Marvel News #141 : Winter Soldier terčom útoku!

Aké by to boli Marvel News bez noviniek zo sveta X-Menov? Máme aj náhľad na štart série Falcon & Winter Soldier a o niečo viac sa nám predstaví škola pre čarodejníkov.

Goblin Queen je späť!

V rámci Dawn of X bola už dávnejšie avizovaná tímovka Hellions. Tá je naplánovaná na marec a vytvoria ju scenárista Zeb Wells a kreslič Stephen Segovia. Nedávno bol zverejnený teaser, na ktorom vidíme Madelyne Pryor, známu skôr ako Goblin Queen, ako stojí nad pentagramom s textom „She’s back…“. V akej úlohe sa Goblin Queen vráti na scénu, je otázne, avšak to, že členovia tímu Hellions – Mister Sinister, Havok, Psylocke, Wild Child, Nanny, Orphan Maker, Empath a Scalphunter – sú súčasťou pentagramu, neveští nič dobré.

Hellions
Jean Grey a Emma Frost

O sérii Giant-Size X-Men sme už písali v minulom čísle, v ktorom sme zrekapitulovali všetky novinky týkajúce sa X-Menov. Jonathan Hickmen tu bude rozprávať príbehy najznámejších mutantov a na pomoc si prizve vždy iného kresliča. V prvom čísle budú hrať hlavnú úlohu Jean Grey a Emma Frost. O kresbu sa postará Russel Dauterman, ktorého prácu môžeme poznať zo série Mighty Thor alebo War of the Realms.

„X-Meni sú moja životná láska. Sú dôvodom, prečo som začal čítať komiksy a veľkým dielom prispeli aj k tomu, že som sa chcel stať komiksovým umelcom. Kresliť tento príbeh je teda splnený sen,“ povedal Dauterman. „Veľmi sa teším na prácu s Jonathanom a Mattom (Matt Wilson – kolorista). Som veľký fanúšik toho, ako Jonathan a jeho kolegovia revitalizovali X-Menov. Som veľmi rád, že toho môžem byť súčasťou.“

Jean Grey and Emma Frost

Zošit Giant-Size X-Men: Jean Grey and Emma Frost je naplánovaný na 26. februára a Marvel zverejnil aj prvý náhľad.

Pripravte sa na prvý semester!

„Bude to veľmi zábavné a magické a divné a vzrušujúce a presne také, aké chcete od Marvel komiksu.“ Takto opísal blížiacu sa sériu Strange Academy jej scenárista Scottie Young. O niečo viac sa o pripravovanej škole pre čarodejníkov dozviete v ďalšom zverejnenom traileri.

Niečo pre zberateľov

Ak patríte medzi fanúšikov variant coverov, Marvel nedávno zverejnil pre svoje pripravované série dva, ktoré by vám určite nemali ujsť. Sólovka Spider-Woman sa dočkala skvelej obálky od umelca menom Stanley „Artgerm“ Lau. O niečo menej dramatická je variant obálka k prvému zošitu série Wolverine od Skottieho Younga.

Kto chce zabiť Buckyho?

Ešte pred tým, ako sa na platforme Disney+ dostane k slovu seriál Falcon and the Winter Soldier, budú si môcť fanúšikovia komiksu prečítať 5-dielnu minisériu Falcon & Winter Soldier. V jej začiatku sa niekto pokúsi zabiť Buckyho. Následne, ako môžeme vidieť aj na zverejnených náhľadoch, sa Winter Soldier a Falcon stretnú v miestnosti, ktorá je plná mŕvych federálnych agentov. Na tak malom priestore tu máme hneď niekoľko záhad a to nie je všetko. Na sformovanú dvojicu čaká vyšetrovanie toho, kto je nový líder Hydry a budú tiež musieť zastaviť pripravovaný masový útok na civilistov. Sériu napíše Derek Landy a nakreslí Federico Vincentini. Prvé číslo pôjde do predaja 26. februára.

 

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
14 ⁄ 14 =