Marvel News #137: Outlawed – Vláda proti teenagerom

Komiksová legenda Kurt Busiek bude dohliadať na novú sériu menom Marvels Snapshots. Tá sa zameria na zlomové momenty z histórie Marvelu, ale ponúkne nám inú perspektívu. Tlačová správa prirovnáva Marvels Snapshots k legendárnej sérii Marvels. Tá bola vydaná v roku 1994 a zamerala sa na nazeranie obyčajných ľudí na svet superhrdinov. Alex Ross, ktorý Marvels kreslil, nakreslí pre pripravovanú sériu obálky.

Prvý one-shot Sub-Mariner: Marvels Snapshot #1 vytvorí dvojica Alan Brennert a Jerry Ordway. Ako už názov napovedá, tento zošit sa bude venovať Namorovi, ale tešiť sa môžeme aj na Betty Dean (postava, ktorá debutovala už v roku 1940) alebo tím All-Winners Squad (Captain America, Bucky, Human Torch a ďalší). Príbeh bude zasadený do obdobia II. svetovej vojny a z pohľadu Marvelu do tzv. Golden Age. Séria odštartuje v marci 2020.

Sub-Mariner: Marvels Snapshot #1

V roku 1984 navštívil Tonyho Starka hrdina z roku 2020. A keďže je rok 2020 už prakticky za rohom, rozhodol sa Marvel priniesť Tonyho strateného brata Arna späť na scénu. Arno sa stane Iron Manom a stojí pred ním ťažká úloha. Revolúcia robotov sa už začala v sérii Tony Stark: Iron Man a nároky A.I. naprieč Marvel Univerzom sa začnú zvyšovať. Spomínaná séria končí už tento mesiac a scenárista Dan Slott, ktorý ju písal, bude pokračovať vo svojom príbehu v sérii Iron Man 2020. Jej štart je naplánovaný na 15. januára 2020 (vo videu je ohľadom dátumu vydania chyba). Viac sa o tejto sérii dozviete v priloženom videu.

 

 

Marvel začal teasovať nový event na rok 2020, ktorý nesie označenie Empyre. O čo pôjde? Nevieme. Kto to bude písať a kresliť? Tiež nevieme. Aj napriek tomu, že tieto informácie sú v rámci trailerov bežne zverejnované, sú v priloženom videu zakryté, respektíve vypípané. Jediná vec, ktorú sa dozvedáme, je to, že dianie sa začne zošitom Incoming #1, ktorého sa dočkáme 25. decembra.

 

 

Už je to relatívne dávno, čo sa vláda snažila dostať pod kontrolu superhrdinskú komunitu. Áno, narážam na udalosti Civil War. Síce nás nečaká Civil War III, ale istá časť superhrdinskej komunity sa opäť dostane pod drobnohľad vlády. Konkrétne sa to bude týkať teenagerov, ktorých je v rámci Marvel Univerza naozaj dosť. Všetko odštartuje v zošite Outlawed #1, z ktorého boli zverejené aj prvé náhľady. Na nich môžeme vidieť napríklad Milesa Moralesa, Riri Williams alebo Sama Alexandra pod paľbou otázok na vládnom vypočúvaní. Vidíme ale aj Captaina Americu, ktorý sa stavia na stranu mladých hrdinov. Naznačený bol aj dôvod celého vyšetrovania a to udalosť, ktorá je spojená s Visionovou dcérou Viv. Scenár napíše Eve L. Ewing, kresliť bude Kim Jacinto. Teenagerská Civil War odštartuje v marci 2020.

V januári 2020 nás čaká poriadna mela v 5-dielnej minisérii Atlantis Attacks. Vytvorí ju dvojica Greg Pak a Ario Anindito pri príležitosti 30. výročia eventu, ktorý niesol rovnaké meno. Príbeh bude pokračovaním Pakovho runu v rámci Agents of Atlas, ktorý sa začal počas udalostí War of the Realms. Tešiť sa môžeme na hrdinov Amadeusa Cho, Silk, Wave, Shang-Chi, ale aj na princa Namora, ktorý nebude mať práve priateľskú náladu a bude zvažovať, kto je vlastne priateľ a kto nepriateľ. Prvé číslo bude zverejnené 22. januára 2020. Na variant obálke, ktorá bola zverejnená, vidíme Namoru a Lunu Snow.

Variant Cover – Jeehyung Lee

Seriál The Mandalorian je na platforme Disney+ obrovský hit a preto ani Marvel Comics nespí. Na marec 2020 je ohlásená nová séria Star Wars: Bounty Hunters. Príbeh sa bude točiť okolo lovca odmien, kyborga menom Beilert Valace, ktorý bude hľadať pomstu. Podľa zverejnených obálok prvých dvoch zošitov sa môžeme tešiť aj na populárnych lovcov Bobu Fetta a Bosska. Sériu napíše Ethan Sacks a nakreslí Paolo Villanelli. Tešiť sa môžeme na výlet do ďalekých a temných kútov galaxie a o niečo viac spoznáme svet lovcov odmien.

 

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
21 − 17 =