Marvel News #17

Secret Empire síce ešte nie je vyslovene na programe dňa, ale Marvel už nezaháľa teasovaním tohto eventu. V Marvel News #16 sme sa pozreli na prvý teaser obrázok a venovali sme sa aj niekoľkým špekuláciám a trvalo to len týždeň a na svete je kopa ďalšieho teaser materiálu. Prvou novinkou bolo 6 nových teaser obrázkov, ktoré sa od toho predošlého líšili len minimálne. Stále vidíme nový štít Steva Rogersa a nápis „Secret Empire“, tentokrát však pribudol text s kľúčovými slovami – Guard, Amaze, Avenge, Champion, Defend a X-Citing. Je evidentné, že ide o odkazy na hlavné Marvel série Guardians of the Galaxy, Amazing Spider-man, Avengers, Champions, X-Men a plánovaných Defenders. Jediné, čo nám tento teaser priniesol bol teda fakt, že event menované série s veľkou určitosťou zasiahne.

 

 

Krátko na to, vyšiel ďalší obrázok, ktorý bol už podporený aj hrdinami a niečím, čo môžeme považovať za myšlienku tohto eventu. Text „United We Stand“ je priamym odkazom na nedávne jesenné „Divided We Stand“. O tom, čo to bude znamenať, môžeme opäť len špekulovať, ale ak by to znamenalo, že by sa skončili boje medzi hrdinami a tí by sa postavili nejakej novej, možno sofistikovanejšej výzve, ktorá sa nevyrieši iba päsťami, som za. A len tak na okraj, tento teaser obrázok je hrozný. Nechápem ako mohol Marvel oficiálne vydať niečo tak zle nakreslené ako súčasť marketingovej kampane pre pravdepodobne nosný event roka 2017. Keď sa to odsúhlasovalo, museli mať na centrále asi dobrú párty.

 

 

Pokiaľ patríte k fanúšikom Francesca Francavillu, určite vás potešia jeho variant covery pre minisériu Monsters Unleashed. Na týchto coveroch môžeme vidieť klasické Marvel monštrá z obdobia, keď ešte nehrali prím superhrdinovia, stvárnené v duchu posterov pre monster filmy z 50. rokov. Monster event začal už včera 18. 01. 2017.

 

 

Uplynulý týždeň nebol pre Marvel tituly vôbec úspešný. Vyšlo ich síce veľa, ale do rebríčka odhadov predajnosti podľa portálu BleedingCool sa dostal iba jediný. Druhý diel eventu Inhumans vs. X-Men vybojoval 7. miesto. Celkové čísla na konci mesiaca síce môžu vyzerať pozitívnejšie, ale tieto odhady nie sú dobrým znamením.

 

Nemám rád komiksové adaptácie filmov. Nevidím v tom totiž význam, aby som videl prakticky to isté len v inom médiu. Krásnym príkladom je adaptácia Star Wars VII – The Force Awakens. Avšak pri nedávno uvedenom sólo príbehu z preďalekej galaxie by to mohlo dopadnúť inak. Scenárista Jody Houser a kreslič Emilio Laiso sľúbili pri adaptácii Rogue One využitie materiálu, ktorý vo filme použitý nebol. V 6-dielnej minisérii, ktorá odštartuje v apríli, by sme mali preskúmať ďalšie aspekty príbehu, ktoré sa do filmu nedostali. Uvidíme, nakoľko sa to autorom podarí a nakoľko je to len také PR rečnenie. Ďalšia adaptácia jedna k jednej totiž potrebná fakt nie je.

 

 

Marvel nám včera poskytol veľa nového na čítanie a je tu samozrejme aj množstvo zaujímavých titulov. Všetci netrpezlivo očakávajú, ako odštartuje event Monsters Unleashed a reštartnutá sólovka The Might Captain Marvel. Zaujímavé určite bude sledovať Amazing Spider-Mana, kde zúri The Clone Conspiracy a rozbehy galaktických sólo sérií Gamora a Star-Lord. Ponuka je naozaj pestrá.

 

All-New X-Men #17
Amazing Spider-Man #23
Black Panther: World of Wakanda #3
Black Widow #10
Cage! #4
Captain America: Sam Wilson #18
Deadpool & the Mercs for Money #7
Deadpool the Duck #2
Gamora #2
Gwenpool #10
Invincible Iron Man #3
Monsters Unleashed #1
Mosaic #4
Patsy Walker, A.K.A. Hellcat! #14
Spider-Gwen #16
Squadron Supreme #15
Star Wars: Doctor Aphra #3
Star-Lord #2
The Avengers #3.1
The Clone Conspiracy #4
The Mighty Captain Marvel #1
U.S.Avengers #2
Ultimates 2 #3
Uncanny Inhumans #18
Venom #3

 

 

Opäť sme raz na konci ďalších Marvel News. Keďže zajtra sa v Bratislave odohráva akcia s názvom Komiks a pivo vol. 7, na ktorej sa nepije práve bio latté s pekanovými orieškami, uvidíme ako to bude s pokračovaním Marvel News. Držte nám palce, aby sme prežili a o týždeň tu budeme, dúfam, opäť 😉 Dovtedy sledujte Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
4 + 25 =