Marvel News #140 : Vlkodlak s rukopisom Black Eyed Peas

Marvel News s poradovým číslom 140 budú zväčša o mutantoch, keďže sa im aktuálne veľmi darí. Pozrieme sa tiež na to, že v Atlantíde sa bude možno meniť vládca. A člen Black Eyed Peas sa podpísal pod hororovú novinku.

Namor má asi smolu

Udalosť Atlantis Attacks začala svojim prvým číslom len pred pár dňami, avšak Marvel už zverejnil možnú budúcnosť podmorskej ríše. Na obálke k štvrtému číslu tejto minisérie vidíme Wave, členku tímu Agents of Atlas, v pozícii, v ktorej sme bežne vídali skôr Namora. Je možné, že Wave preberie vládu a zmena vedúcej osoby bude výsledkom tohto konfliktu. Ten prebieha medzi armádou kráľa Namora a členmi tímu Agents of Atlas – Amadeus Cho, Silk, Wave, Shang-Chi a pod. Event priamo nadväzuje na run Grega Paka v sérii Agents Of Atlas, ktorý mal zase svoj pôvod v evente War of the Realms. Rovnomenný event v Marvel univerze už prebehol v roku 1989.

Atlantis Attacks
Wolverine sa blíži

Návrat Wolverina vo vlastnej sólovke bude veľká vec. O tom, že v Amerike sa plánujú pri tejto príležitosti špeciálne udalosti, sme už písali. Marvel zverejnil aj trailer, ktorý nám opäť o niečo viac predstavil blížiaci sa prvý zošit. Ten bude mať „oversized“ rozsah a tešiť sa môžeme na dva príbehy. Oba napíše Benjamin Percy. Prvý nakreslí Adam Kubert a Logana v ňom uvidíme vyšetrovať záhadnú vraždu. V druhom, ktorý nakreslí Victor Bogdanovic, si to Wolverine rozdá s klasickým záporákom menom Omega Red. Viac sa dozviete v priloženom videu.

Captain America a Cyclops z pohľadu bežných ľudí

Marvel pre antológiu Marvels Snapshots ohlásil ďalšie dva tituly. Pod dohľadom Kurta Busieka sa svojich príbehov dočkajú Captain America (scenár Mark Russel, kresba Ramón Pérez) a Cyclops (scenár Jay Edidin, kresba Tom Reilly). Ak ste túto sériu náhodou nezachytili, pripomeniem, že pôjde o osem zošitov s dvojnásobným rozsahom, v ktorých budeme sledovať hrdinov z pohľadu obyčajných ľudí. Pôjde teda o niečo podobné, ako sme to mohli vidieť v legendárnej 4-dielnej mimisérii Marvels z roku 1994. Novoohlásené tituly pôjdu do predaja v apríli. Pre úplnosť dodám, že na marec už boli ohlásené Snapshot príbehy pre Sub-Marinera a Fantastic Four. O obálky sa v rámci celej série bude starať Alex Ross.

Čo majú nové mutanti?

Okolo mutantov je v poslednej dobe naozaj rušno. Po úspechu, ktorý zožal Jonathan Hickman s udalosťou House of X/Powers of X, nasledovalo vydanie množstva titulov pod značkou Dawn of X. Tie sa dočkali rovnako nadšených reakcií a na základe už teraz ohlásených noviniek vieme vyhlásiť, že X-Men „vlak“ sa tak skoro nezastaví. Už budúci mesiac nás čaká 4-dielna miniséria X-Men/Fantastic Four a ako sme už spomínali, v pláne je aj návrat Wolverina. Jonathan Hickman v rámci februára rozbehne svoju sériu one-shotov Giant-Size X-Men, v ktorých sa pozrie na najznámejších hrdinov zo sveta mutantov. V piatich zošitoch sa môžeme tešiť napríklad na Magneta, Jean Grey alebo Nightcrawlera.

X-Men/Fantastic Four

Na 11. marca je ohlásený štart série Cable, ktorú napíše Gerry Dugan a nakreslí Phil Noto. V nej budeme sledovať mladšiu verziu obľúbeného hrdinu tzv. Kid Cablea, ktorý aktuálne vystupuje v sérii Fallen Angels. Koncom marca je v pláne tímovka Hellions, ktorá dá dokopy veľmi zvláštnu a nestabilnú zostavu. Viac si o nej môžete prečítať v jednom z minulých čísiel Marvel News.

Cable

Od momentu, keď bola zavedená možnosť reinkarnovať mutantov, boli čitatelia zvedaví na viac informácií o tomto procese. A vďaka nedávno oznámenej sérii X-Factor tieto informácie konečne dostatneme. Séria bude sledovať skupinu mutantov, konkrétne Northstar, Polaris, Prodigy, Eye-Boy, Daken a Prestige v spolupráci s tzv. The Five, ako vyšetrujú záhadné úmrtia a zmiznutia mutantov. Sériu bude tvoriť duo Leah Williams a David Baldeon. Do predaja pôjde v apríli 2020.

X-Factor

Poslednou novinkou z kuchyne mutantov je oznámenie série Children of The Atom. Táto séria by mala sledovať osudy úplne nových charakterov a mala by sa zamerať na otázku: Čo ak by mali X-Meni sidekickov? Scenáristka Vita Ayala by mala vytvoriť tzv. Gen-Z mutantov, čo by mali byť teenageri, ktorí vyrastali s obdivom k hrdinom ako Storm alebo Wolverine a chcú ich nasledovať. O kresbu sa postará Bernard Chang. Prvé číslo bude vydané v apríli 2020.

Children of the Atom
Člen Black Eyed Peas napíše vlkolačí príbeh

Fanúšikov hororovejších príbehov určite potešilo ohlásenie novej minisérie Werewolf by Night. Napíše ju Taboo z kapely Black Eyed Peas v spolupráci s Benjaminom Jackendoffom. Kresliť bude Scot Eaton. Séria je inšpirovaná mytológiou pôvodných Američanov. Bude sledovať Red Wolfa, ako sa snaží vypátrať vlkolaka, ktorý terorizuje jeho domov. Taboo sa vyjadril, že má radosť, že môže byť súčasťou tvorby príbehu, ktorý má prepojenie s jeho koreňmi. „Som polovičný Hopi, čo je môj kmeň a postava príbehu je inšpirovaná týmto kmeňom aj rezerváciou.“ Jack Russel ako Werewolf by Night sa objavil v komikse po prvý raz v roku 1972. Odvtedy mal už množstvo verzií, avšak oproti klasickému vlkolakovi, vie meniť svoju podobu kedykoľvek, nie len počas splnu.

Werewolf by Night
S filmom prichádza aj nová sólovka

S blížiacou sa premiérou filmu Black Widow je vcelku logické, že sa so zvyšujúcim sa záujmom pokúsi dať Marvel tejto postave o niečo viac priestoru. Na apríl je teda naplánovaná nová séria Black Widow, ktorú napíše Kelly Thompson a nakreslí Elena Casagrande. O obálky sa postará Adam Hughes. Natasha Romanoff v tom však nebude sama. Nie je prekvapujúce, že v sérii sa objaví aj ruský super-vojak Red Guardian a ďalšia čierna vdova Yelena Belova. Obaja budú totiž súčasťou aj pripravovaného filmu.

Black Widow

Dnešné Marvel News sú na konci, a ak sa neobjaví nejaká zásadnejšia novinka, nabudúce nás čaká špeciál venovaný eventu Empyre.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
21 ⁄ 3 =