #1

Pred týždňom sme sa vďaka zverejnenému videu dozvedeli zopár detailov o pripravovanom projekt J.J. Abramsa a jeho syna Henryho. V rámci 2019 Marvel Universe Fall magazine boli zverejnené concept arty, ktoré nakreslila Sara Pichelli. Konkrétne vidíme Cadaverousa, ktorý vyzerá ako obrnený mimozemšťan, aj keď môže ísť samozrejme aj o človeka. Na náhľade z diania vidíme aj jeho poskokov, ale tých sme videli aj v spomínanom videu. Jedno je ale isté, Abramsovci si pripravili pre Spider-Mana veľké sústo. Zošit sa dostane do predaja 18. septembra.

Carol Danvers sa vyberie na temnú stranu sily. Nie, nebojte sa, nechystá sa žiadny crossover so Star Wars. V story arcu, ktorý sa začne v zošite Captain Marvel #12, sa ale dočkáme trochu temnejšej verzie obľúbenej hrdinky. Nevieme síce, čo spôsobí túto zmenu, ale v príbehu s názvom The Last Avengers bude stáť proti svojim niekdajším kolegom z Avengers. Scenár napíše Kelly Thompson a o kresbu sa postará Lee Garbett.

Captain Marvel #12

Včera sa fanúšikovia dočkali ambiciózneho projektu Marvel Comics #1000. Pokračovanie eventu Absolute Carnage sprevádza hneď niekoľko tie-inov. A Jonathan Hickman aj tento týždeň pokračuje vo svojom monumentálnom príbehu.

Absolute Carnage #2
Absolute Carnage Lethal Protectors #1
Absolute Carnage Miles Morales #1
Amazing Spider-Man #28
Avengers #23
Black Panther #15
Captain America #13
Doctor Strange #18
Fantastic Four 4 Yancy Street #1
Friendly Neighborhood Spider-Man #11
House Of X #3
Immortal Hulk Director’s Cut #2
Marvel Comics #1000
Marvel Monsters #1
Marvel Team-Up #5
Marvel’s Spider-Man Velocity #1
Moon Girl And Devil Dinosaur #46
Power Pack Grow Up #1
Runaways #24
She-Hulk Annual #1
Spider-Man Life Story #6
Star Wars Age Of Resistance General Hux #1
Star Wars Age Of Resistance Poe Dameron #1
Star Wars Galaxy’s Edge #5
Thanos #5
Thor #16
Venom #17

Marvel Comics #1000

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ si nepovieme, že zo solidarity nastúpime do školy, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte ďalej Multiverzum na Facebooku a čítajte komiksy!

A nezabudnite, že Marvel News si už môžete pozrieť aj na našom Youtube!

 

 

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
18 + 20 =