Marvel News #154 – Koniec Spider-Verse

Sú tu nové Marvel News a vy si už určite užívate začiatok prázdnin a dovoleniek. Poznáte lepší čas v roku na čítanie komiksov? A aby ste vedeli, čo si prečítať, čomu sa vyhnúť a na čo sa tešiť, je tu vaša obľúbená rubrika o hrdinoch z vydavateľstva Marvel Comics.

Tvorba recenzie zošita The Variants #1 v prázdninovom móde
Prvý pohľad na Edge of Spider-Verse

Začiatok minisérie Edge of Spider-Verse nás čaká už o necelý mesiac a detailov o tomto projekte začína byť zverejnených stále viac. Už v minulom čísle Marvel News som vás informoval o všetkých doteraz zverejnených nováčikoch v Spider-Verse – vrátane Spider-Rexa. Nedávno Marvel zverejnil množstvo informácií o prvom zošite aj prvé náhľady.

Autor obálky – Josemaria Casanovas

Môžeme sa v ňom tešiť na novinky ohľadom Spider-Girl, ktorú poznáme pod menom Araña. Jej príbeh prinesú Alex Segura a Caio Majado. Dan Slott a Martin Coccolo predstavia hrdinu v kilte menom Spider-Laird. Vyberieme sa s ním na škótsku vysočinu 18. storočia.

Ako by mohol fungovať v koži Spider-Mana dinosaurus, nám ukáže dvojica Karla Pacheco a Pere Perez, keďže hlavným hrdinom ich príbehu bude Spider-Rex. Starého známeho Spider-Mana Noir nám prinesie Dustin Weaver a D. J. Bryant.

Posledným ohláseným nováčikom v pavúčom svete je Web-Weaver. Mnohých ľudí správa o tom, že pôjde o prvého gay Spider-Mana pobúrila. Sám som odpovedal na množstvo reakcií a prišiel som k záveru, že ide len o ľudí, ktorí buď nevedia, ako funguje Spider-Verse, alebo si ešte nevšimli, že je 21. a nie 15. storočie.

Odporúčané čítanie : Spider-Verse (2014)

Koniec Spider-Verse

Osvedčená dvojka, scenárista Dan Slott a kreslič Mark Bagley, prinesie v novej sérii Spider-Man koniec Spider-Verse. Aspoň tak je to uvedené v prvých podkladoch, ktoré Marvel zverejnil ohľadom série postavenej na udalostiach z minisérie Edge of Spider-Verse. Peter Parker a jeho kolegovia ako Spider-Woman, Ghost-Spider, Miles Morales, Silk a mnohí ďalší, vrátane nováčikov zo stránok Spider-Verse, budú čeliť obrovskému nebezpečenstvu. Na scénu sa totiž vracia Morlun a nie je sám.

Auror obálky – Mark Bagley

„Aký je to pocit znova písať Spider-Mana? Ako keby som bol opäť doma. Ako keby neexistovalo nič iné, kde by som bol radšej. A aký je to pocit pracovať na ňom s Markom Bagleym? Jednou z najväčších Spideyho ikon všetkých čias? Som poctený, nadšený a nezastaviteľný. Mark a ja sme dvaja chlapi, ktorí žijú, aby rozprávali príbehy o Spider-Manovi. Porežte nás a my vykrvácame Spider-Mana. A teraz Marvel poveril nás dvoch, aby sme priniesli späť ich mesačnú sériu – bez zbytočných prívlastkov – jednoducho sériu Spider-Man!“ Takto oduševnene rozprával scenárista Dan Slott, a tak sa určite máme na čo tešiť.

Prvé číslo tejto série bude vonku 5. októbra. Zverejnený bol aj prvý náhľad.

Zaujímavou informáciou je fakt, že séria Spider-Man by mala byť prepojená aj so sériou Amazing Spider-Man, ktorá sa nedávno vcelku kvalitne rozbehla a vychádza každé dva týždne. Dôkazom by mal byť Parkerov nový kostým a tiež jeho zatiaľ záhadná spolupráca s Normanom Osbornom.

Odporúčané čítanie: Amazing Spider-Man (2022)

Spider-Man #1
History´s Mightiest Heroes

V rámci série Avengers, ktorú aktuálne kormidluje Jason Aaron, odštartoval nový príbeh. Ten by sa mal zamerať na najmocnejších Avengerov v rámci histórie a okrem úplne nových postáv, by malo ísť aj o nové verzie známych hrdinov. Prvý z nich sa predstavil už v zošite Avengers #57 a bol ním seržant Szardos, ktorý nosí titul Soldier Supreme – čiže niečo ako Doctor Strange, len ide o vojaka. Neskôr nám bola predstavená aj zostava jeho Secret Invaders.

Autor obálky – Javier Garron

Dej sa odohráva v roku 1943 a vidíme v ňom súboj seržanta Szardosa proti Mephistovi. O akciu nie je núdza, je tu aj množstvo zaujímavých nápadov. V závere zošita Soldier Supreme skonštatuje, že sa tu pravdepodobne odohráva vojna dôležitejšia, ako tá ich a že všetci by mali byť pripravení podať pomocnú ruku. Ani nevie, ako veľmi trafil klinec po hlavičke.

Príbeh tohto zošita som si užil, avšak je jasné, že rovnako ako Secret Invaders, môžu byť zmätení aj čitatelia, ktorí nie sú v tak košatých a komplikovaných záležitostiach úplne doma. Na to, aby bol v tomto monumentálnom súboji Avengers a Mephista čitateľ doma, musí poznať väčšinu zásadných zvratov tejto série. Aaron si tento obrovský príbeh postupne budoval desiatky zošitov a nevyzerá to tak, že by ho mal v pláne postupne zoštíhľovať. Skôr sa môžeme tešiť na ďalšiu expanziu a tá asi nie je všetkým po chuti.

Avengers #57

Postavy, ktoré sa predstavia v arcu History´s Mightiest Heroes, nám boli predstavené už v zošite Avengers #50. Na doleuvedenom obrázku vidíme Szardosa pod veľkým žralokom. Pre číslo #58 bude dôležitý Ghost Ronin – samuraj, ktorého vidíme vpravo. Pre augustové číslo #59 sú zas dôležité postavy Reno Phoenix a The Starbrand Kid. Tie vidíme úplne naľavo pod Odinom.

Avengers #50
Problémy Jessicy Jones

Jessicu Jones sme počas jej komiksovej histórie mohli vidieť v množstve úloh. Má za sebou bohatú superhrdinskú kariéru. Zároveň je dôvtipným súkromným vyšetrovateľom so svojským pohľadom na svet. V neposlednom rade je aj manželkou, matkou a priateľkou, na ktorú sa dá vždy obrátiť. Naprieč Multiverzom má však Jessica nekonečné množstvo verzií, ktoré sú iné v maličkostiach, ale aj v zásadných veciach. Čo sa stane, keď sa niekoľko z nich stretne na jednom mieste?

Plnohodnotnú recenziu zošita The Variants #1, ktorý vyšiel tento týždeň, si môžete prečítať na našom webe.

Variants #1

Marvel News sú na konci. Novinky z nášho obľúbeného vydavateľstva môžete sledovať aj na mojom facebookovom profile alebo na Instagrame, kde ich dávam ešte zahorúca. Ak máte akúkoľvek otázku alebo pripomienku, napíšte mi buď cez spomínané sociálne siete alebo mailom na drackula@multiverzum.sk. Najlepšie otázky a reakcie zverejníme priamo v Marvel News a možno sa nájde aj nejaká komiksová drobnosť pre ich autora. Do ďalších Marvel News sa majte krásne, užívajte si leto a nezabúdajte čítať komiksy!

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
17 + 24 =