Marvel News #156 – Tajomstvo Thorovho pôvodu

Sú tu nové Marvel News a ak som minulý týždeň označil za uhorkový, novinky posledných dní nám to naplno kompenzujú. Odštartoval nový Daredevil, prípravy na Judgment day sú vo finále a okrem toho je tu množstvo ďalších noviniek. A to sa ešte nezačal San Diego Comic-Con!

Moon Knight a Werewolf by Night

Sérii Moon Knight od Jeda MacKaya sa aktuálne darí. Odštartovala v roku 2021 a do dnešného dňa je vonku už 13 čísiel. Sú na ňu veľmi dobré hodnotenia a aj fanúšikovia sú naladení pozitívne. Je preto skvelé, že na október bol ohlásený špeciálny zošit Moon Knight Annual #1. Napíše ho Jed MacKay a nakreslí Federico Sabbatini, ktorý už pár zošitov v tejto sérii nakreslil. Prípadne má na konte Moon Knightov one-shot v rámci eventu Devil´s Reign.

Marc Spector v tomto dvojnásobne veľkom zošite ale nebude sám. Spoločnosť mu bude robiť Jack Russel, ktorý je skôr známy ako Werewolf by Night.

V knihe Darkhold je proroctvo o tom, ako je možné, aby boh zomrel. Jack Russell by si veľmi želal zabiť boha, aby tak zachránil svoj ľud. Ľudí odsúdených slúžiť Mesiacu. Na splnenie tohto proroctva je však potrebná krv toho, kto si hovorí Fist of Khonshu. A Moon Knight len tak ľahko nekrváca.

Autor obálky – Rod Reis
Aké je tajomstvo Thorovho pôvodu?

Avengers s označením 1,000,000 BC nie sú úplnou novinkou. Ich debut sa datuje na zošit Marvel Legacy #1 z roku 2017. V poslednej dobe sa dosť často vyskytujú aj v hlavnej sérii Avengers a na 17. august je naplánovaný špeciálny one-shot Avengers 1,000,000 BC #1. Čitatelia by sa v ňom mali dozvedieť, ako to vlastne bolo medzi Odinom a Phoenix a čo to znamená pre Thorov pôvod.

Scenárista Jason Aaron o tomto zošite, ktorý bol oproti pôvodnému plánu o mesiac posunutý, povedal: „Prehistorickí Avengeri boli dôležitou časťou môjho Avengers príbehu od samotného začiatku. Sú to najranejšie verzie niektorých z najmocnejších hrdinov na Zemi. Sú to hrdinovia, ktorí chránia Marvel universe v jeho kolíske. Teraz ich konečne môžeme vidieť všetkých vo svetle reflektorov v príbehu, ktorý ukáže, ako títo hrdinovia formovali históriu Marvel Universa.“

Kreslič Kev Walker dodal: „Keď som po prvý raz dostal scenár, očakával som 30-stranovú prehistorickú rúbanicu. Ale Jasonov scenár bol oveľa viac než to a ja som musel naozaj tvrdo pracovať, aby som niektoré z týchto scén urobil správne.“

Portál AIPT zverejnil exkluzívny náhľad na túto sériu.

Spider-Man má výročie

Rok 2022 sa nesie v duchu 60. výročia od debutu Spider-Mana v zošite Amazing Fantasy #15. Zošit bol vonku v auguste a tak na koniec augusta má Marvel pripravený špeciálny one-shot Amazing Fantasy #1000. Mali by sme sa v ňom pozrieť na minulosť, súčasnosť, ale aj budúcnosť populárneho pavúčieho hrdinu. Pod príbehy sa podpíšu scenáristické esá ako Neil Gaiman, Jonathan Hickman, Dan Slott, Kurt Busiek a ďalší. Kresliť budú napríklad Olivier Coipel, MichaelCho a Terry Dodson. Špeciálnu obálku pre tento zošit nakreslil legendárny komiksový tvorca Joe Quesada.

Autor: Joe Quesada
Daredevilova silná zostava

Chip Zdarsky a Marco Checchetto pokračujú vo svojej misii pri sérii Daredevil. Tento týždeň odštartovala nová etapa a vy si môžete prečítať, ako veľmi sa to podarilo v našej recenzii na zošit Daredevil #1. Druhé číslo tejto série je naplánované na 17. augusta a v celkovom súčte už pôjde o 650. zošit s týmto hrdinom. Nikoho asi neprekvapí, že toto číslo bude špeciálne.

Okrem už spomínanej hlavnej kreatívnej dvojice, sa pre tento zošit ukážu na scéne aj mená ako Rafael DeLatorre, Alex Maleev, Paul Azaceta, Phil Noto, Chris Samnee, Klaus Janson a Mike Hawthorne. A to je naozaj silná zostava kresličov.

Zverejnená bola obálka od Marca Checchetta a variant obálka od Garyho Franka.

Pozrieť sa tiež môžeme na náhľad priamo zo zošita, o ktorý sa postarali Marco Checchetto a Rafael DeLatorre.

K menám, ktoré sa podpíšu pod obsah výročného Daredevilovho zošita, najnovšie pribudlo aj duo Ann Nocenti a John Romita Jr. Spolu by do hlavného príbehu mali prispieť sekvenciou, v ktorej uvidíme ich najznámejší výtvor, ktorým je Typhoid Mary. Romitovu kresbu aktuálne dosť ťažko spracúvam v sérii Amazing Spider-Man, takže sa ňou budem musieť nejako prehrýzť aj tu. Však posúďte sami.

Čo dodať? Romita Jr.
Do Spider-Verse prichádza Spider-UK

Nová kapitola príbehov pavúčích hrdinov v rámci Spider-Verse odštartuje už o dva týždne. O tom, čo nám prinesie prvé číslo minisérie Edge of Spider-Verse, sme už písali. Najnovšie informácie, ktoré Marvel zverejnil, sa týkajú druhého čísla. Tešiť sa v ňom môžeme na novú postavu Spider-UK, ktorej príbeh napíše Ramzee a nakreslí ju Ruairí Coleman. Jej dizajn nakreslila Zoe Thorogood.

Scenárista Dan Slott a kreslič Paco Medina vo svojom príbehu vrátia na scénu Shathru – nebezpečného a záhadného tvora, ktorý má vo zvyku pavúky loviť. V príbehu Mallory Rosenthal a Iga Guaru sa proti sebe postavia Ghost-Spider a Mysterio. Umelec Chris Giarrusso nám prinesie mini-marvels strip s našimi obľúbenými hrdinami. Zo všetkých príbehov už tiež zverejnený náhľad.

Prípravy na Judgment day sú vo finále

Štart sveta Judgment day sa už dá odpočítavať na dni. Posledným krokom pred oficiálnym začiatkom bol zošit Eve of Judgment, ktorý vyšiel pred pár dňami. Zosumarizovala sa v ňom aktuálna situácia a aj stav, v akom sú jednotlivé strany blížiaceho sa konfliktu.

Teaser na event Judgment Day

O Avengers a X-Menoch sa dá povedať , že absolútne netušia, čo sa chystá. Vidíme ich len na okamih a aj to bez akýchkoľvek starostí. Hlavné slovo majú v tomto zošite Eternals, respektíve Druig, ich momentálny vodca. Celý zošit by sa dal pokojne označiť za pokračovanie série Eternals, ktorá sa dočkala 12 čísiel a vybudovala základy Judgment day. Eternals majú za úlohu chrániť Machine, čo je stroj, ktorý riadi ich život a dá sa povedať, že aj život na Zemi. Zároveň je pre nich automatické vysporiadať sa s akoukoľvek deviáciou alebo odlišnosťou, ktorá môže byť nebezpečná. Doteraz to boli len zmutovaní Deviants, ale Druig si povedal, že poučku spĺňajú aj X-Meni. Dosiahli stav, ktorý sa dá označiť ako nesmrteľnosť a zároveň kolonizovali Mars. A to podľa Druiga nie je v poriadku.

Teaser na event Judgment Day

Ako to už býva, toto číslo nie je vyslovene zásadné a skôr plní úlohu teaseru. Vo vzduchu je hrozba a množstvo otázok. Budú sa vedieť X-Meni brániť? Ako na Druigovu iniciatívu zareagujú ostatní Eternals? Kedy a ako zasiahnu Avengers? Uvidíme na koľko z nich dostaneme odpoveď už túto stredu, kedy sa event Judgment day začína.

Marvel News sú na konci. Novinky z nášho obľúbeného vydavateľstva môžete sledovať aj na mojom facebookovom profile alebo na Instagrame, kde ich dávam ešte zahorúca. Ak máte akúkoľvek otázku alebo pripomienku, napíšte mi buď cez spomínané sociálne siete alebo mailom na drackula@multiverzum.sk. Najlepšie otázky a reakcie zverejníme priamo v Marvel News a možno sa nájde aj nejaká komiksová drobnosť pre ich autora. Do ďalších Marvel News sa majte krásne, užívajte si leto a nezabúdajte čítať komiksy!

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
25 ⁄ 1 =