Marvel News #157 – Nálož noviniek zo San Diega!

Marvel News sú opäť tu a ako som avizoval minulý týždeň, tak po San Diego Comic-Cone bude enormné množstvo noviniek. A aby toho nebolo málo, začal sa event Judgment day! Nezdržiavajme sa teda dlhým úvodom a pozrime sa na to, čo je v Marvel comics nové.

Hororová antológia

K Halloweenu vždy patrili strašidelné príbehy a ani vo vydavateľstve Marvel túto tradíciu nenechajú zabudnutú. Ohlásený bol one-shot Crypt of Shadows, v ktorom sa predstaví Moon Knight, Wolverine, Elsa Bloodstone, Man-Thing a Werewolf by Night. Na hororové príbehy ide o priam dokonalú zostavu. A keďže príbehov bude niekoľko, tak aj skupina tvorcov bude širšia. Zatiaľ sú ohlásení Al Ewing, Danny Lore, Rebecca Roanhorse, Adam Warren, Chris Condon, Karen S. Darboe, Geoff Shaw, Ibrahim Moustafa a ďalší.

Celý zošit by sa mal niesť v duchu rovnomennej antológie hororových príbehov, ktoré vychádzali v 70. rokoch. Obálku nakreslil Leinil Francis Yu. Zošit bude v predaji 19. októbra.

Autor obálky – Leinil Francis Yu
Joe Fixit opäť na scéne

Fanúšikom Hulka určite nie je meno Peter David neznáme. Tento scenárista pri zelenom nervákovi zanechal nezmazateľnú stopu a jeho run pri sérii Incredible Hulk patrí medzi legendárne. Nedávno skončil svoju trojdielnu ságu minisérií s Maestrom, čo je zlosyn, pod ktorého vznikom je podpísaný. Ďalší z jeho výtvorov je Joe Fixit a práve on dostane novú minisériu.

„Keď som pred desiatkami rokov vytvoril Joea Fixita, bol to len prostriedok na otrasenie štandardných vzorcov,“ vysvetlil Peter David. „Väčšinou je to tak, že Bruce sa ocitne v situácii, keď má obavy, že sa objaví Hulk a všetko pokazí. Príbehy, v ktorých je Joe, fungujú naopak a Hulk sa obáva, aby situáciu nepokazil príchod Brucea. Netušil som, že táto postava bude mať takú veľkú výdrž. Som nadšený, že mi dal Marvel možnosť znovu sa so starým priateľom vrátiť.“

O kresbu sa postará Yildiary Cinar. Teaser obálku nakreslili Cully Hamner a Jordie Bellaire. Prvé číslo je naplánované na rok 2023.

Autori: Cully Hamner a Jordie Bellaire
Stará partia zachraňuje Kitty Pryde

Jednou z prvých noviniek, ktorá bola ohlásená v rámci San Diego Comic-Conu, bola miniséria X-Treme X-Men. Mala by nadväzovať na úspešnú sériu z roku 2001, ktorá sa dočkala 46 zošitov. A rovnako ako vtedy, tak aj koncom novembra pri nej bude rovnaké tvorcovské duo – Chris Claremont a Salvador Larroca.

Kitty Pryde sa stane terčom silného psychického útoku. Má ho na svedomí dávny nepriateľ Ogun. A tak sa musí opäť spojiť starý tím, aby sa s Ogunom vysporiadal. Kitty prídu na pomoc Bishop, Sage, Gambit, Rogue, Rachel Summers, Storm a Wolverine. Bude to ale stačiť?

Autor – Salvador Larroca
Tím kórejských hrdinov

Ďalšia novinka zo San Diega bude mieriť primárne na ázijský trh. Svoju minisériu totiž dostane tím hrdinov z Južnej Kórey menom Tiger Division. Tento tím sa po prvý raz objavil minulý rok v sérii Taskmaster a vidieť sme ich mohli aj v zošite Black Cat Annual. Šéfkou tímu bude White Fox. Jeho ďalšími členmi budú Luna Snow, patriot Taegukgi, čarodejníčka Lady Bright, poloboh z ulice Mr. Enigma, živý totem The General a android Gun-R II.

Scenár napíše Emily Kim (Silk) a o kresbu sa postará Creees Lee. Prvý zošit minisérie Tiger Division bude vonku 2. novembra.

Autor: Creees Lee
Pokračovanie čarodejníckej akadémie

Viete, čo má spoločné Dumbledore a Doctor Strange? Obaja majú čarodejnícku akadémiu. Tá Strangeova mala donedávna aj svoju komiksovú sériu. Prvý volume série Strange Academy skončil v apríli tohto roka v zošite Strange Academy #18. Na pokračovanie budeme musieť počkať do októbra, keď sa čarodejnícke dobrodružstvá opäť rozbehnú v zošite Strange Academy: Finals #1. Tešiť sa môžeme na návrat Emily Bright, Doylea Dormammu a Zoe Laveau.

Sériu bude mať na starosti opäť dvojica Skottie Young a Humberto Ramos. Zverejnený bol aj prvý náhľad a obálka.

Kto preberie Fantastic Four?

Dan Slott skončí pri sérii Fantastic Four v auguste. O jeho nástupcoch sa už dlho špekuluje, ale dosiaľ nebola zverejnená žiadna relevantná informácia. Panel na San Diego Comic Cone nám ponúkol teaser, ktorý rozbehol špekulácie o možnom kreatívnom tíme. Na obrázku vidíme kompas, na ktorom sú pri severe (N) a juhu (S) napísané slová „writer“ a „artist“ (scenárista, kreslič). Keď tento obrázok Marvel zverejnil, najčastejšie sa skloňovalo meno Al Ewing, ale napriek tomu, že ide o skvelého scenáristu, s teaserom nemá nič spoločné. Skôr sa ponúka scenárista Ryan North (Unbeatable Squrrel Girl) a kreslič Matthew Southwort (Spider-Man, Daredevil). Sú to síce len úvahy, ale musíte uznať, že dávajú zmysel.

Kto bude v novom kreatívnom tíme?
Hickman. Schiti. 2023

Nič viac, okrem textu v nadpise a doleuvedeného obrázka, sme sa na paneli Marvel´s Next Big Thing v San Diegu nedozvedeli. Na čom budú spolupracovať scenárista Jonathan Hickman a kreslič Valerio Schiti na budúci rok? Môžeme len tipovať…

Čo to má znamenať?
Spider-Man a mutanti

O udalosti Dark Web sa špekulovalo dlho, ale na San Diego Comic Cone sme sa dočkali zaujímavých detailov. Pôjde o crossover Spider-Mana a X-menov, ktorý sa začne v sérii Amazing Spider-Man scenáristu Zeba Wellsa. Udalosti odštartuje samostatný zošit Dark Web Alpha a následne nás bude čakať niekoľko one-shotov, limitovaných sérií a základ bude v už spomínanej Spider-Manovej sérii.

Pavúčí hrdina a mutanti spoja sily proti dvom postavám, ktoré sa v poslednej dobe dostali do popredia – Ben Reilly a Madelyne Pryor, ktorých skôr poznáme v identite Chasm a Goblin Queen. Všetko odštartuje koncom novembra a pod palcom to bude mať primárne scenárista Zeb Wells.

Dark Web
Odštartoval Judgment Day!

Mutanti sú na vrchole. Majú vlastný ostrov, sú súčasťou medzinárodného obchodu, majú etablované miesto v spoločnosti a kolonizovali Mars. Ak si k tomu pripočítame aj fakt, že sú istým spôsobom nesmrteľní, môžeme svet mutantov pokojne označiť za vysnívanú utópiu. Šéf Eternals to tak ale nevidí. Podľa pravidiel, ktoré sú pre Eternals absolútnym základom a podľa ktorých žijú, sú mutanti nebezpečná anomália. A anomálie treba zničiť. Bez milosti a bez výnimiek. Za každú cenu.

Kompletnú recenziu na zošiť Judgment Day #1 si môžete prečítať na našom webe.

Judgment Day #1

Marvel News sú na konci. Novinky z nášho obľúbeného vydavateľstva môžete sledovať aj na mojom facebookovom profile alebo na Instagrame, kde ich dávam ešte zahorúca. Ak máte akúkoľvek otázku alebo pripomienku, napíšte mi buď cez spomínané sociálne siete alebo mailom na drackula@multiverzum.sk. Najlepšie otázky a reakcie zverejníme priamo v Marvel News a možno sa nájde aj nejaká komiksová drobnosť pre ich autora. Do ďalších Marvel News sa majte krásne, užívajte si leto a nezabúdajte čítať komiksy!

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
20 × 4 =