Marvel News #149 : Donny Cates rozpúta súboj titanov!

Marvel News aktuálne fungujú vo sviatočnom režime, a tak vychádzajú mimoriadne dnes (nie v nedeľu), keď už sa zjedol všetok zemiakový šalát a silvestrovské oslavy sa ešte nezačali. Komiksové Marvel univerzum totiž nespí a aj okolo Vianoc sme sa dočkali niekoľkých zaujímavých noviniek, z ktorých vám všetko podstatné zreferujú Marvel News.

Sorcerer Supreme odhalený!

V rámci udalostí príbehu The Death of Doctor Strange bolo nedoriešenou otázkou meno nového držiteľa titulu Sorcerer Supreme. Keďže hlavná séria tejto udalosti je iba zhruba za polovicou, bolo vcelku prekvapivé, že Marvel zverejnil detaily novej série Strange a tým pádom aj vyspoileroval odpoveď na spomínanú otázku. Novým držiteľom titulu najvyššieho čarodejníka bude Clea, pani temnej dimenzie a bývalá manželka Doctora Strangea. Táto postava debutovala v komikse Strange Tales #126 v roku 1964 a jej autormi sú Stan Lee a Steve Ditko.

Strange #1
Carnage bude diaboský

O Carnageovi a jeho blížiacich sa narodeninách sme vás už informovali. 30 rokov od svojho prvého výskytu tento legendárny zlosyn oslávi v špeciálnom one-shote Carnage Forever, v ktorom sa môžeme tešiť na hneď niekoľko zaujímavých príbehov. To však nebude všetko. Začiatkom marca na tento zošit nadviaže nová ongoing séria Carnage. Symbiont v nej bude hľadať nového hostiteľa, keďže už nie je prepojený s Cletusom Kasadym.

Carnage #1

„Tento príbeh s Carnageom sa pravdepodobne stane najzvrátenejšou vecou, ktorú som napísal,“ vyjadril sa autor scenára Ram V. „Smrtiaci symbiont prešiel v poslednom čase veľmi významnými zmenami a ja som dostal príležitosť urobiť niečo nové a inovatívne. Toto bude môj druh hororu. Toto bude diabolský a strašidelný Carnage, ktorý zistí, kde skutočne ležia hranice jeho schopností. Marvel univerzum nie je pripravené na to, na čo sa Carnage premení.“

O kresbu sa postará Francesco Manna. Cover nakreslil Kendrik „Kunkka“ Lim.

Blíži sa súdny deň

Vyzerá to tak, že sme sa dočkali prvého teaseru na letný Marvel event. Teaser nám sľubuje príchod súdneho dňa a prikladá aj logá Avengers, X-Menov a Eternals. Špekuluje sa, že by mohlo ísť o vyústenie konfliktu medzi Avengers a Eternals, ku ktorému sa schyľuje v sérii Eternals. Kým nebudú zverejnené ďalšie informácie, sú špekulácie zbytočné, takže musíme vydržať.

Prichádza súdny deň
Čaká nás súboj titanov!

Je to relatívne nedávno, čo Donny Cates opäť rozbúril hladinu, keď vo veľkom štýle odštartoval sériu Hulk. Aby toho nebolo málo, Marvel na apríl 2022 ohlásil crossover Hulka s ďalším hrdinom, ktorého Donny Cates píše – Thorom. Obaja hrdinovia budúci rok oslavujú 60. výročie svojho vzniku a oslavou tohto jubilea bude aj 5-dielny crossover Hulk vs. Thor – Banner of War. Všetko to odštartuje v apríli v zošite Hulk vs. Thor: Banner of War Alpha a príbeh bude následne pokračovať v zošitoch Thor #25-26 a Hulk #7-8, ktoré budú vonku počas mája a júna.

O tom, že Donny Cats vie prekvapiť, sme sa už presvedčili niekoľkokrát a tak aj v tomto epickom dueli je obrovský potenciál. O kresbu sa postará Martin Coccolo a obálky vytvoril Gary Frank.

Ďalšie materiály k Dawn of X

V období okolo Vianoc Marvel zverejnil niekoľko teaser obrázkov k už dávnejšie ohláseným sériám v rámci Dawn of X. Dozvedeli sme sa napríklad, že Wolverinovi príde na pomoc Deadpool. Séria Immortal X-Men by nám mala prezradiť dôvody odchodu Magneta z Quiet Council. Bolo tiež potvrdené, že séria X-Men Red sa bude odohrávať na Marse.

Čo nás čaká nabudúce?

Práve v týchto dňoch vychádzajú dva veľmi zaujímavé zošity. Druhým dielom pokračuje zaujímavo rozbehnutý event Devil´s Reign. A aj keď nám Marvel vyspoileroval to najdôležitejšie, určite sa oplatí pozrieť sa na pokračovanie príbehu The Death of Doctor Strange.

Pre dnešok je to z Marvel News všetko. Sledujte Facebook Multiverza, prípadne môj Facebook a Instagram, kde sa dozviete všetko podstatné z prvej ruky. Samozrejme, nezabudnite písať, keďže akákoľvek správa alebo otázka tvorcu tejto rubriky určite poteší.  Náležite oslávte nový rok a nezabudnite voľno využiť aj na čítanie komiksov!

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
26 + 15 =