Marvel News #145 – Carnage bude oslavovať narodeniny

Minulé číslo Marvel News si prečítalo aj pár ľudí mimo moju rodinu a kamarátov, a tak som si povedal, že rubrika bude po svojom znovuzrodení pokračovať. A čo je dôležitejšie, Marvel nás nezabudol posledné dni zásobovať novinkami, takže je aj o čom písať. Dve podmienky z dvoch splnené, tak nestrácajme čas a vyrazme do hlbín Marvel News!

Nový Sorcerer Supreme

Nový Sorcerer Supreme dostane v marci 2022 vlastnú ongoing sériu. Komiks by mal priamo nadväzovať na minisériu Death of Doctor Strange, v ktorej by sme sa mali v priebehu decembra dozvedieť najnovšieho nositeľa titulu Sorcerer Supreme. Okrem teaseru nižšie, nie sú zverejnené žiadne ďalšie informácie.

Teaser na nového držiteľa titulu Sorcerer Supreme
Carnage bude oslavovať!

Čoskoro to bude už 30 rokov od momentu, keď sa Carnage prirútil do Marvel univerza. Za tie roky sa v ňom zapísal ako jeden z najdesivejších zlosynov v histórii Marvelu. Pri tejto príležitosti bude vo februári vydaný špeciálny one-shot Carnage Forever, ktorý prinesie hneď niekoľko príbehov z minulosti, súčastnosti aj budúcnosti legendárneho zabijaka. Na príbehoch budú pracovať scenáristi Phillip Kennedy Johnson, Ram V, Ty Templeton, kreslič Edgar Salazar a mnohí ďalší. Obálku nakreslil Kendrick Lim. Zošit sa dostane na pulty predajní 23. februára 2022.

Carnage Forever #1
Miles Morales ako Captain America?

Po teaser obrázku, na ktorom sme mohli vidieť trochu zvláštnu verziu Wolverina, nám Marvel plnohodnote prezradil svoje plány s titulom What If..?. Všetko sa to bude točiť okolo Milesa Moralesa a otázky, čo by sa stalo, ak by bol Miles superhrdinom, ale nebol by Spider-Manom. Bol by z neho dobrý Captain America? Viete si ho predstaviť ako Wolverina, Thora alebo Hulka? Čo vlastne robí Milesa hrdinom, bez ohľadu na okolnosti a na realitu, v akej sa nachádzame? Na všetky tieto otázky sa v novej sérii What If… Miles Morales pokúsi odpovedať scenárista Cody Ziglar. O kresbu sa postará Paco Medina. Prvé číslo, v ktorom sa pozrieme na Milesa ako Captaina Americu, je naplánované na marec 2022.

Čaká na nás Gwen-Verse!

Úplne rovnakého konceptu ako Miles Morales sa dočká aj Gwen Stacy. Spider-Gwen uvidíme v minisérii Gwen-Verse #1 v rôznych variantách z rôznych kútov multiverza. Na obálke, ktorú nakreslil David Nakayama, vidíme Gwen napríklad vo verziách Captain America, Wolverine, Iron Man, Thor a Captain Marvel.

Ghost-Spider, čo je jedno z mien tejto hrdinky, debutovala v rámci udalosti Spider-Verse. V tomto príbehu rôzne verzie Spider-Mana čelili smrteľnej hrozbe. Uvidíme, či pôjde o podobný koncept, ale s variantami, naprieč superhrdinami, alebo sa tvorcovia vyberú iným smerom. Scenár napíše Tim Seeley a kresliť bude Jodi Nishijima. Miniséria by sa mala dočkať piatich zošitov.

Gwen-Verse

Poznámka pre zberateľov variant coverov. Ak patrí Gwen medzi vaše obľúbené postavy, tak počas februára bude vydaných množstvo variant coverov, ktoré budú inšpirované Gwen v koži iných hrdinov. Takže, pozor na peňaženky!

Wolverine bude zachraňovať mutantov

Marvel zverejnil trailer na udalosť, ktorá sa bude týkať najmä Wolverina, aj keď by malo ísť aj o osud mutantov ako takých. V januári odštartujú na týždennej báze dve série – X Lives of Wolverine a X Deats of Wolverine. Malo by ísť o podobný koncept, ako tomu bolo pri začiatku novej éry X-Menov a sériách House of X a Powers of X.

Mutanti čelia hrozbe a je na Wolverinovi, aby navštívil rôzne okamihy minulosti, a tak zabránil smrti kľúčovej postavy v histórii mutantov. Čakať nás teda budú rôzne Wolverinove éry a ako celok by nám mal dať príbeh odpoveď na otázku, čo bude s mutantami ďalej? Príbeh napíše Benjamin Percy, o kresbu sa postarajú Joshua Cassara a Federico Vicentini. Obe série budú mať po 5 zošitov.

 

Hrdinov čaká v Dark Ages tvrdé prebudenie

Tretím číslom pokračoval pred pár dňami príbeh Dark Ages. Ak ste náhodou na svet, v ktorom nefunguje nič elektrické, ešte nenatrafili, zatiaľ vám ho môžem naozaj odporučiť. V prvom čísle nastala katastrofa, ktorá zmenila planétu Zem na jedno konštantné EMP. Nič elektrické nefunguje a ani sa nič týmto smerom ladenou technológiou nedá postaviť. Množstvo ľudí a hrdinov prišlo o život a svet, ako ho poznáme, sa od základov zmenil. Bola vybudovaná nová spoločnosť, ktorá do istého momentu žila v relatívnom pokoji. Zlo však nezmizlo. Iba ticho vyčkávalo.

Ďalej budú nasledovať spoilery, takže rozklikávať len na vlastné nebezpečenstvo.

Dark Ages #3
Dark Ages Spoilery!

Prvá vec, ktorá ma na tejto sérii zaujala, bol svet, ktorý vôbec nepripomínal sľubované „Dark Ages“. Totiž, spoločenstvo, ktoré sa vytvorilo okolo hlavného mesta Wakanda, začalo vcelku prosperovať a oprostenie sa od technológií spoločnosti aj pomohlo. V tomto momente je jasne čitateľná ekologická vsuvka. Scenáristovi Tomovi Taylorovi sa podarilo v úvode čitateľov ukolísať, keďže aj hrdinovia si žili v sladkej nevedomosti. Zlo sa však začalo generovať v Európe, kde vládne Apocalypse a množstvo veľmi silných zlosynov, ale aj hrdinov. Prebudenie nastane, keď je unesený Tony Stark a hrdinovia začnú tušiť, že dianie v Európe trestuhodne zanedbali.

Tom Taylor ma touto sériou zatiaľ baví. Nebojí sa nechať hrdinov umrieť, čo mu samozrejme umožňuje fakt, že sa tento príbeh neodohráva v hlavnom vesmíre. Aj napriek tomu sú niektoré úmrtia šokujúce a dokázali ma dosť vytočiť. Taktiež ma zaujalo zapojenie upírov a vlkolakov do hlavného diania a odvracanie ich útokov na mesto ma neskutočne bavilo. Však uznajte – obranná jednotka, v ktorej je Blade, X-23, Honey Badger a Elsa Bloodstone stojí za to.

Dark Ages #2

Apocalypse a spoločnosť, ktorú v Európe vybudoval, je tiež zaujímavá a myšlienka, že sa hrdinovia budú snažiť napadnúť Európu, aby zachránili Tonyho Starka, znie skvele. Štvrtý zošit bude vonku až 12. januára, takže dovtedy máte množstvo času na dočítanie tohto príbehu. Čaká nás určite poriadna mela!

Dark Ages #4

 

Čo nás čaká?

Na stredu 24. novembra si toho Marvel pripravil naozaj dosť. Odštartuje nová séria Hulk, ktorú bude písať Donny Cates. Svojho štartu sa tiež dočká nová séria Black Panther a fanúšikovia Kate Bishop si tiež určite prídu na svoje, keďže aj ona sa dočká nového príbehu. Rob Liefeld si pripravil špeciál k výročiu tímu X-Force a ďalší zošit minisérie The Death of Doctor Strange nám možno trochu poodhalí identitu nového držiteľa titulu Sorcerer Supreme.

Pre dnešok je to z Marvel News všetko. Sledujte Facebook Multiverza, kde sa určite dočkáte nejakej súťaže a samozrejme, akákoľvek správa alebo otázka tvorcu tejto rubriky určite poteší. Dovtedy čítajte komiksy a užívajte si príbehy vašich obľúbených superhrdinov.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
56 ⁄ 28 =