Marvel News #23

Ak by sa mala z februára vypichnúť jedna top udalosť, bolo to asi rozbehnutie Daredevilovho „mini-univerza“ pod označením Running with the Devil. Dočkali sme sa tak dvoch nových ongoing sérií, jednej minisérie a hlavná línia Daredevila sa začala o niečo viac hrabať v minulosti. Poďme ale pekne po poriadku.

 

 

Už v Marvel News #20 sme hovorili o prvom čísle minisérie Bullseye. Bol to veľmi dobrý štart, aj keď je nutné poznamenať, že musíte byť naladení na vlnu explicitného a zábavou ospravedlneného násilia, ak si chcete tohto šialenca naplno užiť. Príbehovo je tento komiks veľmi priamočiary a jednoduchý, rovnako ako backup story, o ktorú sa postaral spolutvorca tejto postavy Marv Wolfman. Na to, že sa v prípade Bullseyea tak trochu vypína fyzika, sme si už asi tiež zvykli. V náhľade si môžete pozrieť obrázky z pripravovaného druhého čísla. Myslím, že je evidentné, že nastolený kurz sa príliš nezmení.

 

 

Z krvavej zábavy sme mali možnosť následne naskočiť na úplne iný vlak. Odštartovala séria Kingpin. A tá prináša oveľa komplexnejšie čítanie. Najmä ak berieme do úvahy fakt, že sám Kingpin sa v tejto sérii snaží prezentovať sám seba v trochu inom svetle. Chce sa začať živiť poctivo a na to potrebuje zlepšiť svoj imidž. Osloví známu reportérku, aby o ňom napísala knihu a aby sa tak ľudia mali možnosť dozvedieť o ňom niečo viac. Nie len to zlé, čo napáchal ako zločinecký boss, ale aj druhú stranu mince. To, kde vyrastal, čo ho formovalo a prečo sa stal takým, akým je. Reči sú to síce pekné, ale logicky im nikto, vrátane reportérky, neverí. Zaujímavé to však začne byť v momente, keď Kingpin začne podľa svojich činov aj konať. Namiesto hrubého násilia využíva v kritických situáciách pacifistické riešenie a celé to začína byť stále viac a viac podozrivé. Naozaj sa Kingpin zmenil? Alebo to je len súčasť nejakého plánu? Pri čítaní tohto komiksu sa mi páčilo, že tvorcovia využili podobný štýl, aký oceňovali diváci seriálového Daredevila. Kingpin tu bol síce nemilosrdný zabijak, ale mal za sebou aj dostatočný osobný príbeh. Dúfam, že scenárista Matthew Rosenberg, bude v tomto duchu pokračovať a dočkáme sa tak rôznych zaujímavostí z Kingpinovej minulosti a zároveň sa mu podarí udržať si líniu: Pravdepodobne nie je všetko tak, ako sa na prvý pohľad zdá.

 

 

Poslednou novinkou bola ongoing séria Elektra. Tá by sa dala definovať ako niečo medzi Bullseyom a Kingpinom. Na jednu stranu tu totiž máme číru zábavu, ktorá tkvie v Elektrinom bojovom majstrovstve v kombinácii s jej naplno využívanými sexi krivkami, a na druhú stranu je tu cítiť snahu o niečo osudové. Elektra prichádza do Las Vegas a snaží sa v meste svetiel ujsť pred svojou minulosťou. To ale samozrejme nie je také jednoduché. Príbeh je po prvom čísle vcelku triviálny a nemal priestor sa nejako výraznejšie rozvinúť. Záver, ktorý nechcem spoilerovať, síce priniesol element, ktorý z tejto série môže najmä v prostredí Las Vegas, urobiť naozaj šialenú jazdu, ale aj tak ide po príbehovej stránke o pomalší rozbeh. Vyzdvihnúť by som preto chcel skôr kresbu, lebo tá je naozaj luxusná. Farby skvele podtrhujú lesk Las Vegas a dobrá práca s panelmi pomáha si túto kresbu naplno vychutnať. A ako som už spomenul v úvode, Elektra tu vyzerá tiež veľmi dobre, najmä v akčných scénach. Príbehové línie, ktoré boli v prvom čísle načrtnuté, majú potenciál, tak uvidíme, či séria skĺzne na úroveň farebnej sexi akčnej zábavy, alebo stúpne o schodík vyššie a pokúsi sa o niečo viac. Veľmi pekný variant cover pre druhé číslo nakreslil Adi Granov.

 

 

Running with the Devil sa dotklo aj hlavnej série Daredevil. Tá je od svojho začiatku nesporne kvalitná, čo dokázala napríklad pár čísiel dozadu ukončeným arcom Dark Art. Ak ste tento príbeh ešte nečítali, určite neváhajte. Daredevil tu je konfrontovaný s umelcom, ktorý na svoje diela rád využíva krv a mŕtvoly. Veľa mŕtvol. V zatiaľ poslednom čísle #17, ktoré už patrí pod Running with the Devil, odštartoval nový arc s názvom Purple. Mali by sme sa v ňom dozvedieť, ako je možné, že superhrdinská identita Matta Murdocka je opäť tajná. Ak si myslíte, že sa to dozviete priamo v čísle #17, budete sklamaní. Toto číslo celé Daredevilovo rozprávanie na túto tému iba rozbieha a tak si skôr zosumarizujeme stav, ktorý opätovnému utajeniu predchádzal. Skvele ale navnadí na číslo #18, ktorého sa dočkáme v polovici marca.

 

 

Udalosťou posledných týždňov bolo samozrejme aj dianie okolo eventu The Clone Conspiracy. Včera ešte síce vyšiel dovetok The Clone Conspiracy: Omega #1, ale má sa za to, že tento event vyvrcholil už v komiksoch The Clone Conspiracy #5 a The Amazing Spider-man #24. Otázka teda znie, či sa podaril. Z pohľadu niekoho, kto nemá pavúčieho muža až tak načítaného, môže ísť o chaotický a nelogický guláš. O nejakom naskakovaní nemôže byť v tomto prípade ani reč. Ak ale patríte k ľuďom, ktorí majú Spider-mana ako-tak zmáknutého, poznajú základné postavy a vedia, čo sa v jeho svete dialo posledné roky, môže vám The Clone Conspiracy priniesť zaujímavý zážitok. Dianie je prepletené, možno trochu komplikované, riešia sa alternatívne reality, dávno mŕtve postavy, klony a obligátne globálne hrozby. Event obsahuje hneď niekoľko dejových línií, ktoré sa v závere prepletú a vzíde z toho záver, so vcelku zaujímavým a mierne otvoreným koncom. Aké následky na Spider-manovské univerzum bude mať tento event, časom uvidíme. Prvým výsledkom je ale nová séria Ben Reilly: Scarlet Spider, ktorá odštartuje koncom apríla.

 

 

Naše lokálne vody minulý týždeň obohatili hneď dve novinky. Ďalší diel Ultimátneho komiksového kompletu sa samozrejme dal očakávať. V poradí už 101. číslo prinieslo X-Menov s príbehom V tieni Saurona. Ide o príjemnú retro jednohubku z prelomu 60. a 70. rokov, ktorá, ako to už býva pri starších komiksoch, nemusí sadnúť každému. A len pre upresnenie, nejedná sa o Saurona z Tolkienovho Lord of the Rings. Dosť som sa pobavil na jednej internetovej debate „znalcov na túto tému. „

 

 

Oveľa zaujímavejšou novinkou bolo odštartovanie červeného súrodenca série UKK. Najmocnejší hrdinovia Marvelu prichádzajú s trochu iným konceptom, pre mnohých možno aj zaujímavejším. Jednotlivé diely sa budú zameriavať na konkrétne tímy a konkrétnych hrdinov. Úvodné číslo vytiahlo ťažký kaliber v podobe Avengers a ich príbehu Ultron Nespoutaný. Ako bonus si v tomto čísle nájdeme origin tímu Avengers v úplne prvom čísle rovnomenného komiksu. Avengers #1 z roku 1963 by mali patriť k všeobecnému prehľadu každého pravého komiksáka a preto ak ste ho ešte nečítali, odporúčam. Pri zavádzacej cene 2€, asi nie je čo riešiť. Periodicita vychádzania NHM na Slovensku by mala byť rovnaká, ako tomu je u UKK a to dva týždne.

 

 

Bolo to približne týždeň dozadu, keď sa objavili špekulácie o tom, že Marvel oživí jednu zo svojich najlegendárnejších postáv – klasického Wolverina. O niekoľko dní na to však začal byť internet plný iných špekulácií, ktoré vytvoril šéfredaktor Axel Alonso svojím tweetom. Vidíme postavu podobnú Hulkovi, ktorá má na rukách drápy, čo veľmi pripomína Wolverina. Žeby hybrid týchto dvoch mŕtvych postáv? Pripojený text „Under Construction“ nič neprezrádza. Musíme teda čakať na ďalšiu stopu. Bola by to ale naozaj divočina a určite lepšie riešenie, ako oživovať Wolverina 616.

 

 

Premiérové tituly včera zastupovala iba superhrdinka America Chavez, ktorá sa dočkala sólo série America. Záverečnou bodkou za eventom The Clone Conspiracy by mal byť one-shot Omega. Za zaujímavé pokračovania by sa určite dali určite označiť komiksy Bullseye #2 alebo Champions #6. Ďalej sa tiež posunie event Monsters Unleashed, ktorý okrem hlavnej série prinesie aj tie-in Totally Awesome Hulk.

 

America #1
The Avengers #5
Bullseye #2
Champions #6
The Clone Conspiracy: Omega #1
Deadpool #28
Doctor Strange #18
Hawkeye #4
Marvel Universe Avengers: Ultron Revolution #9
Marvel Universe Ultimate Spider-Man Vs. The Sinister Six #8
Monsters Unleashed #4
Moon Knight #12
Silk #18
Slapstick #4
Spider-Man: Homecoming Prelude #1
Spider-Man 2099 #21
Star Wars #29
Totally Awesome Hulk #1.MU
The Unstoppable Wasp #3

 

 

V utorok  28.02. sa v Game Bare Storm uskutočnila už druhá prednáška, ktorá priamo vychádzala z konceptu Marvel News. Cieľom bolo posunúť Marvel News na ďalšiu úroveň a ešte viac sa priblížiť ľuďom a potencionálnym čitateľom, ktorí možno stále váhajú, či Marvelu dať šancu. Na úvod som porozprával základné informácie o stave aktuálnych eventov. Hovorilo sa o skončenej The Clone Conspirary, prebiehajúcich Ihnumans vs. X-Men a Monsters Unleashed a chystanom Secret Empire. Načreli sme do domácich vôd prostredníctvom UKK a NHM. Dostalo sa aj na novinky, ktoré nás čakajú v marci, prešli sme komiskovou „prípravou“ na film Logan a na záver bola prichystaná malá súťaž. Ako inak, o komiksy! Po prednáške sa pokračovalo zaujímavou diskusiou a som rád, že som mal možnosť stretnúť niektorých čitateľov Marvel News aj osobne. Ďalšia prednáška bude pravdepodobne opäť koncom mesiaca. Sledujte Multiverzum, aby vám pokračovanie Marvel News naživo neušlo!

 

 

Ďalšie Marvel News vyčerpali všetko, čo vám chceli odprezentovať. Pokiaľ nestrávime najbližších sedem dní v kine na Loganovi, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte Multiverzum na FB a  čítajte komiksy!

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
4 + 14 =