Marvel News #151 – Shang-Chi bude mať plné ruky práce

Vitajte pri nových Marvel News a pri ďalšom reštarte tejto rubriky! Keďže ste fanúšikovia Marvel komiksov, ste na reštarty a rebooty určite zvyknutí, a tak sa nebudeme motať okolo toho, prečo a ako, ale pozrieme sa rovno na novinky z nášho obľúbeného komiksového vydavateľstva.

New Mutants oslavujú narodeniny

Tímovka New Mutants debutovala v komiksoch v septembri 1982. Čoskoro teda budú oslavovať 40 rokov od príchodu na scénu. Zošit New Mutants #30 preto bude špeciálny. Okrem toho, že bude „giant-size“, by sa v ňom mal objaviť aj Deadpool. Scenár napíše Vita Ayala a Alyssa Wong. Kresliť budú Alex Lins, Jason Loo, Emma Kubert a ďalší. Obálku nakreslil Rafael De Latorre. Variant cover nakreslil Bob McLeod. Zošit bude vonku v septembri.

Svojou troškou k tejto výnimočnej udalosti prispel aj vizuálny génius, priekopník voľnej anatómie a milovník obrovských zbraní a kapsičiek Rob Liefeld. Na jeho pomery to nie je úplná katastrofa. 🙃

Autor – Rob Liefeld
Dvaja diabli sú lepší ako jeden

Event Devils Reign sa skončil, ale príbeh Daredevila pokračuje v novej sérii, ktorá nám od začiatku ukáže, ako zásadne sa veci zmenili. Luke Cage je nový starosta New Yorku. Punisher velí organizácii Hand. A Hells Kitchen má dvoch Daredevilov. Áno, okrem Matta Murdocka nosí červený rohatý oblek aj jeho parťáčka Elektra Natchios. Oboch čaká konfrontácia či už s Punisherom alebo aj s Avengers. Pri sérii ostáva duo Chip Zdarsky a Marco Checchetto, ktorí boli za prácu na Daredevilovi už nominovaní aj na Eisnera. Takže je to záruka kvality. Promo art nakreslil Paulo Siqueira. Nová séria Daredevil začína 13. júla.

Event Judgement day opäť o niečo väčší

Event Judgement Day sa rozšíril o tri nové zošity. Ohlásené one-shoty by nás mali pripraviť na finále eventu. Každý z nich bude venovaný jednej zo zainteresovaných strán. V zošite Avengers bude mať hlavnú úlohu Iron Man, v X-Menovskom zošite to bude Jean Grey a v rámci Eternals sa pozrieme na Ajak.

Všetky tri napíše Kieron Gillen. O kresbu sa postarajú Federico Vicentini, Francesco Mobili a Pasqual Ferry. Obálky nakreslil Nic Klein. Špeciálny prepojený variat cover nakreslil Salvador Larrocca. Zošity budú vonku v priebehu októbra.

Autor : Nic Klein
Autor : Salvador Larrocca

Zverejnený bol aj teaser na začiatok eventu Judgement day. Vyzerá to dosť znepokojivo. Najmä ak berieme do úvahy fakt, že Eternals tu budú vystupovať ako agresor. Túto skutočnosť pripomína aj scenárista Kieron Gillen.

Judgement day
Shang-Chi bude mať plné ruky práce

Víťaz Eisner Award Gene Luen Yang odštartuje novú éru majstra bojových umení Shang-Chiho. Udeje sa tak v sérii Shang-Chi and the Ten Rings. Gene Luen Yang píše tohto hrdinu už od roku 2020 a vybudoval tak pre túto postavu solídne základy.

Legendárna zbraň – ten rings – je odhalená a jej moc je porovnávaná s kameňmi nekonečna. To znamená, že ju chce mať v rukách každý zloduch v Marvel univerze. Shang-Chi bude musieť bojovať proti Razor Fist, the Hand, A.I.M., Hydre a ďalším. A to všetko popri riadení organizácie The Five Weapon Society.

Schang-Chi and the Ten Rings

O kresbu sa postará kanadský umelec Marcus To, ktorý aktuálne kreslí napríklad sériu Excalibur. Marcus dá sérii ázijsky štýl, čo sa k téme samozrejme veľmi hodí. Na niekoľko ešte nezverejnených záberov sa môžete pozrieť v traileri na túto sériu.

Prvý zošit bude vonku 20. júla.

Dan Slott končí pri Fantastic Four

Slott píše Fantastic Four posledné štyri roky a má na konte napríklad svadbu Bena a Alicie, udalosti v evente Empyre, zmarené manželstvo Doctora Dooma alebo aktuálne prebiehajúcu Reckoning War. Jeho koniec Marvel ešte oficiálne neoznámil, ale viaceré zdroje to berú už ako hotovú vec. O jeho nástupcovi sa samozrejme ešte nezačalo ani špekulovať.

Posledný Slottov zošit teda bude mať poradové číslo 46. Vonku bude v auguste.

Fantastic Four #46

 

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
22 ⁄ 11 =