Marvel News #152 – Eternals predstavili svoje zbrane!

Sú tu nové Marvel News a okrem klasickej nálože komiksových správ, pre vás mám aj novinku. Pri väčšine správ nájdete aj odporúčané čítanie, aby ste sa na tému, ktorá vás zaujala, mohli pozrieť o niečo lepšie. Ale nezdržiavajme sa, lebo porcia noviniek bola tento týždeň naozaj bohatá.

Conan končí v Marvel univerze

Už dlhšie je známe, že barbar Conan odchádza z Marvel univerza. Podľa dostupných informácií sa Marvel rozhodol nepredĺžiť práva na túto postavu. Vydavateľstvo síce ešte vydá niekoľko omnibusov a zozbieraných príbehov, avšak na úrovni ongoing sérií Conan končí.

Na začiatok júla je ohlásený posledný zošit série King Conan a v edičnom pláne na september sa pravdepodobne vyriešila posledná hádanka ohľadom pôsobenia barbara vo vydavateľstve Marvel. Conan totiž figuruje ako ústredná postava v sérii Savage Avengers. Anotácia Savage Avengers #5 má však hneď v úvode vetu o tom, že Conan je mŕtvy. Je teda veľmi pravdepodobné, že to bude znamenať jeho koniec v tejto sérii a zároveň aj vo vydavateľstve Marvel.

CEO spoločnosti Heroic Signatures Fred Malmberg sa vyjadril, že mali s Marvel Comics skvelú spoluprácu a že nevidí problém, ak by sa Conan sem tam ukázal aj v Marvel komiksoch. Doplnil, že aktuálne nie je nič naplánované.

Odporúčané čítanie : Conan the Barbarian (2019), Savage Sword of Conan (2019), King Conan (2021), Savage Avengers (2022).

Savage Avengers #5
Opustila nás ďalšia legenda

Niektoré správy sa píšu ťažšie ako iné. Najhoršie sa píšu tie, v ktorých informujem o úmrtí komiksovej legendy. Nebolo to dávno, čo nás opustili Neal Adams a George Perez. Pred pár dňami nás zasiahla správa o úmrtí kresliča Tima Salea. Tim Sale sa preslávil najmä vďaka práci v DC Comics, ale aj v Marvel Comics nechal nezanedbateľnú stopu. Pre Marvel nakreslil napríklad Wolverine & Gambit: Victims, Daredevil: Yellow, Spider-Man: Blue, Hulk: Gray a Captain America: White.

Správu o úmrtí zverejnil Saleov kolega a kamarát Richard Starkings. Vo veku 66 rokov podľahol kombinácii rôznych zdravotných ťažkostí.

RIP 🕯️

Tim Sale (1956-2022)
Eternals predstavili svoje zbrane

Event Judgment day odštartuje približne o mesiac a zverejnených je stále viac a viac materiálov. V minulých Marvel News sme spomínali nové one-shoty a veľmi znepokojivý teaser. Ďalší teaser je možno ešte znepokojivejší, najmä ak patríte medzi X-Menov. Eternals totiž predstavili svoju smrtiacu zbraň, ktorou sa pokúsia zničiť X-Menov. Bude to Uranos the Undying, prastrýko Thanosa. 😲

Uranos nie je úplne nová postava. Debutoval už v zošite What If? #24 v roku 1980. Je to tiež Eternal a bol vytvorený Celestiálmi. Veril napríklad, že Eternals svoju úlohu splnia najlepšie tak, ak zničia Deviantov, ale aj ľudí. Tento rok nám bol pripomenutý v zošite Eternals – The Heretic #1.

Uranos the Undying

Marvel tiež odhalil nový pohľad na Hex, extrémne silných Eternalov.

„Neviem, koľko toho môžem o Hex prezradiť,“ povedal v rozhovore kreslič Valerio Schiti o svojich dizajnoch. „Môžem ale s istotou povedať, že sú jedným z najväčších zdrojov sily Eternals. Sú ich ultimátni spojenci, ktorých možno privolať z tisícročného spánku, aby spojili svoje sily v ich najtemnejšej hodine. Hex sú veľmi mocné bytosti, žijúce milióny rokov, s rôznymi tvarmi a zručnosťami. Áno, sú strašidelní a stvorení na ničenie, ale majú aj osobnosti a dokonca aj pocity, ktorým nerozumieme. Sú odsúdení spať tisícročia a čakať na privolanie, aby zabíjali a ničili. Je to ich večné prekliatie.“ Ja len dodám, že minimálne ich výška je impozantná.

Bola zverejnená aj obálka k piatemu zošitu hlavnej línie tohto eventu. Nakreslil ju Mark Brooks. Keďže hlavná séria bude mať 6 zošitov, dá sa podľa výrazov zúčastnených hrdinov predpokladať niečo naozaj veľké. 😯

Odporúčané čítanie: Avengers (2018) – pre potreby eventu nie je nutné čítať kompletne, Eternals (2021) – pre event zásadná séria, X-Men (2021).

Judgment Day #5
Planet of the Apes sú späť

Svet Planet of the Apes sa vracia do vydavateľstva Marvel Comics. Nových príbehov by sme sa mali dočkať začiatkom roku 2023. O návrate sa hovorí preto, lebo v rámci Marvelu vyšiel prvý komiks Planet of the Apes už v roku 1974. Neskôr v roku 1975 Marvel vydal komiks Adventures on the Planet of the Apes, čo bola adaptácia legendárneho filmu.

Informácie o konkrétnych sériách, reprintoch starých komiksov a podobne zverejnené neboli. Jediný materiál, ktorý sme dostali, bol teaser z dielne Salvadora Larrocu. Na ďalšie informácie si budeme musieť počkať.

Autor – Salvador Larroca
Nová séria All-Out Avengers

All-Out Avengers je názov série, ktorá bola ohlásená na september tohto roka. Tlačová správa opisuje sériu ako akčnú a priamočiaru záležitosť. Čiže niečo iné, ako je aktuálne prebiehajúca séria Avengers od Jasona Aarona. Všetko by mal odštartovať mimozemský útok, chýbajúci kus veľmi dôležitej technológie, mesto zmenené na odporných mutantov a veľa ďalšieho.

Podľa zverejnenej obálky by mali byť členmi tímu Thor, Captain Marvel, Iron Man, Spider-Man, Captain America, Black Panther a Spider-Woman. Zostava teda nie je výrazne odlišná od tej, ktorú poznáme z už spomínanej Aaronovej série. Príbeh napíše Derek Landy. O kresbu sa postará Greg Land.

Prvý zošit bude vonku 7. septembra.

Autor – Greg Land
Nová tímovka Midnight Suns

Ohlásená bola nová miniséria Midnight Suns. Bude mať päť zošitov a predstavení boli aj členovia tohto tímu. Okrem klasikov ako Wolverine, Blade a Magik je tu aj niekoľko menej známych, avšak o to zaujímavejších postáv.

Kushala / Spirit Rider – pôvodom je to apačská žena, ktorá žila v polovici 19. storočia. Jej kmeň napadla americká armáda a jej rodičia boli zabití. V hneve sa modlila k svojmu stvoriteľovi, ale namiesto toho bola posadnutá „duchom pomsty“ – Spirit of Vengeance. Prvý krát sa objavila v zošite Doctor Strange and the Sorcerers Supreme #1.

Nico Minoru – dievča, jedno z detí, ktoré zistilo, že jeho rodičia sú super-zločinci. Odporúčané čítanie je v tomto prípade séria The Runaways (2003).

Zoe Laveau – s prehľadom najmladšia postava. Je to jedna z prvých študentiek Strange Academy. Odporúčané čítanie je preto Strange Academy (2020).

Sériu napíše Ethan Sacks (Old Man Hawkeye). Kresliť bude Luigi Zagaria. Obálku nakreslil David Nakayama. Štart série je naplánovaný na september.

Autor – David Nakayama
Prvý náhľad na sériu Shang-Chi and the Ten Rings

O sérii, v ktorej pôjde o mocnú zbraň „ten rings“, som písal v minulých Marvel News. Nájdete tam aj trailer. Teraz teda len stručne spomeniem, že bol zverejnený prvý náhľad plný akcie.

Marvel News sú na konci. Novinky z nášho obľúbeného vydavateľstva môžete sledovať aj na mojom Facebookovom profile alebo na Instagrame, kde ich dávam ešte za horúca. Ak máte akúkoľvek otázku, alebo pripomienku, napíšte mi buď cez spomínané sociálne siete alebo mailom na drackula@multiverzum.sk. Najlepšie otázky a reakcie zverejníme priamo v Marvel News a možno sa nájde aj nejaká komiksová drobnosť pre ich autora. Do ďalších Marvel News sa majte krásne a nezabúdajte čítať komiksy!

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
22 ⁄ 22 =