Marvel News #150 : Toto sú moje Star Wars!

Po prestávke, ktorú spôsobili sviatky a dovolenka, sú Marvel News späť. Opäť prinášajú sumár najzaujímavejších noviniek zo sveta našich obľúbených hrdinov. A určite ste si všimli, že to je už 150. vydanie tejto rubriky. Tortu som síce nenapiekol a oslava asi tiež nebude, ale verím, že nás spolu čaká minimálne ďalších 150 čísiel. 😉

Toto sú moje Star Wars

Začiatkom februára odštartuje dlho očakávaná sága Reckoning War zošitom Fantastic Four: Reckoning War Alpha #1. Tento príbeh si vysníval Dan Slott a pokračovať v ňom bude v aktuálnej sérii Fantastic Four, ktorú tiež píše.

Reckoning War

„Keď som mal osem rokov, čítal som jeden Marvel komiks a ten ma ohromil. Prinútil ma premýšľať o tom, že ak by sa stalo toto a potom toto, bol by celý Marvel vesmír v problémoch. A ak by k tomuto konfliktu prišlo, bolo by v nebezpečí úplne všetko. Od mojich 8 rokov som si ku komiksom sadal znovu a znovu a čakal som, ale nikto sa toho nikdy nedotkol. A z toho som bol šťastný,“ vysvetlil Slott pre portál Newsarama. „Vďaka The Reckoning War som konečne schopný odpovedať môjmu osemročnému ja na otázku: Čo by sa stalo, ak by sa títo chlapíci opäť objavili? Bol by to chaos, šialenstvo… bol by to boj o život. Toto sú moje Star Wars.“

Marvel zverejnil trailer na úvodný zošit Fantastic Four: Reckoning War Alpha #1, ktorý bude v predaji 2. februára.

 

 

Zverejnené boli tiež obrázky z prvého zošitu.

Čakať by nás malo prepojenie s konfliktom, ktorý bol starší, ako všetky známe konflikty v Marvel univerze. Slott je zatiaľ opatrný, aby nič zásadné nevyzradil, takže nevieme, na čo presne sa odkazuje. Isté však je, že tento príbeh je jeho srdcová záležitosť a rôzne stopy vedúce k tomuto príbehu sa objavujú v jeho komiksoch počas celej kariéry. Prvý raz sa výraz Reckoning War vyskytol už v roku 2005 v komikse She-Hulk #3 (2005). Verme, že nás čaká zaujímavý príbeh, ktorý bude stáť za to.

Nočné mory Doctora Strangea

Okolo Doctora Strangea je v poslednom období rušno. Či už berieme do úvahy príbeh Death of Doctor Strange, v ktorom Strange umrel, alebo plánovanú sériu Strange, v ktorom sa objaví nový držiteľ titulu Sorcerer Supreme. Pre fanúšikov Stephena Strangea si však Marvel na apríl pripravil príbeh, ktorý nereflektuje aktuálne udalosti, keďže sa odohráva v minulosti. Sily tu proti Strangeovi spoja dvaja jeho úhlavní nepriatelia – Nightmare a Baron Mordo. Všetko odštartuje Nightmare, ktorý vnikne do snov Doctora Strangea a vytvorí v nich desivú nočnú moru. Tieto sny spôsobia, že Stephen je oslabený a neschopný ochrániť našu dimenziu. A práve toto je ten moment, keď Mordo a Nightmare zaútočia!

One-shot Doctor Strange: Nexus of Nightmares #1 dorazí do predaja 20. apríla. Príbeh napíše Ralph Macchi a o kresbu sa postará Ibrahim Moustafa.

Doctor Strange: Nexus of Nightmares #1
Koniec prvého semestra na Strange Academy

Komiksová séria Strange Academy odštartovala v roku 2020 a priniesla niečo, čo by sa dalo veľmi zjednodušene označiť ako Harry Potter v Marvel univerze. Príbeh sa totiž točí okolo Doctora Strangea a akadémie, v ktorej sa snaží vzdelávať novú generáciu čarodejníkov. Strange Academy sa dá označiť za úspešný komiksový projekt, ktorý nám priniesol postavy ako Emily Bright, Doyle Dormammu a Zoe Laveau. Po 18 zošitoch ale táto séria z pera Skottieho Younga a kresliča Humberta Ramosa končí. Marvel to označil ako koniec prvého semestra a už cez leto sa vraj môžeme tešiť na odštartovanie nového. Zošit Strange Academy #18, ktorý bude na nejakú dobu posledným, bude zverejnený 27. apríla. O novej sérii sa zatiaľ nič nevie, takže je otázne, či sa zmení kreatívny tím, prípadne hlavné postavy.

Strange Academy #18
Captain America a nová éra!

Marvel Comics ohlásil novú éru pre Captaina Americu. Fanúšikovia sa môžu tešiť na dve nové série. Scenáristi Jackson Lanzing a Collin Kelly a kreslička Carmen Carnero budú rozprávať príbeh Stevea Rogersa v sérii Captain America: Sentinel of Liberty. V sérii Captain America: Symbol of Truth nám osudy Sama Wilsona prerozprávajú scenárista Tochi Onyebuchi a kreslič R.B. Silva.

Obe série budú mať základ v zošite Captain America #0, kde by mali spojiť sily po explózii, ktorú spôsobí Arnim Zola. Marvel zverejnil obálky pre všetky ohlásené komiksy a zároveň aj efektný trailer.

 

K Spider-Manovi sa vracia legenda!

Rok 2022 znamená pre obľúbeného pavúčieho hrdinu 60. výročie od jeho prvého výskytu v zošite Amazing Fantasy #15. A pri tejto príležitosti nás čaká nový štart série Amazing Spider-Man. Príbeh bude písať Zeb Wells, ktorý má so Spider-Manom bohaté skúsenosti a v poslednom období písal napríklad aj sériu Hellions. O kresbu sa postará legendárny John Romita Jr., ktorý okrem iného nakreslil aj príbeh, ktorý je v rámci Spider-Manových dobrodružstiev považovaný za jeden z najlepších.

Hlavnou myšlienkou príbehu bude otázka – Čo urobil Spider-man? Peter Parker bude totiž rozhádaný s Fantastic Four, s Avengers a dokonca aj s tetou May. Po záhadnom incidente skrátka nikto nechce Spider-Mana vidieť – okrem Doctora Octopusa. Prvé číslo je naplánované na apríl.

Pre dnešok je to z Marvel News všetko. Sledujte Facebook Multiverza, prípadne môj Facebook a Instagram, kde sa dozviete všetko podstatné z prvej ruky. Samozrejme, nezabudnite písať, keďže akákoľvek správa alebo otázka tvorcu tejto rubriky určite poteší.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
23 + 22 =