Marvel News #131: Prichádza Spider-Ham!

V roku 2018 prebral Marvel licenciu na Barbara Conana a svety, ktoré vytvoril Robert E. Howard. Odvtedy sa Conan plnohodnotne adaptoval a dokonca sa stal súčasťou série Savage Avengers. Najnovšie sa pre neho pripravuje verzia 2099 a to nie je všetko! Marvel má s Howardovými charaktermi smelé plány. Podľa zverejnených informácií sa môžeme tešiť na hrdinov ako Dark Agnes alebo Solomon Kane. Dark Agnes je postava, ktorá sa dočkala od Roberta E. Howarda troch príbehov. Tie sú zasadené do Francúzska 16. storočia. Solomon Kane sa vyskytuje na prelome 16. a 17. storočia a príbehov naprieč Európou, ale aj Afrikou, má oveľa viac. Celkovo sa vraj máme tešiť na stále viac príbehov z tzv. Howardverse.

Barbar Conan v Savage Avengers

Ešte pred vydaním hry Marvel´s Avengers si môžu fanúšikovia skrátiť čakanie komiksom, ktorý bude prequelom pre túto hru. Marvel´s Avengers: Iron Man #1 napíše Jim Zub a nakreslí Paco Medina. Táto dvojica spolu pracovala napríklad na evente Avengers: No Surrender. V komikse by sme sa mali dočkať klasickej zostavy – Iron Man, Captain America, Thor, Hulk a Black Widow. Avengeri by sa mali postaviť zostave menom Lethal Legion. Dátum vydania zverejnený nebol, ale hra je avizovaná na 15. mája 2020.

Marvel´s Avengers: Iron Man #1

Širokej verejnosti sa Peter Porker predstavil v animovanom filme Spider-Man: Into the Spider-Verse. V komikse je samozrejme jeho účinkovanie o niečo dlhšie, keďže debutoval už v roku 1983. Začiatkom tohto roka sme ho mohli vidieť v špeciálnom čísle série Spider-Man a ak patríte medzi fanúšikov Spider-Hama, môžete sa tešiť na novú minisériu tejto postavy. Príbeh, v ktorom sa vyskytne aj cestovanie v čase, by mal sledovať spoluprácu Petera Porkera a Petera Parkera. Minisériu Spider-Ham napíše Zeb Wells a nakreslí Will Robson. Do predaja sa dostane v decembri.

Spider-Ham #1

Event Absolute Carnage sa približne o týždeň prehupne do druhej polovice a zatiaľ sú reakcie na túto udalosť väčšinou pozitívne. Marvel ako zaujímavé spestrenie vydal hneď po prvom zošite video s podtitulom Breakout a vo vydávaní videí pokračuje. Včera bolo zverejnené už tretie video, ktoré sleduje bordel v hlave Normana Osborna. Ak sa vám teda Absolute Carnage páči, tieto videá určite nevynechajte.

 

 

Pri Venomovi, ktorý v evente Absolute Carnage hrá veľmi dôležitú úlohu, ešte chvíľku ostaneme. Ak vás zaujíma, čo s touto postavou bude po tomto evente, malou ochutnávkou pre vás môže byť ohlásenie príbehu Venom Island. Ten sa rozbehne v zošite Venom #21, ktorý je naplánovaný na december tohto roka. Písať ho bude Donny Cates a kresliť Mark Bagley. Slovo Alas, ktoré vidíme v rohu, bolo cez vydané PR materiály rozšírené na „Alas poor Venom“, čo je odkaz na známy monológ zo Shakespearovej hry Hamlet o mŕtvom šašovi Yorickovi.

Venom Island

Nová séria Ghost Rider bola ohlásená už v júli, avšak odvtedy sa o nej príliš nerozprávalo. Tak ako to ale býva v poslednej dobe zvykom, Marvel zverejnil video, v ktorom nám popisuje všetko podstatné, čo by sme o návrate Johnnyho Blazea a Dannyho Ketcha mali vedieť. Sprevádza ho konštatovanie, že tu bude horúco, a tak sa asi 2. októbra máme na čo tešiť.

 

 

Duo Peter David a Greg Land, ktoré stojí za sériou Symbiote Spider-Man, nám v decembri prinesie novú minisériu, ktorá sa tiež vráti do doby, keď Peter Parker nosil ikonický mimozemský kostým. Dianie sa bude točiť okolo Rodericka Kingsleyho, originálneho Hobgoblina. Prvý zošit Symbiote Spider-Man: Alien Reality #1 by mal mať rozsah 40 strán a okrem súboja medzi Hobgoblinom a pavúčím hrdinom, by sme sa mali dočkať aj nových zaujímavostí z histórie legendárneho zlosyna.

Symbiote Spider-Man: Alien Reality #1

Po približne týždni intenzívneho teasovania sme sa dočkali ohlásenia zošitu Incoming #1. Spoja sa v ňom hviezdne mená ako Al Ewing, Dan Slott, Chip Zdarsky, Saladin Ahmed, Jason Aaron, Ed Brisson a ďalší, aby urobili bodku za oslavami 80. výročia spoločnosti Marvel Comics. A tak ako sa stretnú na jednom mieste známi tvorcovia, stretnú sa pri vyšetrovaní vraždy všetci známi hrdinovia Marvel univerza. A ako inak, udalosti z tohto zošitu zásadne ovplyvnia to, čo sa bude v Marvel komiksoch odohrávať v roku 2020.

Incoming

Hlavným ťahákom noviniek bol určite prvý zošit minisérie King Thor. Svoje si ale určite našli aj fanúšikovia eventu Absolute Carnage, ku ktorému vyšli hneď dva tie-iny.

Absolute Carnage – Symbiote Of Vengeance #1
Absolute Carnage – Vs Deadpool #2
Age Of Conan – Valeria #2
Amazing Spider-Man #29
Black Cat #4
Captain Marvel #10
Daredevil #11
Doctor Strange #19
Guardians Of The Galaxy – Prodigal Sun #1
Gwenpool Strikes Back #2
Immortal Hulk Director’s Cut #3
Invaders #9
Invisible Woman #3
Ironheart #10
King Thor #1
League of Legends – Lux #5
Loki #3
Marvel Tales Black Panther #1
Miles Morales Spider-Man #10
Moon Knight Annual #1
Powers Of X #4
Punisher Kill Krew #2
Silver Surfer Black #4
Star Wars – Age Of Resistance – Supreme Leader Snoke #1
Sword Master #3
Unbeatable Squirrel Girl #48
Venom #18

King Thor

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ si nás kvôli zlej recenzii nenájde Pennywise, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte ďalej Multiverzum na Facebooku a čítajte komiksy!

A nezabudnite, že Marvel News si už môžete pozrieť aj na našom Youtube!

 

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
20 − 16 =