Marvel News #155 – Kto ochráni Wakandu?

O posledných dňoch sa dá povedať, že aj na komiksové vody doľahla tvrdá uhorková sezóna. Noviniek je len pár, ale nebojte sa. Je to len chvíľkový problém. Už prakticky za rohom je event Judgment day, nový štart Daredevila a San Diego Comic-Con, ktorý nám určite dopraje nálož noviniek. Všetko podstatné, ako vždy, nájdete v Marvel News.

Najdôležitejší ľudia v Marvel univerze

Novinky sa posledné týždne primárne zameriavali na udalosti ohľadom Spider-Verse, a tak Marvel musel trochu pripomenuť fakt, že už o menej ako dva týždne začína hlavný letný event Judgment Day. Zverejnil teaser na zošit Judgment Day #2 a ukázal nám v ňom najdôležitejších ľudí na svete.

Žiadne ďalšie informácie zverejnené neboli, a tak nevieme, kto je Tom z Lodnýna alebo Kenta z Yokohamy a aká je ich úloha v tejto masívnej udalosti. Prvé číslo Judgment Day bude vonku 20. júla. Druhého čísla, na ktoré teaser upozorňuje, sa dočkáme už 2. augusta.

Odporúčané čítanie: Avengers (2018) – pre potreby eventu nie je nutné čítať kompletne, Eternals (2021) – pre event zásadná séria, X-Men (2021).

Teaser na Judgment Day #2
Aká bude Wakanda bez kráľa?

Fanúšikov Black Panthera určite poteší správa o novej minisérii Wakanda. Tá bude priamo vychádzať z aktuálne vychádzajúcej série Black Panther, ktorú píše John Ridley. Politická situácia vo Wakande je komplikovaná a T´Challa už viac nie je vítaný v krajine, ktorej donedávna vládol. Aká bude Wakanda bez kráľa?

Každý zošit sa zameria na jednu postavu spojenú s Wakandou a na jej snahu o ochranu svojej krajiny. Prvý zošit napíše Stephanie Williams a o kresbu sa postará Paco Medina. Zamerajú sa na T´Challovu sestru Shuri, ktorá je technologický génius, ale zároveň bola aj držiteľkou moci Black Panthera. Príbeh Shuri by nám mal ukázať, že aj keď je Wakanda bez Black Panthera, neznamená to, že by nemala dostatok hrdinov na svoju ochranu. A že existuje dôvod, prečo aj Shuri mala kedysi moc Black Panthera. Z hrdinov, ktorým sa bude séria venovať v ďalších zošitoch, bol zverejnený iba Killmonger.

Všetky zošity budú obsahovať aj sériu príbehov History of the Black Panthers, v ktorom Evan Narcisse a Natacha Bustos prevedú čitateľa históriou nositeľov mena Black Panther.

 Prvé číslo bude v predaji v polovici októbra.

Odporúčané čítanie: Black Panther (2021)

SDCC 2022 aj s Marvel Comics

San Diego Comic Con 2022 je už za rohom a komiksy z Marvelu budú jeho súčasťou. V piatok 22. júla si návštevníci budú môcť vypočuť debatu, ktorej hlavnou postavou bude Spider-Man a jeho 60 rokov vo vydavateľstve Marvel. Editori Ryan Penagos a Nick Lowe sa budú pavúčiemu mužovi venovať spolu so scenáristom Danom Slottom. A ten vzhľadom na svoju históriu s týmto hrdinom a chystanú novú sériu, bude mať k téme určite čo povedať. V ten istý deň bude na otázky odpovedať šéf komiksovej časti Marvelu C. B. Cebulski.

V sobotu 23. júla sa budú Marvel panely venovať eventu Judgment Day, takže sa môžeme tešiť na nejaké novinky. Následne sa bude konať klasický panel Next Big Thing, kde budú okrem šéfov z Marvelu aj tvorcovia ako Christopher Cantwel (Iron Man), Ram V (Venom, Carnage), Collin Kelly & Jackson Lanzing (Captain America). Diskusia by sa mala venovať postavám ako Shang-Chi, Ms. Marvel, Ant-Man, Ghost Rider a samozrejme aj zvyšku Marvel Univerza.

Na nedeľu ostala ďalšia zo štandardných diskusií menom Woman of Marvel, ktorá vychádza z populárneho podcastu. Zverejnené informácie budeme samozrejme monitorovať.

CB Cebulski na SDCC
Daredevil štartuje novú kapitolu

Dvojica Chip Zdarsky a Marco Checchetto čaruje s Daredevilom už od roku 2019. Ich séria bola naozaj úspešná a tento rok vyvrcholila eventom Devil´s Reign. Na výsledkoch tejto udalosti bude stavať nová séria Daredevil, ktorá odštartuje už o pár dní.

Zverejnený náhľad nám ukazuje okrem Matta Murdocka aj Elektru Natchios a Punishera, ktorý aktuálne šéfuje organizácii the Hand. Na scéne sa ukáže aj Peter Parker a v závere náhľadu sa Elektra stretne na záhadnom ostrove so Stickom. Ten vytrénoval ju aj Mattra. Sú to len útržky, z ktorých ťažko vydedukovať obsah príbehu, avšak očakávania sú vysoké. The Red Fist Saga odštartuje 13. júla.

Odporúčané čítanie: Daredevil (2019), event Devil´s Reign (2021-2022)

Marvel News sú na konci. Novinky z nášho obľúbeného vydavateľstva môžete sledovať aj na mojom facebookovom profile alebo na Instagrame, kde ich dávam ešte zahorúca. Ak máte akúkoľvek otázku alebo pripomienku, napíšte mi buď cez spomínané sociálne siete alebo mailom na drackula@multiverzum.sk. Najlepšie otázky a reakcie zverejníme priamo v Marvel News a možno sa nájde aj nejaká komiksová drobnosť pre ich autora. Do ďalších Marvel News sa majte krásne, užívajte si leto a nezabúdajte čítať komiksy!

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
18 + 12 =