Marvel News #144 : Na scénu prichádza Queen Goblin!

Vitajte pri nových Marvel News! Táto rubrika, ktorej počiatky siahajú k počiatkom Multiverza ako takého, mala dlhú pauzu, ale je späť. A opäť vám prináša novinky z vami obľúbeného sveta Marvel hrdinov. 😎👍

Avengers naprieč multiverzom!

Pár dní pred Vianocami sa môžeme tešiť na štart novej série Avengers Forever, ktorá nám sľubuje fascinujúcu jazdu naprieč marveláckym multiverzom. Scenárista Jason Aaron a kreslič Aaron Kuder majú ambíciu predstaviť v tejto ongoing sérii množstvo nových Avengerov z rôznych častí multivesmíru. Zo známych postáv sa na scéne objaví Robbie Reyes – Ghost Rider. Spoločnosť mu budú robiť prerobené postavy z iných realít Marvel vesmíru. Príbeh by mal rozbehnúť novú éru Avengers, ktorá vychádza z udalostí v zošite Avengers #50 (v rámci legacy číslovania je to #750) a zároveň by mal fungovať s hlavnou sériou Avengers.

„Avengers #50 zapáli oheň. Avengers Forever #1 je výbuch, ktorý nasleduje,“ vysvetlil scenárista Jason Aaron. Náhľad prvého zošita a spomínaných udalostí si môžete pozrieť v nedávno zverejnenom videu.

 

 

Spomínaný zošit Avengers #50 bude vonku 1. decembra. Avengers Forever #1 si môžete zakúpiť 22. decembra.

Avengers Forever #50 (Legacy #750)
Privítajte Queen Goblin!

Spider-Man má s Goblinmi problémy už takmer 60 rokov. A ani pre rok 2022 nie sú jeho vyhliadky v tomto smere iné. Ben Reilly, ktorý je aktuálne Spider-Manom (ešte sa k tomu vrátim), bude musieť čeliť novej hrozbe z rodiny Goblinov – Queen Goblin. Prvý výskyt tejto postavy je ohlásený na zošiť Amazing Spider-Man #88 a v ďalších dvoch číslach sa môžeme tešiť na búrku, ktorú vytvorí v uliciach NYC.

The Amazing Spider-Man #88

V Spider-Manovom svete aktuálne prebieha tzv. príbehová línia Beyond. Tajomná spoločnosť beyond Corporation kúpila trademark na Spider-Manovu identitu a Ben Reilly sa stal oficiálnym pavúčím superhrdinom tejto spoločnosti. Peter Parker sa aktuálne zotavuje z predošlých udalostí, a tak aj napriek tomu, že nesúhlasí, príde mu záskok určite vhod. Ako sa Ben vysporiada s najnovším nebezpečenstvom, sa dozvieme 2. februára, keď bude zverejnený zošit Amazing Spider-Man #88. Ako scenárista je tu podpísaný Zeb Wells a zošit nakreslí Michael Dowling.

Dizajn Queen Goblin
Luke Cage vs. skorumpovaní policajti

Marvel ukázal prvý náhľad na zošit Luke Cage: City of Fire #1. Na zverejnených stránkach môžeme vidieť Lukea Cagea, ako bojuje proti skorumpovaným policajtom, ktorí sa označujú ako Regulators a zároveň vidíme jeho spoluprácu s Elektrou Natchios – aktuálnym Daredevilom. (Matt má problémy so zákonom). Zošit bude zverejnený 29. decembra. Napíše ho Ho Che Anderson a nakreslí Farid Karami. Táto miniséria bude následne súčasťou Daredevilovho eventu Devil´s Reign.

Čo nás čaká?

V najbližších dňoch nás čaká pokračovanie príbehu Dark Ages, ďalší výlet do sveta Darkholdu a ujsť by vám určite nemalo ani piate číslo série Moon Knight. V ďalších Marvel News sa na niektoré z uvedených udalostí určite pozrieme bližšie.

 

Pre dnešok je to z Marvel News všetko. Čím väčšiu priazeň tejto rubrike prejavíte, tým väčšia je šanca, že sa objaví aj ďalšie číslo. Dovtedy čítajte komiksy a užívajte si príbehy vašich obľúbených superhrdinov.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
34 ⁄ 17 =