Marvel News #22

Pred pár dňami Marvel rozvíril vody novým teaser obrázkom z dielne fenomenálneho Alexa Rossa, ktorý nám síce nič nepovie, ale ponúka veľké množstvo otázok. A o to pri podobnom druhu teasovania primárne ide. Na obrázku vidíme všetky veľké mená v rámci Marvel Univerza v klasickom, ale aj modernom poňatí. Postavy Jean Grey, Wolverine, Thor, Captain America, Nova, Captain Marvel, Ms. Marvel, Hawkeye, Iron Man, Spider-Man a the Hulk tu vidíme s textom „Generations“ a na sieti Twitter bol k nemu dopísaný aj text „coming Summer 2017“. Čo tým chcel básnik povedať, samozrejme nevieme, ale špekulácie sú rôzne. Vrátia mŕtve postavy ako Wolverine alebo Hulk? Alebo ide len o značku, ktorá bude zastrešovať od istého momentu nové série, ako tomu bolo napríklad v prípade Marvel Now? Môže ísť samozrejme aj o novú sériu, event, prakticky čokoľvek a tak musíme vydržať kým príde ďalšia stopa. Osobne dúfam, že sa nedočkáme nejakého návratu starých inkarnácií hrdinov a kto je mŕtvy, nech mŕtvy aj ostane. Aj keď u Marvelu človek nikdy nevie.

 

 

 

V odhadoch predajnosti podľa portálu BleedingCool to pre Marvel nevyzerá vôbec ružovo. Do rebríčka Top 10 sa dostal len jeden titul a to konkrétne Spider-Man: The Clone Conspiracy #5 (7. miesto). Ide ale len o odhady a celkové čísla sa tak môžu meniť, ako sme tomu boli už niekoľkokrát svedkami v minulosti. A prehľad predajnosti za január 2017 to len potvrdzuje.

 

 

Január 2017 bol z pohľadu predaja komiksov veľmi úspešný. Oproti decembru trh síce zaznamenal pokles, ale ten bol vcelku logický. Január 2017 bol ale čo sa objemu distribuovaných komiksov týka najúspešnejší Január za posledných 20 rokov. Najväčší podiel na tomto balíku má vydavateľstvo Marvel s unit share 42,6% nasledované vydavateľstvom DC s unit share 31,33%. Ak sa pozrieme na rebríček najpredávanejších titulov, nie je to tu taká katastrofa, ako sa môže z týždňových odhadov zdať. Prvé miesto opanoval štart série U.S.Avengers. Do Top 10 sa ešte dostali aj Monsters Unleashed #1 (8. miesto) a Amazing Spider-Man #23 (9. miesto). V predaji súborných vydaní si pre seba rebríček ukradli vydavateľstvá DC a Image. Marvel pustili len na 8. miesto s titulom Star Wars: Han Solo. Zaujímavé je tiež porovnanie počtu vydaných titulov. Prvé miesto patrí Marvelu s číslom 130 (97 zošitov a 33 súborných vydaní) a na druhom mieste je konkurenčné DC s číslom 112 (86+26).

 

 

Weapon X je nová ongoing séria, o ktorej už bola niekoľkokrát reč. Scenárista Greg Pak a kreslič Gred Land dajú dohromady naozaj smrtonostný mančaft – Sabretooth, Old Man Logan, Domino, Warpath a Lady Deathstrike. Okrem toho, že všetko sú to elitní zabijaci, tento tím bude asi taký stabilný ako sud pušného prachu uprostred lesného požiaru. Demonštruje to aj cover tretieho čísla, ktorý nakreslil Greg Land, prípadne tiež nedávno zverejnený variant na toto číslo, ktoré vytvoril Dan Mora.

 

 

Ak ešte chvíľku ostaneme pri X-Menoch, tak rovnako ako Weapon X je súčasťou ResurrXion aj X-Men Blue. Tím zložený z Jean, Cyclopsa, Beasta, Icemana a Angela, sa nám ukázal na veľmi peknom náhľade z prvého čísla, ktorého sa dočkáme v apríli. Všimnite si najmä prácu s panelmi, ktorá je naozaj skvelá.

 

 

Na máj si toho pre nás Marvel pripravil naozaj veľa. Mnohé sa dá vyčítať z nedávno ohlásených komiksov. Je toho dosť a preto prinášam krátky súhrn. Jednotlivým sériám alebo informáciám sa budeme určite venovať v niektorom z pokračovaní Marvel News, keď budú tieto témy aktuálne.

» okrem prvého čísla eventu Secret Empire sa dočkáme aj množstva tie-inov. Iba v máji ich bude 9.

» Dennis Hopeless preberie sériu Doctor Strange, kde v scénaristickom kresle nahradí Jasona Aarona. Kreslič Niko Henrichon zase nahradí Chrisa Bachala. Všetko sa to udeje v rámci čísla #21.

» Guardians of the Galaxy odštartujú hneď tri nové ongoing série. Jedna bude zahŕňať kompletný tím a bude vychádzať dvakrát mesačne. Ďalšie dve budú sólovky Rocketa a  baby Groota. Súčasťou tohto boomu bude aj 5-dielna miniséria. Asi netreba vysvetlovať, prečo to tak je. 😉

» v komikse Uncanny Avengers #23 sa vráti Wonder Man.

» v rámci ResurrXion odštartujú novinky Jean Grey, Generation X a Cable.

» kvôli coveru X-Men Blue #4 sa začína uvažovať o návrate klasického Wolverina.

» v Spider-Gwen #20 uvidíme Wolverina z Earth-65.

» v máji bude celkovo debutovať 10 titulov. Okrem už spomínaných to bude aj Black Bolt, Luke Cage a Secret Warriors.

 

 

Pri pohľade na zoznam včerajších komiksových noviniek je jasné, že jedinou novou sériou je štart Elektry, ktorá sa tak pripája k už odštartovaným sériám Kingpin a Bullseye v rámci Daredevilovho sveta. Zaujímavý može byť tie-in Champions v rámci Monsters Unleashed alebo pokračovanie duelu Inhumans vs. X-Men. Fanúšikov Thunderbolts určite poteší oversized špeciál k 20. výročiu tohto tímu.

 

Amazing Spider-Man #24
The Avengers #4.1
Black Panther #11
Captain America: Steve Rogers #12
Champions #1.MU
Deadpool the Duck #4
Elektra #1
Enchanted Tiki Room #5
Extraordinary X-Men #19
Ghost Rider #4
The Great Lakes Avengers #5
Hulk #3
Infamous Iron Man #5
Inhumans Vs. X-Men #5
The Mighty Captain Marvel #2
Moon Girl and Devil Dinosaur #16
Mosaic #5
Occupy Avengers #4
Prowler #5
Rocket Raccoon #3
Scarlet Witch #15
Solo #5
Spider-Gwen #17
Spider-Man/Deadpool #14
Spider-Woman #16
Thanos #4
Thunderbolts #10
Uncanny Avengers #20

 

 

Na záver si vás dovoľujem opätovne pozvať na akciu Marvel News #2, ktorá sa bude konať už o necelý týždeň – 28.02. v priestoroch Game Baru Storm v Bratislave. Rovnako ako pri prvej prednáške pôjde o posledný utorok v mesiaci a rovnako ako minule vám ja, Drackula, porozprávam všetko podstatné z aktuálneho diania vo svete Marvel Comics. Pre všetkých zúčastnených je pripravená aj súťaž. Ako inak, o komiksy ?

 

 

Marvel News s poradovým číslom 22 sú na konci. Pokiaľ kvôli nákupu omnibusov, figúriek, zošitoviek a podobne, nebudeme nútení dať do záložne aj naše počítače, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte Multiverzum na FB a  čítajte komiksy!

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

 

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
30 − 21 =