Marvel News #135: Loki a Deadpool v problémoch

Pred šiestimi rokmi sa začala cesta Jasona Aarona pri Thorovi zošitom God of Thunder #1. Celá táto epocha sa skončí budúci mesiac v zošite King Thor #4. Pri tejto príležitosti napísal Jason Aaron rozlúčkový list s touto postavou a fanúšikmi Thora. Časť z neho sa objavila na webe Newsarama.

„Thor je skutočne taký druh boha (alebo bohov, keďže som napísal veľa Thorov), v ktorého by som chcel veriť. Boh, ktorý sa každý deň zobudí a pozrie sa na kladivo, ktoré je očarené kúzlom a nevie, či ho bude vedieť zdvihnúť. Kto žije každý deň a pýta sa, či je hodný, usiluje sa, aby hodný bol a zároveň prijíma svoje chyby a zlyhania.“

„Thor je druh boha, ktorý miluje a prijíma nespútanú radosť z divokej a nepredstaviteľnej krásy všade okolo seba. Boh, ktorý niekedy pije príliš veľa, niekedy miluje príliš bezohľadne, ktorý o sebe zmýšľa niekedy veľmi vysoko a niekedy veľmi nízko, ktorý je vášnivý, ale aj citlivý a dokonca, aj keď je jeho telo nezničiteľné, je ochotný zomrieť tisickrát, aby zachránil to, čo považuje za najcennejšie – nás.“

„Rovnako ako Vikingovia s ich ságami, som mal aj ja to šťastie, že som mohol snívať o samotnom bohovi, zatiaľ čo som stál na pleciach gigantov, ktorí rodia bohov, s menami ako Lee, Kirby a Simonson. Pre mňa je veľmi skutočný. Boh hrobu bude vždy súčasťou môjho života.“
Záverečné číslo Aaronovej éry bude v predaji 18. decembra.

Torunn napíše Valkýru

So svetom Thora je spojená aj Jane Foster, ktorú aktuálne poznáme ako Valkýru. Vo februári 2020 sa k scenáristovi Jasonovi Aaronovi pridá ako spoluscenáristka Torunn Grønbekk. Keďže Torunn pochádza z Nórska, bude veľmi zaujímavé sledovať jej vklad do príbehu, ktorý je založený aj na jej kultúrnom dedičstve.

„Som nekonečne nadšená, že budem pracovať na tejto časti Marvel Univerza. Narodila som sa a vyrástla v Nórsku, kde boli mýty a ságy starého sveta súčasťou môjho života. Som aj pomenovaná po Thorovi, keďže Torunn znamená „z lásky k Thorovi“.

Jessica a helikoptéry

Jessica Drew, známa ako Spider-Woman sa vracia na scénu v novej ongoing sérii. Písať ju bude Karla Pacheco a o kresbu sa postará Pere Perez. O príbehu sa zatiaľ veľa nevie, iba to, že Jessica by mala čeliť nejakému záhadnému nepriateľovi, ale to je taký štandard pri ohlasovaní nových sérií. Zaujímavosťou je, že Pacheco sa vyjadrila, že nás okrem zábavy, zvratov a akcie, čaká aj množstvo výbuchov helikoptér. Vraj ich bude vážne veľa. Jedna explodujúca je aj na arte od Junggeuna Yoona.

Deadpool v problémoch, Loki končí

Blok zlých správ začneme ohlásením meškania druhého a tretieho zošitu série Deadpool. Už začiatok bol posunutý o dva týždne oproti pôvodnému plánu a problémy tejto série sa evidentne nekončia. Deadpool #2 sa na pultoch objaví 8. januára a Deadpool #3 až 19. februára, čiže mesiac po pôvodnom ohlásení.

Oveľa horšie je na tom obľúbený Loki a jeho séria. Scenárista Daniel Kibblesmith v piatom zošite prezradil, že ide o posledné číslo tejto série. Poďakoval sa fanúšikom za podporu a zdôraznil najmä poďakovanie tým, ktorí si komiksy kupujú každý mesiac vo svojich lokálnych obchodoch. Z tohto vyjadrenia sa dá vydedukovať, že za zrušenie série môžu veľmi nízke predaje.

CAFU exkluzívne pre Marvel

Pri sérii Valkyrie: Jane Foster ešte chvíľku ostaneme. Prvých päť čísiel nakreslil CAFU, ktorého skutočné meno je Carlos Alberto Fernandez Urbano. Umelec, ktorého kresba je spájaná aj s februárovým zošitom číslo #8, nedávno podpísal s Marvelom exkluzívnu dohodu. CAFU bol pred týmto podpisom exkluzívnym tvorcom pre vydavateľstvo Valiant a Marvel má s ním aktuálne veľké plány. Časom jeho prácu určite uvidíme aj pri ďalších sériách.

CAFU
Opustil nás Tom Lyle

Pred niekoľkými dňami nás vo veku 66 rokov opustil kreslič Tom Lyle. Lyle pre DC Comics spoluvytvoril Stephanie Brown, známu ako Spoiler. V rámci Marvelu vytvoril pre Scarlet Spidera legendárny kostým s kapucňou. V októbri podstúpil ťažkú operáciu, počas ktorej upadol do kómy. Jeho smrť potvrdila Savannah College of Art & Design, pre ktorú posledné roky pracoval. Nech odpočíva v pokoji.

(zdroj: Twitter Dan Slott)

Dnešné Marvel News ukončíme zaujímavosťou zo sveta aukcií. V priebehu minulého týždňa bol vydražený komiks Marvel Comics #1 v jeho najzachovalejšej známej podobe. Certifikačná spoločnosť CGC mu dala hodnotenie 9.4. Okrem tohto exempláru sú známe iba dva kusy s vyšším hodnotením ako 9.0. A suma, za ktorú sa tento kúsok predal? Rekordná cifra sa na verejnej dražbe vyšplhala až na 1.26 milióna dolárov.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
6 × 28 =