Marvel News #133: Hawkeye a falošný Ronin

Po skončení sérií House of X a Powers of X už čoskoro odštartuje množstvo nových! Po teaser obrázku na sériu X-Force, zverejnil Marvel aj teaser na sériu New Mutants. Vidíme na ňom klasického člena tohto tímu Bobbyho da Costu, známeho aj ako Sunspot. Text, ktorý hovorí o výlete do vesmíru a vesmírna loď, ktorú vidíme na jednom z panelov, jasne indikujú, kam sa New Mutants pozrú. Okrem už spomínaného Sunspota sa môžeme tešiť aj na ďalšie klasické postavy ako Wolfsbane, Mirage, Karma, Magik a Cypher. Sériu bude písať Ed Brisson a Jonathan Hickman. Kresliť bude Rod Reis. Prvý zošit je naplánovaný na 6. novembra.

Teaser na New Mutants #1

K sérii New Mutants Marvel zverejnil aj variant cover, ktorý nakreslil Stanley „Artgerm“ Lau a vidíme na ňom Illyanu Rasputin, známejšiu ako Magik.

New Mutants #1 Variant Cover

Zaujímavého odhalenia sa dočkala pripravovaná séria X-CORP. Oficiálne síce nebolo zverejnené nič, avšak v komikse Captain Marvel 11 bola táto novinka prezradená. V tomto zošite totiž končí svoju púť pri Captain Marvel kreslička Carmen Carnero. Tá napísala svojim fanúšikom niečo ako rozlúčkový list, pod ktorým sa objavila poznámka editora – „Nespúšťajte Carmen z očí! Nasledujte ju na stránkach X-CORP v rámci poslednej vlny nových, žáner definujúcich X-Men príbehov. Prvý zošit bude v predaji 2. februára 2020.“ Okrem tejto poznámky sa o novej sérii nevie prakticky nič, takže si musíme počkať na informácie o scenáristovi, prípadne príbehu.

Carmina Carnero

Kreslič Marcelo Ferreira sa s Marvel Comics dohodol na exkluzívnej zmluve. Jeho prácu sme mohli vidieť napríklad v komiksoch War of the Realms: Punisher, Friendly Neighborhood Spider-Man a Absolute Carnage vs. Deadpool.

„Pracujem pre Marvel posledných 12 mesiacov a som nadšený, že mi bol ponúknutý exkluzívny kontrakt,“ vyjadril sa Ferreira. Najnovší projekt, ktorého vizuál bude mať pod palcom, je komiks Morbius, ktorého štart je naplánovaný na november. Editor Devin Lewis sa vyjadril, že v Marcelovej réžii môžeme čakať Morbiusa surového, desivého a samozrejme krvavého.

Morbius

Už o pár týždňov sa dočkáme nového začiatku série Deadpool. Tá bude priamo nadväzovať na sériu, ktorá začala v lete 2018 a bola súčasťou tzv. Fresh Startu. Najnovšie dobrodružstvo, ktoré bude písať Kelly Thompson a kresliť Chris Bachalo (Dr. Strange), nás zoberie na Monster Island. Teda nie tak úplne, keďže pôjde o Staten Island, len si ho zoberie do parády kráľ monštier. A bude to práve tento kráľ, kto bude Deadpoolovým ďalším cieľom. Zverejnený bol aj variant cover, ktorý nakreslil John Tyler Christopher a vidíme na ňom aj tvora, známeho ako Jeff the Baby Landshark. Ten je pôvodne maznáčik Gwenpool.

Deadpool #1 teaser

Clint Barton je pripravený vziať si späť titul Hawkeye v Marvel univerze. Malo by sa tak stať v januári 2020 v minisérii Hawkeye: Freefall. Barton by mal riešiť problémy s tajomnou postavou, ktorá sa prezentuje ako nový Ronin, čo je práve Hawkeyeovo alterego. To nie je úplne neznáme ani fanúšikom MCU, keďže sme ho mohli vidieť vo filme Avengers: Endgame. Scenár napíše Matthew Rosenberg a o kresbu sa postará Otto Schmidt.

Hawkeye: Freefall

Rob Liefeld sa nedávno vyjadril, že má problém s praktikami, ktoré panujú v Marvel Comics. Netrvalo to dlho a dočkali sme sa vyhlásenia, že s prácou pre Marvel Comics končí. Vyhlásenie bolo spojené s predstavením Liefeldovho variant coveru pre komiks Deadpool #1.

„Takže toto je môj posledný cover pre Marvel na dlhú dobu. Po vytvorení viac ako 100 coverov posledných pár rokov si beriem pauzu. Tiež nebudem nič kresliť. G. I. Joe: Snake Eyes a autorská práca je aktuálne na stole!“ Mrzí nás to? Nie.

Deadpool #1 Liefeld Variant

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ  Marvel News nezačne písať Rob Liefeld 😀 , budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte ďalej Multiverzum na Facebooku a čítajte komiksy!

A nezabudnite, že Marvel News si už môžete pozrieť aj na našom Youtube!

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
30 + 24 =