Marvel News #2

Tony Stark je out a na jeho miesto nastupuje Victor Von Doom. Ten vymení tradičnú striebornú a zelenú za zlatú a červenú. Ako to bude vo finále vyzerať sa dozvieme v Infamous Iron Man #1. Dátum vydania je 19. október. Na obrázkoch si môžete pozrieť prvý náhľad. Sériu tvorí dvojica Brian Michael Bendis a Alex Maleev, ktorá spolupracovala už na sérii International Iron Man.

 

 

Na december je ohlásená nová Star Wars ongoing séria, ktorá je zatiaľ označená len ako Star Wars: Classified, takže o nej nevieme prakticky nič. Okrem hlavnej línie Star Wars a série Star Wars: Poe Dameron, tak pribudne tretia ongoing séria. Tá nahradí sériu Darth Vader, ktorá sa skončí 25. číslom. Scenár bude písať Kieron Gillien, ktorý pracoval aj na už spomínanom Darth Vaderovi, kresliť bude Kev Walker /Uncanny Inhumans/. V preview katalógu na december sú dokonca ohlásené dve čísla tejto série. Variant covery nakreslia mená ako Jamie McKelvie, Elsa Charretier, Rod Reis, Salvadore Larroca, John Tyler Christopher, Annie Wu, Declan Shalvey alebo Dave Dorman.

 

starwars-classified

 

Marketingová kampaň filmového Dr. Strangea nezaháľa a pozadu neostávajú ani komiksy. Už dávnejšie je ohlásená nová séria, v ktorej bude Dr. Strange ústrednou postavou magického teamu, ktorý sa postaví proti pradávnemu zlu. Scenár bude písať Robbie Thompson o kresbu sa postará Javier Rodriguez. A práve Rodriguez sa nedávno pre portál Newsarama rozrozprával o detailoch tejto série a prezradil možno viac ako mal pôvodne v pláne. Všetko podstatné z tohto rozhovoru si môžete pozrieť v našom nedávnom článku.

 

sorcerersupreme002

 

Séria Punisher je asi to najhoršie, čo nám aktuálne Marvel ponúka. A, žiaľ, nezachraňuje to ani kresba legendárneho Steva Dillona. Napraviť chuť sa nám bude snažiť halloweensky Punisher Annual #1, ktorý je naplánovaný na 26. októbra. Scenár bude písať Gerry Conway, kresliť bude Felix Ruiz. Punisher by sa v tomto 40-stranovom špeciáli mal snažiť nájsť a pravdepodobne aj zlikvidovať vraha. Určite to nebude také jednoduché, najmä keď sa mu do palebnej línie budú motať civilisti v kostýmoch. Na prvé ukážky sa môžete pozrieť v galérii.

 

 

Augustové čísla nepustia. Marvelu sa v poslednej dobe nedarí. August totiž patril jednoznačne titulom z vydavateľstva DC a česť Marvelu tak museli zachraňovať Amazing Spider-Man a Star Wars. Najvyššie postavený titul v predajnosti za august 2016 bol Amazing Spider-Man #16, nasledovaný až na 20. mieste titulom Star Wars #22. Na 22. mieste sa objavilo piate číslo Black Panthera a po ďalšej veľkej pauze sa nachádza na 31. mieste Darth Vader #31. Do prvej 50-ky sa ešte dostali tituly Amazing Spider-Man #17, Spider-Man/Deadpool #8, Star wars: Han Solo #3, Fallen, Accused a Deadpool. Marvel tak zaknihoval iba 10 zošitoviek, ktoré sa dostali medzi 50 najlepších. A to je veľmi slabý výsledok. V septembri sa nejaké veľké zázraky čakať nedajú, keďže Marvel poposúval skoro všetko, čo sa dalo a teda ak nastane nejaký pozitívny obrat, tak jedine v októbri, keď má prísť veľa premiérových titulov. Kompletný rebríček si môžete pozrieť v našom článku.

 

amazing_spider-man_vol_4_16

 

Na záver uvádzame zoznam všetkého, čo tento týždeň Marvel v rámci zošitoviek vydal, aby vám nič podstatné neušlo.

Captain America: Sam Wilson #13
Captain America: Steve Rogers #5
Captain Marvel #9
Civil War II: Kingpin #3 (of 4)
Deadpool #19
Deadpool Annual
Doctor Strange Annual #1
Drax #11
Extraordinary X-Men #14
Guide Marvel Cinematic Universe Marvels Avengers Age Ultron #1
Moon Girl and Devil Dinosaur #11
Ms. Marvel #11
New Avengers #16
Nighthawk #5
Nova (2015-) #11
Rocket Raccoon and Groot #10
Spider-Gwen #12
Spider-Man/Deadpool #9
Spider-Woman #11
Star Wars #23
Thunderbolts #5
The Totally Awesome Hulk #10
Ultimates #11
The Unbeatable Squirrel Girl #12
Web Warriors #11
X-Men ’92 #7

Druhé Marvel News sú na konci. Pokiaľ sa bude zemeguľa stále krútiť, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

(zdroj: newsarama.com, nw2, nw3)

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
21 × 18 =