Marvel News #158 – Thunderbolts bojujú o vykúpenie

Vitajte pri nových Marvel News. Minulý týždeň prehrmel San Diego Comic-Con s náložou noviniek a chvíľku bolo ticho. Ale už po pár dňoch sa začali objavovať ďalšie novinky, keďže svet našich obľúbených hrdinov pokračuje ďalej aj po tejto akcii. Poďme sa spolu pozrieť, na čo sa môžeme v najbližších týždňoch a mesiacoch tešiť.

Predstavuje sa séria All-Out Avengers

Marvel zverejnil trailer na sériu All-Out Avengers, ktorá bola ohlásená už pred pár týždňami. Podľa traileru, ale aj podľa zverejnených informácií, sa môžeme tešiť na nonstop akciu, ktorá bude postrádať akékoľvek zbytočné omáčky. Malo by ísť teda asi o alternatívu ku košatej sérii Jasona Aarona.

V každom zošite budú Avengers čeliť inej hrozbe, ale postupne sa bude všetko prepájať a vo výsledku budeme údajne sledovať dychberúcu ságu. Trailer nám ukázal súboj Thora a niečím posadnutej Captain Marvel. Videli sme tam aj armádu, ktorú vedie Queen Arrok, čo je zlosyn, o ktorom aktuálne nič nevieme.

Sériu napíše Derek Landy a nakreslí Greg Land. Prvé číslo bude vonku 7. septembra.

K sérii All-Out Avengers bola zverejnená ešte jedna zaujímavá maličkosť. Ant-Man oslavuje tento rok už 60 rokov na scéne. J. Scott Campbell pri tejto príležitosti nakreslil špeciálny variant cover, ktorý priamo odkazuje na zošiť Marvel Premiere #47, v ktorom Ant-Man debutoval.

J. Scott Campbell
Thunderbolts bojujú o vykúpenie

Počas eventu Devil´s Reign sa dostali superhrdinovia mimo zákon a Kingpin rozpútal peklo, ktorého súčasťou bol aj tím Thunderbolts. Časy sa však zmenili a Thunderbolts budú potrebovať reorganizáciu. Stane sa tak v novej minisérii, ktorú napíše scenárista Jim Zub a nakreslí Sean Izaakse (Fantastic Four: Life Story).

Tím, ktorý dajú dokopy, bude, ako to už býva pri Thunderbolts zvykom, rôznorodý a niekto by ho možno označil za zvláštny. Veliť mu bude Hawkeye a súčasťou zostavy budú – Spectrum, America Chavez, Power Man a Kara Killgrave známa ako Persuasion. Ak je vám toto meno povedomé, ide o dcéru Purple Mana. Disponuje podobnými schopnosťami ako on. Súčasťou tímu budú ale aj nováčikovia. Skúsený supervojak Gutsen Glory a stvorenie menom Eegro the Unbreakable, ktoré bude debutovať v druhom zošite.

„Veľmi často sa ľudia pozrú na členov tímu a povedia – Táto zostava je iná, takže toto nie je tím, ktorý chcem. Thunderbolts prešli už mnohými variantami. Boli tu verzie, ktoré boli zložené čisto z kriminálnikov. Boli tu aj verzie so zločincami, ktorí sa snažia byť hrdinami, prípadne všetko medzi tým. Vždy som mal však pocit, že vo svojej podstate sú Thunderbolts tím, ktorý bojuje o vykúpenie.“ Jim Zub sa takto vyjadril v rozhovore pre CBR a dodal, že boj o vykúpenie je základ jeho konceptu Thunderbolts.

Sean Izaakse & Chris O´Halloran
Prichádza Cold War

Captain America aktuálne pôsobí v dvoch sólových sériách. V sérii Captain America: Sentinel of Liberty odhaľuje korene záhadnej organizácie Steve Rogers. V sérii Captain America: Symbol of Truth zase pôsobí Sam Wilson. Na jeseň sa tieto dve série stretnú v crossoveri Cold War. Táto udalosť by mala odhaliť tajomstvo štítu Stevea Rogersa, z ktorého vieme zatiaľ iba fragmenty. Pomstiť sa budú chcieť White Wolf a Crossbones. A vrátiť by sa mal aj Nomad, ale otázne je, ktorý.

Všetko odštartuje v zošite Captain America: Sentinel of Liberty #5, ktorý bude vonku 5. októbra. O dva týždne neskôr bude príbeh pokračovať v zošite Captain America: Symbol of Truth #6.

Paco Medina
Odmena za hlavu Punishera!

Mnohí už zlyhali. A neboli to obyčajní radoví zabijaci. Naposledy sa Punishera pokúsili zabiť Lady Bullseye a Lord Deathstrike. Opäť neúspešne. Mafiáni, šéfovia teroristických organizácií a dokonca aj skorumpované vlády sa snažia vyriešiť problém menom Frank Castle. Spoja svoje prostriedky, informácie a peniaze a vyhlásia, že kto zabije Franka, obdrží astronomickú sumu – 500 miliónov dolárov! Na scéne by sa mal však ukázať aj niekto z Frankovej minulosti, kto ho nebude chcieť zabiť pre peniaze.

Ďalší one-shot zo série Punisher War Journal, tentokrát s podtitulom Brother opäť napíše Torunn Grønbekk. O kresbu sa postará Rafael Pimentel. Obálku nakreslil Leinil Francis Yu.

Leinil Francis Yu
Šerif Blade

Upíri majú svoju vlastnú krajinu. Vládne v nej Dracula a šerifom nie je nikto iný ako Blade. Áno, čítate správne. Všetky udalosti, ktoré viedli k tomuto stavu, sa odohrali na stránkach série Avengers. O tom, ako to v krajine upírov chodí a ako sa tam darí Bladeovi, si môžeme prečítať už túto jeseň. Marvel ohlásil špeciálny one-shot Blade: Vampire Nation. Napíše ho Mark Russell a nakreslí Mico Suayan. Obálku nakreslil Valerio Giangiordano. Vydanie tohto komiksu je naplánované na 16. novembra.

Valerio Giangiordano

Marvel News sú na konci. Novinky z nášho obľúbeného vydavateľstva môžete sledovať aj na mojom facebookovom profile alebo na Instagrame, kde ich dávam ešte zahorúca. Ak máte akúkoľvek otázku alebo pripomienku, napíšte mi buď cez spomínané sociálne siete alebo mailom na drackula@multiverzum.sk. Najlepšie otázky a reakcie zverejníme priamo v Marvel News a možno sa nájde aj nejaká komiksová drobnosť pre ich autora. Do ďalších Marvel News sa majte krásne, užívajte si leto a nezabúdajte čítať komiksy!

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
19 × 14 =