Marvel News #14

Jedným z najdôležitejších momentov posledných dní, ak nerátame včerajšie vyvrcholenie Civil War II, bolo určite odštartovanie eventu Inhumans vs. X-Men. Počiatky konfliktu sme mali možnosť spoznať v rámci kvalitnej minisérie Death of X, ale základný rámec bol jasný už pred ňou. Inhumas sa vďaka Terrigen Mist rodia a X-Menov tento úkaz zabíja. Keď berieme do úvahy fakt, že Beastovi sa nepodarilo zvrátiť negatívne účinky Terrigen Mist a X-Meni majú už len dva týždne do definitívneho konca, bola konfrontácia neodvratná. A kým v čísle #0 išlo o akúsi rekapituláciu, v prvom čísle sa to rozbehlo naozaj na plné obrátky. A som rád, že stále platí to, čo som hovoril už dávnejšie počas čítania Death of X. Tento konflikt ma zaujíma oveľa viac ako pletky v Civil War II. Verím, že sa to podarí Soulovi a Lemirovi ukočírovať lepšie ako Bendisovi Civil War a získame tak kvalitný event. Pokiaľ máte o tento súboj záujem, na doleuvedenom obrázku si môžete pozrieť série, ktoré tento event zasiahne a v akom poradí ich čítať. IvX budeme priebežne sledovať, keďže po prvom čísle môžeme jeho štart označiť ako dobrý a do budúcnosti zaujímavý. Zatiaľ vrelo odporúčam.

 

 

Keďže sme minulý týždeň vynechali, pozrieme sa tentokrát na dva rebríčky. V rámci prehľadov predajnosti podľa portálu BleedingCool sa v rebríčku predvianočného týždňa objavili dva tituly vydavateľstva Marvel. Najvyššie sa umiestil začiatok eventu Inhumans vs. X-men (5. miesto) a rebríček uzavrel Old Man Logan #15 (10. miesto). Počas vianočného týždňa sa do rebríčka dostali tiež len dva tituly. Najvyššie sa umiestnilo pokračovanie série Star Wars: Doctor Aphra #2 (7. miesto) a posledné miesto rebríčka obsadil Amazing Spider-Man #22 (10. miesto).

 

 

Predstavenie Man-Thinga je trochu staršia správa, ktorá sa nám do predošlých Marvel News nezmestila, ale myslím, že by bola veľká škoda ju odignorovať. Najmä keď prvé náhľady premiérového čísla, ktorého sa dočkáme v priebehu marca 2017, vyzerajú tak skvelo. Scenár budú písať Daniel Warren Johnson a R.L. Stine, kresliť bude German Peralta.

 

 

Na marec 2017 sa môžu tešiť všetci fanúšikovia Venoma. Dočkáme sa totiž 25 variant coverov naprieč všetkými dôležitými sériami, ktoré sa budú niesť v duchu Venoma. Aktuálne je zverejnených 23 z 25 plánovaných coverov. Na niekoľko z nich sa môžete pozrieť v priloženej galérii, na všetky na tomto linku. Ak sa chcete pokúsiť zozbierať všetky tieto variant covery, určite vám pomôže priložený zoznam.

ALL-NEW WOLVERINE #18 – Francesco Mattina
AMAZING SPIDER-MAN #25 – Dave Johnson
AMAZING SPIDER-MAN: RENEW YOUR VOWS #5 – Humberto Ramos
AVENGERS #5 – David Marquez
BLACK PANTHER #12 – Elizabeth Torque
CAPTAIN AMERICA: STEVE ROGERS #13 – Tom Raney
CHAMPIONS #6 – Mike Deodato
DEADPOOL #28 – David Lopez
DOCTOR STRANGE #18 – Tess Fowler
GAMORA #4 – Stephanie Hans
GHOST RIDER #5 – Dustin Weaver
HULK #4 – Emmanuela Lupacchino
INHUMANS PRIME #1 – Ryan Stegman
INVINCIBLE IRON MAN #5 – Rick Leonardi
KINGPIN #2 – Clayton Crain
MAN-THING #1 – Stephanie Hans
THE MIGHTY CAPTAIN MARVEL #3 – Clayton Crain
OCCUPY AVENGERS #5 – Paolo Siquera
OLD MAN LOGAN #19 – Gustavo Duarte
SPIDER-GWEN #18 – Sophie Campbell
SPIDER-MAN/DEADPOOL #15 – Dave Williams
THANOS #5 – Rob Guillory
THE TOTALLY AWESOME HULK #17 – Mike Choi
THE UNBEATABLE SQUIRREL GIRL #18 – Kate Leth
THE UNBELIEVABLE GWENPOOL #13 – Yasmine Putri
X-MEN PRIME #1 – Kris Anka

 

 

Marvel nedávno oznámil, že Brian Michael Bendis opúšta sériu Guardians of the Galaxy. Bendis, ktorý píše napríklad aj tituly Spider-Man, Jessica Jones, Infamous Iron Man a Invicible Iron Man, bol pri Guardianoch od februára 2013. Zatiaľ nebolo oznámené, kedy presne to bude, ale špekuluje sa o marci 2017. Ako dôvod Bendis uviedol iné projekty, ktorým nevedel povedať nie.  Nový tím už je údajne tiež poskladaný, ale mená zatiaľ zverejnené neboli.

 

 

Pri pohľade na posledný týždeň tohto roka je evidentné, že nám toho Marvel nadelil naozaj kvalitne. Top titul včerajšieho dňa je určite záver eventu Civil War II. Prvé ohlasy sú skôr negatívne, ale to sa dalo viac ako očakávať. Podrobnejšie sa sumarizácii Civil War II budeme venovať o týždeň. Zaujímavé sú určite štarty sérií Hulk alebo Rocket Raccoon.

 

 

Black Panther #009
Black Widow #009
Captain America – Steve Rogers #008
Carnage #015
Civil War II 08 (of 08)
Doctor Strange – The Punisher – Magic Bullets Infinite Comic #004
Doctor Strange and the Sorcerers Supreme #003
Enchanted Tiki Room #003
Extraordinary X-Men #017
Ghost Rider #002
Great Lakes Avengers #003
Guardians of the Galaxy – Awesome Mix Infinite Comic #005
Hulk #001
Infamous Iron Man #003
Marvel Universe Ultimate Spider-Man vs. The Sinister Six #006
Max Ride – Final Flight #004
Mighty Thor #014
Moon Girl and Devil Dinosaur #014
Prowler #003
Rocket Raccoon #001
Spider-Man – Deadpool #012
Spider-Man #011
Spider-Woman #014
Star Wars #026
Thunderbolts #008
Uncanny Avengers #018
Uncanny Inhumans #017
X-Men ’92 #010

 

V poradí 14. Marvel News sú za nami. Pokiaľ nás príliš nepremelú novoročné oslavy, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

 

(zdroj: cbr)

 

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
21 + 3 =