Marvel News #146: Kolosálny štart série HULK!

Je nedeľa a to je ten správny čas nájsť si chvíľku pokoja a prečítať si, čo nového sa udialo vo svete Marvel komiksov. A to, že je zajtra pondelok, nemusí znamenať úplnú katastrofu. Stačí sledovať Facebook Multiverza, kde sa opäť objaví pravidelná súťaž s Marvel News o komiksy, plagáty a rôzne drobnosti s motívom vašich obľúbených hrdinov!

Niektoré výhry už cestujú k výhercom a komiksy vpravo sa objavia už v najbližšej súťaži!
Sabretooth je späť!

Po udalostiach House of X / Powers of X sa dostal Sabretooth do nemilosti a bol vykázaný. Čo sa však dialo potom? Vráti sa tento nebezpečný mutant na scénu? Dozvieme sa to už 2. februára, keď sa Sabretooth dočká novej minisérie.

Spoilery o odsúdení Sabretootha!
Je vysoko pravdepodobné, že Sabretooth sa bude chcieť pomstiť. V rámci House of X / Powers of X bol Victor Creed odsúdený na večné muky v niečom, čo by sa dalo označiť ako jama, aj keď ide v podstate o samotný ostrov Krakoa, ktorý ho prehltol. Sabretooth totiž porušil druhý zákon mutantov – nezabiješ žiadneho človeka. Niečo sa asi muselo zmeniť. Čo tam zažíval? Ako sa odtiaľ dostal? Rozpúta masaker?

House of X #6

Scenár napíše Victor Lavalle a kresliť bude Leonard Kirk. O cover a variant covery sa postarali Ryan Stegman, Ryan Brown, Mico Suayan a Todd Nauck.

Šokujúci koniec pre sériu City of Fire!

Séria Luke Cage: City of Fire bola zrušená a to iba mesiac pred svojim plánovaným vydaním. Potvrdil to aj scenárista Ho Che Anderson, podľa ktorého bol prvý zošit pripravený na vydanie a zošity 2 a 3 boli už napísané a rozpracované. Marvel stanovisko zatiaľ nezverejnil.

(zdroj: instagram.com/hocheanderson)

Musím sa priznať, že táto správa ma veľmi sklamala. Nechcem konšpirovať, ale na webe sa aktuálne skloňujú dva možné dôvody, prečo sa to stalo. Buď boli predobjednávky tak nízke, že to jednoducho zrušili, aby sa vyhli zbytočným stratám. Alebo niekto, kto je v Marvel/Disney hierarchii veľmi vysoko, mal pocit, že táto téma (skorumpovaní policajti, zabitý černoch) nie je ok, a tak to radšej stopol v počiatkoch. Nech je to tak alebo onak, je to obrovská škoda, lebo prvé náhľady aj téma vyzerali veľmi zaujímavo.

Luke Cage – City of Fire
Nová éra X-Menov?

X-Menov čaká na jar 2022 začiatok novej éry. Aspoň to tak naznačuje teaser na niečo, čo má označenie Destiny of X. Nevieme, či pôjde o novú sériu, event alebo nové smerovanie aktuálne prebiehajúcich sérií. Viac informácií totiž Marvel nezverejnil a sľubuje ich až nasledujúce týždne. Teaser cituje Irene Adler, čo je civilné meno mutantky Destiny, manželky Mystique, ktorá sa nedávno vrátila na scénu a stala sa súčasťou tzv. Quiet Council. Dá sa teda predpokladať, že ústrednou postavou pripravovanej udalosti bude práve ona.

Teaser na Destiny of X
Svet bez nositeľa titulu Sorcerer Supreme

Príbeh Death of Doctor Strange sa túto stredu dočkal tretieho zošita a dianie nás síce nepriblížilo ani trochu k novému nositeľovi titulu Sorcerer Supreme, ale aj napriek tomu táto miniséria nepostráda zaujímavé zvraty. Na základe názvu asi nie je spoilerom fakt, že Doctor Strange je mŕtvy. Okolnosti jeho smrti sú viac ako zvláštne a aj vyšetrovanie a udalosti, ktoré jeho smrť nasledovali, sú veľmi zamotané.

Okrem hlavnej série vyšlo už niekoľko tie-inov, ktoré síce pre hlavné dianie nie sú zásadné, ale skôr nám ukazujú, aký by to bol svet bez Doctora Strangea, respektíve, koľko problémov spustí jeho absencia. V zošite The Death of Doctor Strange: Avengers #1 sa musia Avengers vysporiadať s magickou hrozbou a najväčší skeptik, ktorým je Iron Man, bude musieť zásadne prehodnotiť svoje vnímanie mágie. V zošite Strange Academy Presents: Death of Doctor Strange #1 sa zase pozrieme na magickú akadémiu bez svojho šéfa. Tento tie-in je ešte menej zásadný ako Avengers, ale nie je to úplná strata času.

Spoilery k vyšetrovaniu smrti Doctora Strangea

Smrť Doctora Strangea dala do pohybu udalosti, ktoré sa síce zo začiatku zdali ako invázia z rôznych dimenzií, ale nakoniec to je skôr žiadosť o pomoc. „Tri matky“, ktoré zdecimovali Avengers a poľujú na mágiu, aby nakŕmili svoje dieťa, sú skvelé. Som zvedavý, akým spôsobom ich zastavia, najmä za predpokladu, že na scéne nie je Sorcerer Supreme a jeho úlohu nemôže nikto prebrať, keďže duša Doctora Strangea je „nezvestná“.

Mladší Doctor Strange prichádza vyšetrovať.

Veľmi ma baví aj samotné vyšetrovanie, ktoré vedie sám Doctor Strange. Respektíve, jeho mladšia verzia – hráči starších hier by to nazvali quick save. Jedna z najbizarnejších scén je, keď Strange robí pitvu Strangea. Ale to je mágia a tento svet ma aj vďaka tomu baví. Scenárista Jed MacKay to rozohral dobre, a tak neostáva nič iné, len dúfať, že sa dočkáme uspokojivého finále. A tiež odpovede na otázku, ako to bude s titulom Sorcerer Supreme.

Skvelý štart novej série Hulk

Ak máte pocit, že o nejakej postave bolo už napísané všetko a že sa už nedá vymyslieť nič nové, je nutné zavolať Donnyho Catesa. Za všetko spomeniem len Venoma, ktorého vytiahol späť do prvej ligy. V stredu sme sa dočkali jeho vstupu do života ďalšieho komplikovaného hrdinu a odštartovala sa tak séria, ktorú bez preháňania môžem označiť za jednu z najočakávanejších v závere tohto roku. A ako to nakoniec dopadlo?

Bol to masaker. Donny Cates to jednoducho vie. Na Hulka sa pozrel úplne inou optikou a ponúka čitateľovi úplne nový uhol pohľadu. Zošit Hulk #1 som si prečítal hneď dvakrát. Nie preto, že by som ho nepochopil, ale skôr preto, aby som si opäť užil koncept, ktorý Cates vytvoril. Za všetko hovorí úvaha na obálke. Čo ak je ten zlý Banner a Hulk nás má chrániť? Cates to jednoducho rozbehol vynikajúco a som zvedavý, ako bude príbeh pokračovať, keďže prvý zošit je len intro k jeho pohľadu na Hulka. Je nutné spomenúť aj kresliča Ryana Ottleyho, ktorého kresba dala akčným scénam ozajstné grády. Vrelo vám tento zošit odporúčam a sériu budem určite sledovať aj ďalej.

Hulk od Catesa je bomba!
Čo nabudúce?

Do dnešných Marvel News sa nám už nezmestili novinky Hawkeye a Black Panther a keďže na budúci týždeň Marvel nechystá žiadnu úplnú novinku, tak si minimálne jeden z týchto zošitov preberieme v budúcom čísle. To ale neznamená, že nás nečaká nič zaujímavé. Pokračuje totiž príbeh Daredevila. Avengers sa dočkajú jubilejného čísla #50 a bude tiež zverejnený tie-in k príbehu Darkhold, na ktorý sa určite pozrieme bližšie.

Pre dnešok je to z Marvel News všetko. Sledujte Facebook Multiverza, prípadne môj Facebook a Instagram, kde sa dozviete všetko z prvej ruky. Samozrejme, nezabudnite písať, keďže akákoľvek správa alebo otázka tvorcu tejto rubriky určite poteší. Dovtedy čítajte komiksy a užívajte si príbehy vašich obľúbených superhrdinov.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
23 + 27 =