Marvel News #142 : The Marvels prinesú nový pohľad

Séria The Marvels by mala byť naozaj veľká a ambiciózna vec. Pozrieme sa aj na to, čo si pre nás Marvel pripravil v rámci FCBD. Kedy sa stretne Deadpool a nový Cable? Kto sú The Union? A ako sú na tom Abramsovci a ich Spider-Man? Čítajte dnešné Marvel News a všetko sa dozviete.

Free Comic Book Day

Free Comic Book Day sa koná vždy v prvú májovú nedeľu. Je to udalosť, počas ktorej sa raz do roka vydavatelia v severnej Amerike pokúšajú priviesť ku komiksom nových čitateľov. Od roku 2002 teda vychádzajú komiksy, ktoré dostávajú čitatelia zadarmo a vydavatelia si už za tie roky uvedomili, že je to okrem chvályhodnej idey rozširovania záujmu o toto médium aj možnosť, ako cielene promovať svoje prebiehajúce, alebo pripravované série a udalosti. Marvel si preto zatiaľ pripravil dva zošity. Prvý sa bude točiť okolo X-Menov, ktorí sú aktuálne mimoriadne v kurze. Prvý príbeh napíše Jonathan Hickman a nakreslí Pepe Larraz. Mali by sme tu dostať náznak toho, čo nás bude čakať vo svete mutantov už toto leto. Rovnakým predjedlom by mal byť aj príbeh od dvojice Tom Taylor a Iban Coello.

Druhý zošit sa bude venovať dvojke Spider-Man a Venom. Príbeh, ktorý napíše Donny Cates a Jed McKay a nakreslí Ryan Stegman a Patrick Gleason, bude aj v tomto prípade úvodom k veľkému eventu, ktorý sa bude týkať Spider-Mana, Venoma a Black Cat. Zverejnené boli už aj obálky k obom zošitom. V našich končinách môžeme žiaľ o akcii tohto druhu zatiaľ iba snívať.

Juggernauta nič nezastaví!

A preto v máji odpremiéruje jeho nová miniséria. Napíše ju Fabian Nicieza (X-Force, Deadpool) a nakreslí Ron Garney (Captain America, Daredevil). Príbeh bude sledovať nezastaviteľnú postavu, ako sa vysporadúva s aktuálnym stavom sveta mutantov. Ten, ako iste viete, bol vďaka Jonathanovi Hickmanovi prekopaný od základov. Aké miesto si v ňom Juggernaut nájde? Aké výzvy na neho čakajú? To všetko sa dozvieme v piatich plánovaných zošitoch. K tomu prvému bol už zverejnený cover, ktorý nakreslil Geoff Shaw.

Juggernaut!
V The Marvels nás čakajú veľké veci!

Marvel sa chystá na veľkú vec. Aspoň tak o štarte série The Marvels hovoria všetky promo materiály. V prvom čísle nás čaká invázia z obežnej dráhy, piknik v Prospect parku, superhrdinská návšteva pamätihodností na Manhattane, All-Winners Squad v roku 1947, Reed Richards počas jeho služby v spravodajských službách, kozmické bytosti mimo priestor a čas – a to je iba začiatok. Na scéne sa ukáže aj Captain America, Spider-Man, Punisher, Human Torch, Storm, Black Cat, Aero, Iron Man, Thor, ale aj dve úplne nové postavy.

The Marvels

„V Marvel univerze sme zvyknutí, že keď sa dejú veľké veci, sme obmedzení na pohľad Avengers alebo Fantastic Four. Marvels by mali byť bez obmedzení. Bude to séria, ktorá môže ísť kamkoľvek, robiť čokoľvek a používať kohoľvek.“ Takto sa vyjadril scenárista Kurt Busiek, ktorý má tutú sériu na starosti a ešte dodáva: „Nie je to tím. Je to koncept, alebo skôr univerzum, záleží od toho, ako sa na to pozeráte. The Marvels bude obsahovať „zázraky“ (marvels) – a všetky možné postavy tohto univerza. Kým v komikse Marvels z roku 1994 sme sa pozerali na obyčajného chlapíka a na jeho pohľad na „zázraky“, tu bude dôraz na „zázraky“ samotné. Na druhú stranu nechcem vytvoriť neustále akčný a zbesilý príbeh, ktorý by vyzeral ako jedna veľká kostýmová párty plná hrdinov, ktorí robia rovnakú vec. Chcem občas spomaliť a pozrieť sa na postavy a ich charakter. Môžete sa tešiť na populárne postavy dneška, ale aj na obskúrne postavy z minulosti.“

The Marvels

Marvel minulý rok oslavoval 25. výročie vydania legendárnej série Marvels a pripomenul si ju vydaním Marvels: Epilogue, ale aj vydaním pôvodných zošitov rozšírených o poznámky a koncepty, plus nesmieme zabudnúť na Marvels X a Marvels Snapshots. Koncept The Marvels, ako ich predstavuje Kurt Busiek, znie zaujímavo, takže by to nemuselo byť úplne márne. O kresbu sa postará Yildiray Cinar. Prvý zošit je naplánovaný na máj.

The Marvels
Empyre

Odkedy je Marvel Marvelom platí, že impériá Kree a Skrull medzi sebou vedú nekončiacu vojnu plnú nenávisti. To sa však čoskoro zmení. A zodpovedný za to bude Hulkling. Hulkling, kedysi člen Young Avengers, opustí Zem, svojich kolegov, lásku a zjednotí znepriatelené impériá, aby ich spolu viedol do útoku. A útok smeruje na Zem. Takto v stručnosti by sa dal predstaviť pripravovaný event Empyre, ktorého základy sme si mohli prečítať v zošite Incommig!, ktorý vyšiel koncom minulého roka. Čo sa dialo po tejto udalosti, respektíve, aké sú ďalšie osudy Hulklinga, sa dozvieme už 22. apríla v one-shote Lords of Empyre: Emperor Hulkling. Scenár napíše Chip Zdarsky a o kresbu sa postará Anthony Oliveira.

Emperor Hulkling

Len pre úplnosť dodám, že tento zošit bude len jeden z mnohých tie-inov, ktoré Marvel pre event Empyre pripravuje. Predohrou budú zošity Empyre: Avengers #0 a Empyre: Fantastic Four #0. Hlavná séria Empyre tiež začne v apríli a bude mať 6 zošitov. Už spomínaných tie-in minisérií je ohlásených už viac ako 10.

 

Deadpool a Cable sa opäť stretnú!

Deadpool a Cable sú stará známa dvojka. Avšak nová verzia Cablea, ktorá sa v Marvel univerze objavila iba nedávno, sa s Deadpoolom ešte nestretla. Zmeniť sa to má v pripravovanej sérii Cable, ktorá odštartuje už v marci. Ako stretnutie týchto dvoch legendárnych postáv dopadne? To sa dozvieme až v treťom zošite, ktorý je naplánovaný na máj. Sériu bude písať Gerry Duggan a nakreslí ju Phil Noto.

Cable #3
Abramsovci stále nestíhajú

Pamätáte si ešte sériu Spider-Man, ktorú písal J. J. Abrams a jeho syn Henry. Ak náhodou nie, nič sa nedeje. Posledný doteraz vydaný tretí zošit vyšiel v polovici decembra. Čo sa s touto sériou odvtedy deje? Dva zošity, ktoré chýbajú, aby mohla byť séria oficiálne ukončená, sú neustále posúvané. Zošit Spider-Man #4 mal pôvodne doraziť 11. decembra. Bol ale posunutý na 19. februára a aktuálne sa odsúva až na 8. apríla. Rovnaký osud postretol aj finálny zošit, ktorého zatiaľ cieľovou stanicou sa stal dátum 8. apríl. J. J. Abrams je evidentne zamestnaný človek a komiks nepatrí medzi jeho priority.

Spider-Man
Z Marvelu briti neodišli

Marvel tiež zverejnil teaser na nový tým The Union, ktorý bude prepletený s už spomínamým eventom Empyre. Z nového britského tímu je zatiaľ známy iba Union Jack. Marvel by mal s predstavovaním ďalších členov začať už zajtra. Sledujte teda Marvel News a Multiverzum a určite sa dozviete viac.

The Union

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
14 − 7 =