Marvel News #136: Doctor Strange zakladá akadémiu pre čarodejníkov

Dnešné Marvel News začneme číslami. Ak vás bavia tabuľky, určite si prídete na svoje pri rekapitulácii úspechov z novembra 2019. A veľké novinky má aj Doctor Strange. Pozrieme sa ale aj na priebeh eventu Annihilation – Scourge.

Marvel ovládol november

Silný štart novej generácie X-Men titulov po upratovaní Jonathana Hickmana sa podpísalo aj pod dominanciu Marvel titulov v rebríčku predajnosti za mesiac november. Na prvom mieste skončila tímovka New Mutants #1, ktorú nasleduje druhý zošit série X-Men. Vyvrcholenie eventu Absolute Carnage sa dostalo na tretie miesto. Aj ďalšie priečky patria debutom Marvel titulov, konkrétne X-Force, Fallen Angels a Deadpool. Siedme a desiate miesto si pre seba uchmatla populárna séria Amazing Spider-Man.

1 NEW MUTANTS #1 MAR
2 X-MEN #2 MAR
3 ABSOLUTE CARNAGE #5 MAR
4 X-FORCE #1 MAR
5 FALLEN ANGELS #1 MAR
6 DEADPOOL #1 MAR
7 AMAZING SPIDER-MAN #33 MAR
8 UNDISCOVERED COUNTRY #1 (MR) IMA
9 BATMAN #82 DC
10 AMAZING SPIDER-MAN #34 MAR

Výsledky, ktoré môžete vidieť v uvedenom rebríčku, samozrejme pozitívne ovplyvnili aj celkové čísla vydavateľstva Marvel. To ovládlo rebríčky podielu na trhu, či už z pohľadu predaných kusov (unit share), ale aj z pohľadu hodnoty predaných komiksov (dollar share). Presné čísla si môžete pozrieť v priložených tabuľkách. V rámci sumarizácie ešte uvediem, že Marvel vydal celkovo 84 zošitov a 36 grafických noviel.

DOLLAR SHARE UNIT SHARE
Vydavateľstvo Podiel Vydavateľstvo Podiel
MARVEL COMICS 37.41% MARVEL COMICS 42.68%
DC COMICS 30.72% DC COMICS 32.41%
IMAGE COMICS 7.90% IMAGE COMICS 7.87%
BOOM! STUDIOS 3.46% BOOM! STUDIOS 3.07%
IDW PUBLISHING 3.42% IDW PUBLISHING 3.04%
DARK HORSE COMICS 3.38% DARK HORSE COMICS 2.37%
DYNAMITE ENTERTAINMENT 2.03% DYNAMITE ENTERTAINMENT 1.45%
VIZ MEDIA 1.48% VIZ MEDIA 0.56%
TITAN COMICS 0.70% VALIANT ENTERTAINMENT 0.54%
ONI PRESS 0.57% TITAN COMICS 0.50%
Doctor Strange zakladá akadémiu

Mágia je pevnou súčasťou Marvel Univerza prakticky už od začiatkov jeho existencie. A v poslednej dobe prešla veľmi zásadnou transformáciou. Doctor Strange je preto donútený k niečomu, čomu sa dlhodobo vyhýbal. Otvorí si školu pre mladých čarodejníkov. Čarodejníci budú pochádzať okrem Zeme aj z Weirdwoldu, Asgardu, ale aj z miesta, ktoré sa nazýva the Dark Dimension. Kto bude okrem Doctora Strangea vyučovať? Zborovňa bude pozostávať z magických postáv ako Brother Voodoo, The Ancient One, Scarlet Witch, Magik, Hellstorm, Dumbledore a ďalších. A ako to vyzerá so študentami? Tešiť sa môžeme na Emily Bright, dievča, ktoré objavilo svoje magické schopnosti už ako veľmi malé. Zaujímavý bude určite aj Doyle Dormammu, neuznaný syn pána Dark Dimension. Škola sa bude nachádzať v New Orleans, čo je úplne perfektné miesto pre takúto inštitúciu.

Strange Academy #1

Séria začne vychádzať v marci 2020 a na starosti ju bude mať scenárista Skottie Young (Deadpool, Rocket Raccoon) a kreslič Humberto Ramos (Amazing Spider-Man, Champions). Na papieri to vyzerá úžasne a tak musíme už len vydržať, kedy sa vyberieme do Hogwarts Strange Academy.

Viac sa o tejto pripravovanej novinke môžete dozvedieť aj v zverejnenom videu.

 

 

Banda vyvrheľov

Scenárista Zeb Wells a kreslič Stephen Segovia odštartujú novú X-Menovskú tímovku, ktorá bude plná najväčších vyvrheľov široko-ďaleko. Séria Hellions odštartuje v marci 2020 a uvidíme v nej postavy ako Wild Child, Nanny, Orphan Maker, Empath a Scalphunter. Pripočítať môžeme aj dvojicu Psylock a Havok. A keďže vo vedení bude Mister Sinister, môžeme sa tešiť na tím podobný sudu s pušným prachom. Marvel sám tento tím teasoval ako disfunkčný a tak o vzájomné trenice nebude núdza.

Hellions
Annihilation Scourge

Negatívna zóna má problém. Smrť a deštrukcia sa vyrojili z Cancerverse. Sveta, kde nič neumiera. Annihilus sa musí spojiť s nedávnymi súpermi, aby sa pokúsili zastaviť smrtiacu vlnu. A pomoc bude hľadať aj na Zemi.

Annihilation

Všetko sa to začalo pred pár týždňami v zošite Annihilation Scourge Alpha #1 a odštartovalo to skvele. Negatívna zóna sa zmenila na obrovské bojové pole a Annihilus je zúfalý. Tento týždeň vyšli ďalšie dva one-shoty s podtitulom Annihilation – Scourge, konkrétne Fantastic Four a Nova. A oba o niečo posunuli dej tohto eventu, a čo je podstatnejšie, stále ma to baví! Richard Rider je skvelý hrdina a v rámci Fantastic Four je úloha Johnyho Storma v tomto evente tiež veľmi zaujímavá. V pláne sú ešte one-shoty Beta Ray Bill a Silver Surfer a na oba sa naozaj teším. Event, ktorý si plynie viac-menej samostatne (netreba mať nič načítané), čo je určite správna cesta, ako robiť eventy, sa uzavrie v zošite Omega #1. Verím ale, že ak bude mať úspech, niektoré fragmenty určite ovplyvnia aj aktuálne série.

Na záver len poznámka – trochu mi to pripomína DC event Metal, avšak nie je to taký uletený výbuch a je to podstatne čitateľnejšie.

Annihilation

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
2 + 6 =