Marvel News #132: Thor kráľom Asgardu

Uplnulý víkend sa pozornosť fanúšikov popkultúry určite upierala na New York Comic Con. V rámci jeho programu bolo zverejnených množstvo noviniek a samozrejme, neobišlo to ani Marvel Comics. Novinky sa týkali sérií Thor, Wolverine, Captain Marvel, X-Force a to ani zďaleka nie je všetko.

V rámci panelu pre vydavateľov na NYCC Marvel ohlásil záverečné príbehy pre Milesa Moralesa, Deadpoola a ďalších. Nie je ale nutné prepadať panike. Nepôjde o zrušenie alebo úmrtie týchto postáv. Skôr pôjde o akési náhľady do budúcnosti, do času, kde je prakticky za rohom koniec univerza. Týkať sa to bude okrem spomenutých postáv aj Captaina Americu, Doctora Strangea, Venoma a Captain Marvel. Na scenáristických stoličkách budú sedieť vcelku zaujímavé mená. Napríklad o „koniec“ Milesa Moralesa sa postará Saladin Ahmed (Black Bolt). Dátumy vydania týchto one-shotov zatiaľ ohlásené neboli.

Vydavateľský panel na NYCC priniesol aj ohlásenie novej série Star. Star je nová postava, ktorá približne o týždeň ešte len bude debutovať v zošite Captain Marvel #11. Jej civilná identita, ktorou je ambiciózna reportérka Ripley Ryan, debutovala v prvom čísle tejto série. Za relatívne krátky čas toho preskákala už relatívne veľa a veľmi stručne povedané, ide o hybrida medzi človekom a rasou Kree. Svoje schopnosti získala vďaka experimentom Minn-Ervy, na ktoré sa dobrovoľne prihlásila. Jej začiatky boli superhrdinské, avšak časom z nej vznikol agresívny psychopat. Prvé číslo je naplánované na január 2020.

Star #1

Na NYCC sme sa dozvedeli aj o minisérii Marvels X. Tá by mala fungovať ako prequel k trilógii Earth X. Prvá miniséria Earth X bola vydaná v roku 1999 a nasledovali ju pokračovania Universe X a Paradise X. Ide o dystopický svet, kde všetci ľudia majú superschopnosti a je na klasických hrdinoch ako Spider-Man, Captain America alebo Incredible Hulk, aby ho nejako zmenežovali. V prequelovej minisérii Marvel X budeme sledovať Davida, posledného človeka na Zemi, ktorá je plná monštier. Jeho jediná možnosť na záchranu je dostať sa do New Yorku, kde sídli Captain America a ostatní hrdinovia. O scenár sa postarajú Alex Ross a Jim Krueger. Kresliť bude Velibor Stanojevic. Zverejnené boli aj covery k prvým dvom číslam, ktoré nakreslil Alex Ross. Prvé číslo bude vydané v januári 2020.

Ďalším veľkým ohlásením v rámci NYCC bol nový kreatívny tím pre Thora. Toho mal od roku 2012 pod palcom Jason Aaron, ktorý ale v priebehu tohto roka eventom War of the Realms a aktuálne prebiehajúcou sériou God of Thunder končí svoje dlhoročné pôsobenie. Novým scenáristom boha hromu bude Donny Cates a podľa môjho názoru sa mu nemohlo stať nič lepšie. Donny je známy svojim neortodoxným prístupom a tým, že sa nebojí búrať mantinely. Vcelku jasne to demonštroval napríklad v sérii Venom, prípadne v tímovke Guardians of the Galaxy. Kresliť bude Nic Klein.

Keďže ide o nový začiatok, Marvel Comics v rámci svojho folklóru pôjde v tejto sérii od prvého čísla. Thor bol Odinom menovaný kráľom Asgardu. A napriek tomu, že Desať ríší (Ten Realms) je konečne v mierovom stave, prichádza nové ohrozenie – tzv. „The Black Winter“. Zverejnenú obálku nakreslil Olivier Coipel.

Thor #1

Ak vás zaujíma, ako bude Thor v novej sérii vyzerať, Marvel Comics zverejnil vizuály od Nica Kleina.

K zošitu Thor #1 už bol zverejnený aj prvý náhľad.

Po množstve teaserov Marvel oficiálne ohlásil novú 6-dielnu minisériu Iron Man 2020. Ako Iron Man sa v nej predstaví Arno Stark. Táto postava debutovala v roku 1984 v komikse Machine Man #2 ako bratranec Tonyho Starka z alternatívneho vesmíru. Neskôr sa táto postava objavila v príbehu The Secret Origin of Tony Stark, ktorý napísal Kieron Gillen a ktorý ignoroval pôvodný výskyt tejto postavy. V prvom zošite, ktorý je naplánoavný na január 2020, by sme mali vidieť vzburu robotov, ktorá bude znamenať hrozbu pre celé ľudstvo. Minisériu napíšu Dan Slott a Christos Gage. Kresliť bude Pete Woods.

Iron Man 2020

Guardians of the Galaxy čaká opäť reboot. Od roku 2020 ho preberie scenárista Al Ewing (Immortal Hulk) a kreslič Juann Cabal. Stane sa tak zhruba rok po reštarte, ktorý mal v réžii Donny Cates. 18. decembra sa tak dočkáme posledného, celkovo 12. čísla a od januára 2020 sa začne zase odznovu. Stalo sa tak pravdepodobne kvôli rošáde na scenáristickej stoličke, ale kto sleduje Marvel dlhšie, vie, že toto nie je nič výnimočné.

Guardians of the Galaxy

Už je to relatívne dávno, čo mal Wolverine vlastnú komiksovú sériu. Mám na mysli klasického Wolverina, ktorý sa na chvíľu vytratil zo scény, aby sa na ňu neskôr vrátil. V rámci NYCC bola ohlásená na február roku 2020 nová ongoing séria Wolverine. Písať ju bude Benjamin Percy, ktorý napísal podcasty o Wolverinovi – The Long Night a The Lost Trail. Kresliť bude legendárny Adam Kubert (Wolverine, Weapon X, Uncanny X-Men, Ultimate X-Men) a Victor Bogdonavic (Batman: Arkham Knight). Séria Wolverine bude súčasťou línie Dawn of X, do ktorej patria všetky X-Men tituly po udalostiach House of X a Powers of X, ako napríklad Excalibur, X-Force, New Mutants a pod.

Wolverine

Do línie nových komiksov, ktoré budú vychádzať z udalostí House of X/Powers of X, patrí aj tímovka X-Force. Na zverejnenom teaser náhľade vidíme vcelku dramatickú situáciu, ktorú vytvoril poplach na ostrove Krakoa. Jeho autorom je Joshua Cassara. Na prvom máme neidentifikovanú osobu, ktorá uteká a Black Tom Cassidy kričí. Na ďalšom je žena, pravdepodobne Sage. Tretí panel prináša Marvel Girl (Jean Grey), evidentne šokovanú. Na poslednom je Wolverine, ktorý si nasadzuje masku. Prvý zošit série X-Force je naplánovaný na november.

X-Force #1
Meno Rob Liefeld vám asi nie je úplne neznáme. Chlapík, ktorý nezvláda základy anatómie a ktorého postavám vždy chýbajú nohy (keďže ich nevie kresliť). Aktuálne sa prostredníctvom Twitteru vyjadril, že sa radí s právnikom a nezdajú sa mu praktiky, ktoré využíva Marvel. Konkrétne menoval aj Roberta Igera, čo je CEO Disney. O čo konkrétne ide, neprezradil, aj keď na niektoré otázky fanúšikov reagoval, že sa to môže týkať Deadpoola. Marvel sa na túto tému zatiaľ oficiálne nevyjadril.

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ sa nezbláznime ako Joker , budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte ďalej Multiverzum na Facebooku a čítajte komiksy!

A nezabudnite, že Marvel News si už môžete pozrieť aj na našom Youtube!

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
2 − 1 =