Marvel News #16

Vo februári sa komiksové Star Wars univerzum rozšíri o ďalší titul. Svoju vlastnú limitovanú sériu dostane Darth Maul. Sériu bude písať Cullen Bunn (Deadpool Kills the Marvel Universe, Monsters Unleashed) a kresliť Luke Ross (Star Wars: The Force Awakens Adaptation). Tvorivý tím teda vyzerá dobre a aj prvé náhľady sľubujú zaujímavú sériu z temnej strany sily. Môžeme sa tešiť na príbeh pomsty a samozrejme konfrontácia s rytiermi Jedi bude neodvratná. Prvého čísla sa dočkáme už 1. februára.

 

 

Nick Fury Jr. debutoval v roku 2012 v minisérii Battle Scars, kde sa objavil fakt, že je synom asi najznámejšieho superšpióna Nicka Furyho Sr. Odvtedy sa vzdal „Jr.“ za menom a stal sa členom organizácie S.H.I.E.L.D.  Nedávno bola ohlásená pre túto postavu samostatná ongoing séria, ktorú bude písať James Robinson a kresliť ACO. Robinson má údajne v pláne využiť v tejto sérii aj originálneho Nicka Furyho, ktorý po evente Original Sin prebral úlohu Unseena. Avšak nemalo by to byť hneď v úvode série. Viac ako príbeh je však na prvý pohľad zaujímavá kresba. ACO sa pokúsi preniesť old-school psychadelický štýl Jacka Kirbyho a Jima Steranka k súčasnému čitateľovi. Či vám takáto kresba sadne alebo nie, posúďte na priloženom náhľade.

 

 

V odhadoch predajnosti podľa portálu Bleedingcool sa Marvelu príliš nedarilo. Premiéra titulu U.S.Avengers sa dostala na ôsme miesto. Podľa môjho názoru budú celkové predaje aj vďaka približne 50-tim variant coverom určite vyššie, avšak čakal by sa lepší výsledok aj v rámci odhadov. Poradie na desiatom mieste uzatvára premiéra série Deadpool The Duck.

 

 

Ešte chvíľku ostaneme pri sérii U.S.Avengers. Za zmienku určite stojí malá „súťaž“, ktorú Marvel nedávno vyhodnotil. Sledovalo sa, koľko kusov ktorého variant coveru sa predá a víťazne z toho vyšiel Texas, ktorý mal na obálke Firebird. Nasledoval New York a Luke Cage a na treťom mieste skončila Canada a Deadpool. Na rebríček a aj na víťazné varianty sa môžete pozrieť v priloženej galérii.

 

 

To, o čom sme v minulých Marvel News iba špekulovali, sa nakoniec potvrdilo. The Defenders sa dočkajú vlastnej série, ktorá by mala odštartovať v júni tohto roka. Prvý preview by sme mali vidieť už v máji v rámci Free Comic Book Day. Seriálová zostava Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage a Iron Fist bude určite ťažiť aj z hypu okolo pripravovaného Netflix seriálu. Sériu bude písať Brian Michael Bendis a kresliť Dave Marquez. Obaja nedávno skončili svoju prácu na Civil War II. Dúfajme, že sa im túto sériu podarí ukočírovať lepšie.

 

 

Novej série sa dočkajú aj Guardians of the Galaxy. Príbehovo budú priamo nadväzovať na udalosti aktuálne vydávanej série a arcu „Grounded“. Titul bude mať meno All-New Guardians of the Galaxy a zostava sa zúži na päť členov. Uvidíme Baby Groota, ktorý už nemá schopnosť sa regenerovať alebo Draxa, ktorý už nebude Destroyer, ale pacifista. Táto zostava je krok, ktorý sa s blížiacim sa filmom dal očakávať. Sériu bude písať Gerry Duggan, kresliť Aaron Kuder a kolorovať Ive Svorcina. Zaujímavosťou je určite aj fakt, že Guardiani by mali vychádzať dvakrát mesačne. Okamžite sa tak objavili špekulácie, či sa Marvel nesnaží rozbehnúť vlastný Rebirth po vzore DC. Dátum vydania zatiaľ upresnený nebol.

 

 

Marv Wolfman sa vráti k charakteru, ktorý svojho času spoluvytvoril. V roku 1976 on a John Romita Sr. v komikse Daredevil #131 vdýchli život legendárnemu zloduchovi Bullseyeovi. Novej limitovanej série Bullseye sa dočkáme vo februári 2017 a písať ju bude Ed Brisson. O kresbu sa postará Guillermo Sanna. Spomínaný Marv Wolfman a kreslič Alec Morgan sa postarajú o back-up story v prvom čísle tejto série. Tá je spolu so sériami Elektra a Kingpin súčasťou arcu Running with the Devil, ktorý sa rozbehne vo februárovom Daredevil #17. Variant covery k týmto trom novinkám nakreslil legendárny Bill Sienkiewicz.

 

 

Nie je to tak dávno, čo fanúšikovia hromadne zhýkli, keď Captain America povedal „Hail Hydra„. Aktuálne máme vďaka tomu možnosť sledovať, ako je americký symbol súčasťou Hydry a kuje si v jej štruktúrach vlastné plány. Je vysoko pravdepdobné, že aj na tomto fakte bude postavený ďalší veľký event, ktorý je zatiaľ teasovaný označením Secret Empire a len nedávno bol tento teaser obrázok doplnený o text „Trust The“.

 

Ak chcete byť v obraze ohľadom momentálnej situácie, Marvel vydal video, v ktorom rekapituluje doterajšie dianie v sérii Captain America: Steve Rogers. Pozerajte ho len na vlastné riziko, je plné spoilerov.

 

 

Secret Empire nie je ale v Marvel univerze úplne neznáma značka. Stan Lee a Jack Kirby ju vytvorili v komikse Tales to Astonish #81 (1966) ako tajné zoskupenie, ktoré malo za úlohu podporovať aktivity organizácie Hydra a okrem iného sa snažilo prebrať kontrolu nad vládou USA. V priebehu rokov sa s nimi stretol Captain America, Hulk, X-Meni, Secret Avengers, S.H.I.E.L.D. atď. O tom, či bude táto organizácia súčasťou plánovaného eventu, zatiaľ môžeme len špekulovať.

 

 

Včera síce v rámci Marvelu neodštartovala žiadna nová séria, avšak mnohé zaujímavé série sa dočkali pokračovania. Za všetky spomeniem druhý diel duelu Inhumans vs. X-Men, Jessicu Jones, All-New Wolverine alebo Daredevila. A to samozrejme nie je všetko.

 

 

All-New Wolverine #16
Amazing Spider-Man: Renew Your Vows #3
Captain America: Steve Rogers #9
Daredevil #15
Deadpool #24
Doctor Strange/Punisher: Magic Bullets #2
Doctor Strange and the Sorcerers Supreme #4
Foolkiller #3
The Great Lakes Avengers #4
Guardians of the Galaxy #16
Inhumans Vs. X-Men #2
James Patterson’s Max Ride: Final Flight #5
Jessica Jones #4
Marvel Universe Guardians of the Galaxy #16
Ms. Marvel #14
Occupy Avengers #3
Power Man and Iron Fist #12
Rocket Raccoon #2
Silk #16
Spider-Man/Deadpool #13
Spider-Man #12
Star Wars: Poe Dameron #10
The Dark Tower: The Drawning of the Three – The Sailor #4
The Mighty Thor #15
Totally Awesome Hulk #14
The Unbeatable Squirrel Girl #16
Uncanny Avengers #19
Uncanny X-Men #12

 

Ďalší diel Marvel News je za nami. Dúfame, že si každý z vás v tomto obsiahlom prehľade našiel niečo zaujímavé. Pokiaľ si nás za rohom nepočkajú ortodoxní fanúšikovia legendárnej a ojedinelej komiksovej série DCKK (lebo IntrOvert), budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

 

(zdroj: cbr.com, ign)

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
8 ⁄ 1 =