Marvel News #18

Milovníci monštier sa konečne dočkali. Minulý týždeň Marvel do sveta vypustil prvé číslo očakávaného eventu Monster Unleashed a už po prvom čísle môžeme povedať, že to bude naozaj monštruózne. Nedozvedeli sme sa ale nič nové, iba sa potvrdili fakty, o ktorých sme už vedeli. V prvom rade, že na Zem začnú dopadať monštrá rôznych druhov a narobia tak problémy prakticky na celej planéte. Zamotaný v tom bude Kaiju Kid, ktorého schopnosť vyvolať nakreslené monštrá s tým bude mať určite niečo spoločné. Veľmi pozitívne hodnotím fakt, o ktorom sme už tiež písali a to, že sa tento event nezavŕta do všetkých sérií ako je to vo väčšine prípadov zvykom. Všetky tie-iny by mali vyjsť mimo svojich hlavných rád s označením #1. MU. Takže, ak vás tento event nezaujíma, môžete ho bez problémov preskočiť a pokračovať v sérii, ktorú máte radi bez zbytočného „vyrušovania“. Ak ale tie-iny chcete, vedzte, že už včera vyšli dva – Avengers #1. MU a Spider-Man/Deadpool #1. MU. Hodnotiť je zatiaľ priskoro, ale prvé číslo prebudilo záujem o ďalšie dianie. Nie je totiž napríklad stále jasné, ako sa na stranu monštier dostanú aj tie aktuálne „dobré monštrá“ ako Devil Dinosaur alebo Groot. Monsters Unleashed #2 je naplánované na 1. februára.

 

 

Uplynulý týždeň odštartovala aj nová séria, ktorá sa točí okolo momentálne nie príliš populárnej postavy. Captain Marvel, alebo ak chcete Carol Danvers si toho od fanúšikov zlízla naozaj veľa. Vďaka jej správaniu v evente Civil War II ju mnohí neoznačia inak ako krava alebo rovno fašista.  Jej motívy sa snažili viac rozvinúť v samostatnej sérii Captain Marvel v rámci ANAD, ktorá začala vychádzať v roku 2016, ale urobili tým viac škody ako osohu. Prvá polovica tejto série je však skvelá. Carol tu vystupuje ako veliteľka AFSS /Alpha Fligh Space Station/, ktorá je prvou líniou obrany Zeme pred hrozbami z vesmíru. Bolo to o diplomacii, politike, akcii a skvelom feelingu zo života na vesmírnej stanici. Druhá polovica sa však až tak nepodarila. Zo začiatku to bolo možno v poriadku, ale každým ďalším číslom sa séria stávala len väčšou vatou pre event Civil War II. A celkovému dojmu z konania Carol to príliš nepomohlo. Ide teda o ďalšiu sériu obetovanú na oltár veľkého eventu.

 

 

Príbeh ale pokračuje v sérii The Mighty Captain Marvel, ktorá premiérovala minulý týždeň a štart to bol vcelku dobrý. Bežní ľudia Carol zbožňujú, točia o nej televízny seriál a ona sa s touto slávou nevie vysporiadať. Myšienka na padlých v rámci Civil War II ju stále máta a preto ju všetka tá pozornosť skôr irituje. Ako šéfka AFSS musí čeliť vesmírnej utečeneckej kríze, keďže Chitauri vo vesmíre rozpútali peklo a aby toho nebolo málo, jeden z utečeneckých táborov sa stane terčom útoku. Rozohrané je to zatiaľ veľmi dobre, je skvelé že AFSS neustúpila do úzadia a že sa môžeme tešiť na ďalšie dianie na tejto vesmírnej stanici. Ak sa chcete do série pustiť, odporúčam mať prečítanú spomínanú sériu Captain Marvel – má desať čísiel – a byť v obraze ohľadom diania v rámci Civil War II.

 

 

Pri pohľade na odhad predajnosti podľa portálu BleedingCool vidíme v rebríčku celkovo štyri Marvel tituly. Najvyššie sa dostal komiks zo sveta Star Wars Doctor Aphra #3 (6. miesto). Na miestach 8 a 9 sa nachádzajú tituly zo Spider-Man línie – Amazing Spider-Man #23 a Clone Conspiracy #4. Rebríček uzatvára prvé číslo eventu Monsters Unleashed. Na jednu stranu je síce sklamaním, že je až na desiatom mieste, avšak ako sme sa už historicky niekoľkokrát presvedčili, sú to len odhady za veľmi krátky čas. Pri premiére IVX tiež na BleedingCool bedákali, aký je to prepadák a následne to bol v decembri druhý najpredávanejší komiks.

 

 

Riri Williams to od svojej premiéry nemá práve ľahké. Marvel nezvládol jej nasadenie a aj keď jej výskyt v závere série Invincible Iron Man bol dobrý, jej nasadenie do víru Civil War II bolo viac ako nešťastné. Nehrala tam síce veľkú úlohu a do boja ako takého sa skoro vôbec nezapojila, ale určite v prestrelke ťažkých váh nemala figurovať ani ako divák. Renomé sa snaží zmeniť nová séria Invincible Iron Man, ktorá sa minulý týždeň prehupla už do tretieho čísla. V rámci už uvedených zošitov sa pomaly zoznamujeme s Ririnou minulosťou, ktorá nebola najjednoduchšia. Následne sledujeme jej tréning, o ktorý sa stará darované holografické A.I., ktoré je replikou Tonyho Starka. V treťom čísle Riri rieši svoje superhrdinské meno a nekonalo sa nič nové, keďže označenie Ironheart bolo oznámené už dávnejšie. Dôležité skôr bolo, ako toto meno vzniklo. A tu musím oceniť prepojenie s Ririnou minulosťou a jasný motív prečo. Plus proces vymýšľania mena sa samozrejme nezaobišiel bez vtipných momentov, aj keď fanúšikmi vysnívaná Iron Maiden, žiaľ, nezaznela ani náznakom. Séria je to zatiaľ zaujímavá, prvé reálne problémy v rámci superhrdinstva sa zjavili až na konci tretieho čísla. Uvidíme teda, ako bude Ironheart fungovať v skutočnom svete superhrdinov. Na záver len spomeniem, že je skvelé, že sa neignoruje Starkova spoločnosť, vystupovanie MJ alebo znovunájdenej matky Tonyho Starka a že sú aj tieto elementy stále súčasťou série.

 

 

Jeff Lemire opúšťa sériu Old Man Logan. A je to veľká škoda, keďže tento titul má svoju kvalitu a kladné ohlasy žne prakticky zo všetkých strán. Lemire sa však s touto sériou rozlúči vo veľkom štýle. Na záver plánuje arc, v ktorom budeme sledovať Loganovu cestu časom napriek kľúčovými momentmi jeho „kariéry“. Pozrieť by sme sa tak mali na Loganovu mladosť, jeho prvý výskyt v komikse Hulk #181 a na superhrdinské časy, či už v rámci X-Menov alebo Avengers. Nový kreatívny tím, ktorý zatiaľ nebol ohlásený, by mal prebrať kormidlo číslom #25. V galérii si môžete pozrieť covery čísiel #21-24, ktoré budú arc Past Lives pokrývať. Nakreslí ich Andrea Sorrentino, ktorý bol pôvodným kresličom tejto série. Na tomto poste ho pre tento arc nahradí Eric Nguyen.

 

 

Marvel nám aj tento týždeň doprial kopu kvalitného čítania. Za zmienku určite stojí one-shot Civil War II: The Oath, prípadne tie-iny k eventu Monsters Unleashed. Fanúšikovia súboja Inhumans a X-Menov si prídu na svoje v už treťom pokračovaní tohto eventu.

 

Black Panther #10
Captain America: Steve Rogers #10
Carnage #16
Civil War II: The Oath #1
Daredevil #16
Deadpool #25
Doctor Strange #16
Enchanted Tiki Room #4
Extraordinary X-Men #18
Ghost Rider #3
Guidebook to the Marvel Cinematic Universe: Captain America – Civil War
Hulk #2
Infamous Iron Man #4
Inhumans Vs. X-Men #3
Marvel Universe Ultimate Spider-Man Vs. The Sinister Six #7
Moon Girl and Devil Dinosaur #15
Prowler #4
Solo #4
Spider-Man/Deadpool #1.MU
Spider-Woman #15
Star Wars #27
Thanos #3
The Avengers #1.MU
The Punisher #8
Thunderbolts #9
Totally Awesome Hulk #15

 

 

Ďalšie Marvel News sa vrútili do svojho konca. Ak nemáte Marvelu dosť a nechce sa vám čakať na ďalšie Marvel News, zastavte sa na tejto akcii, ktorá sa bude konať v Storm Bare v Bratislave a bude sa venovať, ako inak, novinkám a všetkému zaujímavému zo sveta Marvel Comics. Pre mimobratislavských neostáva nič iné iba dúfať, že diskusia po prednáške sa nenatiahne na dva dni, a my budeme mať čas na prípravu ďalších Marvel News 😉 Dovtedy sledujte Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
19 + 11 =