Marvel News #21

Po rôznych teaseroch a nejasných obrázkoch nám Marvel konečne prezradil, čo má v pláne v rámci chystaného eventu Secret Empire. V prvom rade by malo ísť o akési vyvrcholenie práce Nicka Spencera, ktorý v sériách Captain America: Sam Wilson a Captain America: Steve Rogers postupne vytvoril prostredie pre tento event. Sám Nick Spencer bude tento event aj písať, kresliť budú Steve McNiven a Andrea Sorrentino. Marvel tiež potvrdil, že súčasťou tímu budú aj kresliči Leinil You a Daniel Acuna. Event odštartuje už v apríli číslom #0, nasledovať bude číslo #1, ktoré bude uvedené v máji a mala by sa v ňom prevaliť Captainova skrytá identita. Dovedna by sme sa mali dočkať deviatich zošitov, pričom posledný je ohlásený na august. Môžete si tipnúť, či to tentokrát Marvel stihne podľa plánu 😉

 

 

Šéfredaktor Marvelu Axel Alonso sa vyjadril, že udalosti v Secret Empire by mali byť dôvodom pre opätovné spojenie aktuálne rozhádaných hrdinov. Predsa len, máme tu nedávnu Civil War II a aktuálne prebiehajúci event Inhumans vs. X-Men. Kým v týchto eventoch proti sebe stáli samotní hrdinovia, v Secret Empire by to malo byť inak. Alonso pre cbr.com potvrdil, že by malo ísť o akúsi old school story, kde je jasne definované, kto je dobrý a kto je zlý. A bojovať sa bude proti zlým, nie proti skupine hrdinov. A tento fakt veľmi oceňujeme.

 

 

Svoju úlohu tu určite zohrajú aj Chitauri, ktorých invázia je stále reálnejšia. Keď sa pozriete či už na obálku prvého čísla Secret Empire alebo na náhľad, ktorý nakreslil Andrea Sorrentino, je tam táto mimozemská rasa prítomná. A keď si to zrátame, že Captain America má na povel SHIELD, Hydru a teoreticky môže pre svoje ciele využiť aj armádu Chitauri, spojenie hrdinov bude viac ako žiadúce. Otázne ešte ostáva, či sa počas tohto eventu Captain vráti k svojmu starému ja, respektíve, v akom duchu sa bude jeho postava vyvíjať.

 

 

Fanúšikovia Spider-mana budú mať určite radosť zo správy, že sa Marvel rozhodol znovu naštartovať sériu Peter Parker: The Spectacular Spider-man. Túto ongoing sériu bude písať Chip Zdarsky, ktorý naposledy pracoval na už ukončenej sérii Howard the Duck. Zdarsky sa pre Entertainment Weekly vyjadril, že táto séria by sa mala zamerať na Spider-manove dobrodružstvá v rámci New York City. Predsa len, aktuálny Spider-man je skôr globálnejší a často sa dianie odohráva mimo jeho domácej pôdy. Kresliť bude Adam Kubert. Sériu odštartuje one-shot, ktorý bude súčasťou Marvel Comics Free Comic Book Day a na ktorý nadviaže v júni samotná séria.

 

Odhady predajnosti podľa portálu BleedingCool vyzerajú približne rovnako ako je to v poslednej dobe stále. Marvel má v TOP 10 iba dva tituly. Najvyššie to vytiahol event IvX (5. miesto) zo svojim štvrtým číslom a spoločnosť mu robí len Star Wars: Doctor Aphra #7 (8. miesto).

 

 

Náhľad na pripravovanú novinku, ktorá oživí klasické Marvel monštrum Man-Thing, sme vám priniesli už dávnejšie. Tentokrát si môžete vychutnať prvé štyri stránky tohto komiksu aj s textom. Scenár budú písať Daniel Warren Johnson a R.L. Stine, kresliť bude German Peralta. Komiksu sa dočkáme 8. marca.

 

 

Trailer na nový Netflix seriál Iron Fist bol skvelý a preto je logické, že o túto postavu sa okamžite začali zaujímať aj neznalí čitatelia. Kozmickou náhodou akurát v deň premiéry tohto traileru, vyšlo na Slovensku UKK s týmto hrdinom v hlavnej úlohe. Príbeh s podtitulom Pátranie po Collen Wingovej nás zavedie do komiksových 70-tych rokov, kde práve začína svoju púť Danny Rand. Únos Colleen Wingovej sa odohrá v sérii Marvel Premiere, konkrétne v čísle #25, ktorým sa toto UKK začína. Ide o sériu, v ktorej debutovali mnohí Marvel hrdinovia a Iron Fist je jedným z nich. Jeho prvý výskyt sa datuje ale do čísla #15, čo však od ponúknutého čísla #25 nie je veľmi ďaleko. Dianie plynule pokračuje v sérii Iron Fist volume 1, z ktorej si môžeme prečítať prvých sedem čísiel. Ústredným motívom už je spomínaný únos, avšak príbeh má mnoho odbočiek a miestami sa na úbohú Colleen tak trochu zabúda. Iron Fist musí čeliť množstvu nepriateľov, dozvedáme sa informácie o jeho minulosti a sledujeme ako sa sám zoznamuje so superhrdinským svetom. Nie je to žiadny detektívny príbeh, kde by sme sledovali postupné odkrývanie stôp a pátranie po Colleen. Táto záležitosť je vyriešená relatívne rýchlo a skôr ide o to, či sa Dany k svojej kamarátke „prekope“. Akcie je tu dostatok, avšak trpí klasickým neduhom starších komiksov a to je kvantum balastu a rozprávania o tom, čo čitateľ vidí. Každý úder päsťou je okomentovaný na tri panely a príbeh tak stráca dynamiku. Hold, ale taká bola doba. Komiks je primárne vhodný pre ľudí, ktorý sa chcú „vzdelať“ o začiatkoch tohto hrdinu a majú radi retro kúsky. Ostatní čitatelia budú asi sklamaní. Dvojnásobne, ak by si chceli skrátiť čas čakania na seriál niečím podobne akčným, alebo nebodaj podobným. V rámci rozšírenia všeobecného komiksového prehľadu je to zaujímavé čítanie, človek bez retro úchylky nech radšej siahne po niečom novšom.

 

 

Vo včerajších novinkách nemáme žiadny premiérový titul, avšak aj tak sa nájdu zaujímavé komiksy, ktoré by nemali ujsť vašej pozornosti. V prvom rade je to tretí diel eventu Monsters Unleashed, prípadne záverečný diel The Clone Conspiracy. Zaujať by vás tiež mohol tie-in Doctor Strange #1.MU alebo vývoj série Captain America: Steve Rogers. Dlho sa tiež čakalo na zošit Daredevil #17.

Black Panther: World of Wakanda #4
Captain America: Sam Wilson #19
Captain America: Steve Rogers #11
Daredevil #17
Deadpool #27
Doctor Strange #1.MU
Doctor Strange #17
Gamora #3
Gwenpool #12
Invincible Iron Man #4
Monsters Unleashed #3
Old Man Logan #18
Patsy Walker, A.K.A. Hellcat! #15
Silk #17
Spider-Man #13
Star-Lord #3
The Clone Conspiracy #5
The Mighty Thor #16
The Punisher #9
U.S.Avengers #3
Ultimates 2 #4
Uncanny Inhumans #19
Uncanny X-Men #18
Venom #4

 

 

Na záver si vás dovoľujem pozvať na akciu Marvel News #2, ktorá sa bude konať už o necelé dva týždne 28.02. v priestoroch Game Baru Storm v Bratislave. Rovnako ako pri prvej prednáške pôjde o posledný utorok v mesiaci a rovnako ako minule vám ja, Drackula, porozprávam všetko podstatné z aktuálneho diania vo svete Marvel Comics. Pre všetkých zúčastnených je pripravená aj súťaž. Ako inak, o komiksy 😉

 

 

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ nám neponúknu lukratívnu úlohu mŕtvej posádky lode číslo 4 v Avengers: Infinity Wars, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte Multiverzum na FB a  čítajte komiksy!

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
29 − 8 =