Marvel News #147 – Darkhold je zatiaľ sklamaním

Máme tu koniec týždňa a to znamená ďalšie Marvel News, čiže sumár noviniek z komiksového Marvel univerza. A začiatok nového týždňa vám opäť spestríme súťažou, takže stačí len sledovať Facebook Multiverza a zapojiť sa. A nový komiks alebo plagát, prípadne iná drobnosť s motívom vašich obľúbených hrdinov, môže byť už o pár dní u vás. Tak, ako sa to podarilo Michalovi.

Víťaz súťaže s Marvel News.
Teasovanie Destiny of X v plnom prúde

Marvel v priebehu tohto týždňa opäť pripomínal udalosť Destiny of X, ktorá je v pláne na jar 2022. Nedozvedeli sme sa síce nič nové, ale teaser obrázkov sme dostali hneď niekoľko. Objavili sa na nich Magneto, Destiny, Mr. Sinister, Wolverine, Storm a Hope. Všetci v rôznych verziách, ktoré môžu znamenať buď alternatívne reality a rôzne časové obdobia, ako tomu bolo napríklad v House of X/Powers of X, alebo je to jednoducho niečo, čo pochopíme až pri čítaní tohto príbehu.

Úspešný štart nových sérií

Marvelu sa za posledné týždne podarilo rozbehnúť hneď niekoľko zaujímavých sérií. Black Panther, Venom a aj Hulk, ktorého sme rozoberali v minulých Marvel News boli fanúšikmi prijaté veľmi pozitívne, čoho dôkazom je aj fakt, že Marvel chystá na január dotlače prvých zošitov spomínaných sérií. Ale nebude to len tak. Každý zošit dostane v rámci dotlače hneď dva variant covery. Jeden bude štandardne dostupný a druhý bude trochu vzácnejší, keďže je označený ako 1:25.

BLACK PANTHER #1
Second Printing Sketch Cover – ALEX ROSS
1:25 Second Printing Design Cover – JUANN CABAL

HULK #1
Second Printing Wraparound Cover – RYAN OTTLEY
1:25 Second Printing Character Sketch Cover – RYAN OTTLEY

VENOM #1

Second Printing Cover – BRYAN HITCH
1:25 Second Printing Sketch Cover – BRYAN HITCH

Neviem ako vás, ale mňa tieto obálky zaujali, a preto hneď ako dopíšem Marvel News, píšem do Komiksového raja, aby som svoju zbierku opäť o trochu rozšíril.

Bloodstone rodina sa rozrastá

Pre príbeh The Death of Doctor Strange je ešte naplánovaných množstvo tie-inov. Posledný, ktorý nás čaká pred finálnym piatym číslom, je The Death of Doctor Strange: Bloodstone #1. Marvel nám pre tento one-shot prezradil, že Elsa Bloodstone a jej brat Cullen budú musieť spojiť sily, aby ochránili nového člena rodiny – dávno stratenú sestru Lyru. Zverejnený bol aj nový variant cover, ktorý nakreslil Ig Guara a vidíme na ňom práve Lyru Bloodstone. Príbeh napíše Tini Howard, ktorému sa s mágiou darí najmä na stránkach série Excalibur.

Lyra Bloodstone
Devil´s Reign sa blíži

Event Devil´s Reign odštartuje už o pár dní a Marvel pri tejto príležitosti zverejnil kompletný prehľad zošitov, ktorých sa bude táto udalosť týkať a tiež cover pre piate číslo hlavnej série. Vidíme na nej Kingpina a hrdinov, ktorí nie sú v práve ideálnom stave.

Darkhold zatiaľ nepresvedčil

Darkhold má v Marvel univerze vcelku dlhú históriu. Knihu, ktorá sa označuje aj ako Book of the Dammed alebo Book of Sins, vytvoril pradávny boh Chton, ktorý v nej spísal všetky vedomosti o temnej mágii. Vznikol tak predmet, ktorý koncentruje čisté zlo a už iba jeho čítanie môže pripraviť odvážlivca o rozum.

Darkhold Alpha

V septembri v zošite The Darkhold Alpha #1 odštartoval príbeh, ktorého stredobodom je opäť táto kniha, ale aj jej autor Chton, ktorý má v pláne udrieť na Zem. Zachrániť nás môže iba Scarlet Witch a pätica hrdinov, ktorí zapadli do pradávneho proroctva – Iron Man, Wasp (Janet Van Dyne), Black Bolt, Blade a Spider-Man.

Okrem Spider-Mana sa už dočkali všetci ostatní hrdinovia svojho zošitu, ktorý nám predstavuje temnejšiu verziu ich životného príbehu. Ide o alternatívne príbehy, ktoré by sa dali prirovnať k sérii What If…? alebo univerzám, kde sa hrdinovia vyprofilovali trochu inak.

Darkhold Reading order

Iron Man to odštartoval vcelku dobre. Zbroj, ktorá ho nespočetnekrát zachránila, sa mu v tomto príbehu stane väzením a vznikne tak „body-horor“ s naozaj depresívnou víziou. Bladeov príbeh, v ktorom upíri vládnu svetu, už nie je taký zaujímavý a vyslovene ma nudil. One-Shot zameraný na Wasp opäť trochu zvýšil úroveň a aj keď príbeh o domácom násilí nebol práve originálny, jeho koniec bol hororový a výrazne iný ako v hlavnom univerze. Tomuto príbehu dosť výrazne pomáha aj kresba, ktorá sa nesie v jemne retro-hororovom duchu. To, že kvalitatívne sú tieto príbehy ako na hojdačke, potvrdil Black Bolt, ktorý ma tiež nebavil. Autor si toho na plecia zobral príliš veľa a jednoducho to nedokázal dostatočne dobre ukormidlovať.

Ak si to teda zhrnieme, Darkhold zatiaľ priniesol vcelku priemerný úvodný zošit, dva dobré a dva zlé one-shoty, ktoré však základnú premisu nejako zásadne nerozširujú. Čaká nás ešte Spider-Manov príbeh a finále The Darkhold Omega #1. Nepredpokladám, že tieto dva zošity prinesú niečo zásadné a celkovo sa tak táto udalosť bude radiť k tým horším.

Čo nás čaká nabudúce?

Ako už zaznelo o pár riadkov vyššie, čaká nás štart eventu Devil´s Reign. Určite bude zaujímavé sledovať, čo nové donesie do príbehu The Death of Doctor Strange tie-in Blade. A zaujímavý môže byť aj zošit Wastelanders – Hawkeye.

Pre dnešok je to z Marvel News všetko. Sledujte Facebook Multiverza, prípadne môj Facebook a Instagram, kde sa dozviete všetko z prvej ruky. Samozrejme, nezabudnite písať, keďže akákoľvek správa alebo otázka tvorcu tejto rubriky určite poteší. Dovtedy čítajte komiksy a užívajte si príbehy vašich obľúbených superhrdinov.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
36 ⁄ 18 =