Marvel News #148 – Wilson Fisk je odrthnutý z reťaze

Tento týždeň bol vo svete Marvel Comics naozaj pestrý. Fanúšikovia dostali hneď niekoľko zaujímavých noviniek a zároveň sa rozbehol očakávaný event Devil´s Reign. A tak ako niekoľko posledných nedieľ, tak aj dnes vám Marvel News prinášajú sumár všetkého podstatného, aby ste boli v obraze.

Captain Carter sa vracia do akcie!

Už prvý teaser, v ktorom Marvel ohlasoval, že sa do služby vracia postava využívajúca štít s logom Veľkej Británie, jasne naznačoval, čo nás čaká. Britská vlajka síce niekomu automaticky asociovala Captaina Britaina, ale tento štít neodmysliteľne patrí ku Peggy Carter, respektíve k jej alternatívnej verzii. Peggy sa ako variácia Capitana Americu po prvý raz v komikse objavila v zošite Exiles #3 z roku 2018. Okrem tejto série sa však z komiksu vytratila.

Teaser

Krátko po teasovaní prišlo aj oficiálne oznámenie novej päťdielnej minisérie Captain Carter, ktorej sa fanúšikovia dočkajú v marci roku 2022. Štartu tejto série určite pomohol aj fakt, že sa Peggy objavila v úspešnom animáku What if..?. Príbeh by sa mal podobať na ten, ktorý poznáme v podaní Stevea Rogersa. Peggy nájdu v ľade a ona sa ako hrdina z minulosti cíti v dnešnej dobe veľmi zvláštne. Mestá sú hlučnejšie, technológie inteligentnejšie a nepriatelia často nosia priateľskú tvár. O scenár sa postará Jamie McKelvie (Young Avengers, Captain Marvel), kresliť bude Marika Cresta (Star Wars: Doctor Aphra). McKelvie je aj autorom zverejnených coverov.

Nové detaily o Destiny of X

V rámci promovania udalosti Destiny of X sme sa opäť dostali o niečo ďalej. A konečne máme k dispozícii aj konkrétnejšie informácie. Podľa promo obrázku sme sa dozvedeli, že by malo ísť o novú éru mutantov a zahrňovať bude klasické série ako Marauders, X-Force, X-Men, Wolverine, New Mutants, ale aj novinky, konkrétne Immortal X-Men, Knigths of X, Legion of X a X-Men Red.

Destiny of X

Séria Immortal X-Men bude patriť medzi novinky udalosti Destiny of X a prvé informácie nám prezrádzajú, že sa pozrieme do vysokej politiky lídrov komunity mutantov. Príbeh by sa mal zamerať na členov tzv. The Quiet Council, čo je zjednodušene povedané riadiaci orgán života na ostrove Krakoa, respektíve mutantov ako takých. Podľa informácií z Marvelu sa máme tešiť na zradu, tajomné spojenectvá a mrazivé odhalenia, ktoré môžu otriasť budúcnosťou celej komunity. Sériu bude písať Kieron Gillen (Wolverine Origin II, Young Avengers, Eternals) a o kresbu sa postará Lucas Werneck (X-Men – Trial of Magneto). Prvého zošitu sa dočkáme 30. marca 2022.

Immortal X-Men
Marauders čaká reštart

Séria Marauders bola súčasťou diania prakticky okamžite po udalosti House of X/Powers of X. Destiny of X bude znamenať pre túto sériu reštart, v ktorom sa zmení tím aj tvorcovia. Scenáristické kormidlo preberie od Gerryho Duggana (Savage Avengers) Steve Orlando (Avengers: Curse of the Man-Thing ). O kresbu sa v novej ére bude starať Eleonora Carlini (Amazing Spider-Man).

Súčasťou tímu bude okrem kapitánky Kate Pryde aj Bishop, Psylocke, Daken, Aurora, Tempo a nováčik Somnus, ktorý bol predstavený v zošite Marvel´s Voices: Pride 2021.

„Mať na starosti Marauders je určite najvzrušujúcejší moment mojej kariéry, špeciálne preto, že ide o moju prvú ongoing sériu nie len na ostrove Krakoa, ale aj v rámci Marvelu celkovo,“ vyjadril sa scenárista Steve Orlando. Prvé číslo novej série bude k dispozícii 30. marca. Prvé náznaky zmien však už budú načrtnuté v zošite Marauders Annual #1, ktorý je v pláne 12. januára.

Marauders #1
Začal sa event Devil´s Reign

Prvý zošit eventu Devil´s Reign je vonku. Wilson Fisk besnie a superhrdinská komunita je v ohrození. Začína sa kolotoč perzekúcií a zatýkania. Hrdinovia to ale nenechajú len tak. V podsvetí zatiaľ prebieha boj o moc, ktorého víťaz môže dianie tiež zaujímavo zamotať. A uprostred všetkého je Daredevil, ktorý má za sebou už aj tak dosť turbulentné obdobie. Čaká nás tvrdý boj a množstvo šokujúcich odhalení, keďže Wilsona Fiska nemôžete nikdy podceňovať.

Reading Order

Ak by som to mal zhrnúť stručne, bol som s prvým zošitom spokojný. Dostal som totiž presne to, čo som čakal a to, na čo sa Chip Zdarsky pripravoval prakticky od momentu, keď prebral sériu Daredevil. Počas 36 zošitov Zdarsky skvele pracoval s postavami, ktoré sú pre dianie v  Hell´s Kitchen dôležité. Okrem Daredevila tu totiž máme množstvo geniálne vyprofilovaných vedľajších postáv, ktorých vplyv na celkové dianie nie je zanedbateľný. Skôr naopak. Prvé číslo Devil´s Reign sa dá prečítať aj bez znalosti predošlých udalostí, ale množstvo momentov a náznakov vám unikne, čo by bola, podľa môjho názoru, obrovská škoda. Daredevil, ktorého Zdarsky napísal, patrí medzi to najlepšie, čo tu za posledné roky vyšlo a nie náhodou táto séria získala Eisner Award. Preto by bola naozaj chyba to úplne vynechať.

Devil´s Reign #1

Wilson Fisk, ktorý už nie je Kingpin a zamieril do vysokej politiky, je ústrednou postavou príbehu. Rozpúta niečo, čo môžeme pokojne prirovnať k prvej Civil War, keď boli neregistrovaní hrdinovia postavení mimo zákon. Vzniká špeciálna jednotka na vynucovnie nového nariadenia a v meste to začína vrieť. Darmo, v New Yorku je kvantum superhrdinov a Luke Cage, Jessica Jones, Fantastic Four a Spider-Man budú mať za využívanie svojich schopností nemalé problémy. Črtajúce sa riešenie tejto komplikovanej situácie sa však nezvrhne na nejakú megalomanskú bitku. Pravdepodobne nás čaká tuhý politický boj, keďže Fisk získa vyzývateľa, ktorý je v tomto smere tiež ťažká váha.

Druhé číslo bude vonku 29. decembra a Marvel News budú dianie určite sledovať a potom si prečítate aj spoiler rozbor aktuálneho diania. Na záver prikladám obrázok jedného z top momentov čísla (bez spoileru), keď si dotyčný musel uvedomiť, že toto jednoducho po… a Thing ho zožerie aj s topánkami. 😀

Devil´s Reign #1
Čo nás čaká nabudúce?

Ťahákom budúceho týždňa je určite pokračovanie Hulka od Donnyho Catesa. Ďalší zošit dostane aj The Amazing Spider-Man a do sveta Wastelanders sa pozrieme očami Wolverina.

Pre dnešok je to z Marvel News všetko. Sledujte Facebook Multiverza, prípadne môj Facebook a Instagram, kde sa dozviete všetko z prvej ruky. Samozrejme, nezabudnite písať, keďže akákoľvek správa alebo otázka tvorcu tejto rubriky určite poteší. Dovtedy čítajte komiksy a užívajte si príbehy vašich obľúbených superhrdinov.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
18 × 25 =