Marvel News #139: Outlawed – Mladí hrdinovia mimo zákon

Vláda si posvieti na teenagerov. O tom, že v Outlawed sa práve táto nemalá skupina superhrdinskej komunity dostane do nemilosti vládnej moci, sme už písali pred pár týždňami. V udalosti Outlawed, ktorú mnohí označujú ako ďalšiu Civil War, nastane tragédia, na základe ktorej sa americká vláda rozhodne, že má už dosť teenage hrdinov a prijme rozhodnutie, ktoré určí vek 21 ako minimálny pre pôsobenie v superhrdinskom svete. Zaujímavosťou je, že zákon sa volá podľa jednej z najznámejších teenage hrdiniek – Kamala Law. Samozrejme, hrdinov to rovnako ako v predošlých eventoch Civil War rozdelí, a samozrejme, na jednej strane budú stáť primárne násťroční hrdinovia a na druhej podporovatelia nového zákona. Celá udalosť odštartuje 18. marca v zošite Outlawed #1.

Ak lovíte v pamäti, ktorých superhrdinov by sa táto udalosť mohla týkať, pomôže vám cover od Tonyho Daniela.

Outlawed

Tento zošit bude iba one-shot, ale udalosti, ktorých budeme svedkami, nasmerujú celé Marvelácke univerzum. Prvá séria, na ktorú bude mať Outlawed dopad, sú Champions. V prvom čísle reštartovanej série, z ktorého sme už dostali aj prvý náhľad, budeme sledovať Kamalu Khan/Ms. Marvel, ako vysiela do sveta vyhlásenie. Nevieme síce, čoho sa toto vyhlásenie bude týkať, ale pôjde všade do sveta. Miles Morales/Spider-Man ho uvidí na projektore v triede, ktorú navštevuje. Ostatní teenageri ho budú sledovať na mobiloch a tabletoch. Máme dobu internetu, tak prečo to nevyužiť práve pri dôležitom oznámení. Sériu Champions budeme mať k dispozícii od prvého apríla a napíše ju Eve L. Ewing a s kresbou sa predstaví Simone Di Meo.

Ďalšia séria, ktorá vznikne na základoch eventu Outlawed, je tímovka Power Pack: Outlawed. Tím, ktorý debutoval v roku 1984, sa v auguste minulého roka dočkal one-shotu Power Pack: Grow Up. Opäť sa môžeme tešiť na klasickú zostavu Katie, Julie, Jack a Alex. Dianie sa samozrejme bude točiť okolo zákona, ktorý zasiahne aj túto teenagerskú tímovku. Miniséria sa dočká piatich zošitov a odštartuje v apríli. Komiks napíše scenárista Ryan North a nakreslí Nico Leon.

Power Pack

Night Trasher, Firestar, Silhouette, Rage, Speedball a Namorita budú tiež zasiahnutí udalosťami z one-shotu Outlawed. Spolu opäť vytvoria tím New Warriors a my ich dobrodružstvo mimo zákon budeme môcť sledovať v minisérii, ktorá sa dočká piatich zošitov. Písať ju bude Daniel Kibblesmith a nakreslí ju Luciano Vecchio. Prvého zošitu sa dočkáme v priebehu apríla.

New Warriors

V našich končinách je to síce ťažké sci-fi, ale v komiksovo vyspelejších krajinách fungujú pri začiatku novej série tzv. launch party. Tá najbližšia sa bude týkať Wolverina a jeho štartu v polovici februára. Pri tejto príležitosti umelec menom Rahzzah nakreslil špeciálny party variant cover.

Wolverine

Veľmi zaujímavý variant cover dostane aj zošit Captain Marvel #16. Ak berieme do úvahy iba sólovky Carol Danvers, bude tento zošit už 150. v poradí. A tak pre Marvel nakreslil umelec BossLogic neskutočne dobrý variant cover.

Captain Marvel

Ak ste ešte nečítali náš rebríček Top Marvel komiksov za rok 2019, určite si ho nenechajte ujsť.

 

Nezabúdajte, že Marvel News nájdete aj na Youtube!

 

 

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
22 + 22 =