Marvel News #24

Minulý týždeň odštartovala svoju historicky prvú sólo sériu America Chavez. Postava, ktorá vystriedala množstvo tímov a počas svojej krátkej kariéry stihla byť konfrontovaná s množstvom intergalaktických hrozieb, odštartovala trochu rozpačito. Avšak potenciál je v tejto postave obrovský. Viac si o premiére série America môžete prečítať v našej recenzii. Pokiaľ vám táto postava absolútne nič nehovorí, Marvel zverejnil video zo série 101, v ktorom ju v skratke predstavuje.

 

 

Na jún si pre nás Marvel nachystal päťdielnu minisériu Edge of Venomverse. Už podľa coveru je jasné, že Marvel univerzum zaplavia Venom inkarnácie známych hrdinov. Tím tvorcov a ani príbehová kostra zatiaľ známa nie je, ale údajne sa má čerpať aj z marcových Venom variant coverov, ktoré zasiahli skoro všetky aktuálne vychádzajúce série. Viac sa o nich dočítate tu.

 

 

Pred pár dňami sa na Amazone objavila synopsa k HC vydaniu komiksového projektu Generations. Marvel potvrdil jej autenticitu a tak sme sa konečne dozvedeli niečo nové o nedávno uverejnenom obrázku. Synopsa znie nasledovne: „Kedysi dávno, chudý chlapec z New Yorku zdvihol štít a pustil sa do boja…márnotratný syn zdvihol posvätné kladivo a ukázal, že je ho hoden…a arogantný génius vytvoril brnenie, ktoré ukázalo jeho pravý potenciál. A spoločne sa stali Najmocnejšími hrdinami na Zemi. Dnes žije ich hrdinský odkaz v ďalšej generácii hrdinov – a bude podrobený zaťažkávacej skúške, keď sa najväčší hrdinovia Marvel Universa spoja a vyrazia spolu do boja!.“ Áno, nie je tu dokopy nič. Ale skvelé je, že sa nespomína žiadny masový návrat starých hrdinov, ale skôr tu vystupujú v úlohe odkazu – dedičstva. Dúfajme, že to tak ostane.

 

 

Secret War už relatívne dlho pozná hlavného zlosyna. Bude ním Captain America, ktorý sa postaví proti ostatným hrdinom. Marvel nedávno zverejnil Secret Empire Villains variant covery a naskytá sa tak otázka, akú úlohu budú hrať v tomto evente. Varianty k všetkým deviatim číslam letného eventu nakreslil Dan Mora a sú na nich známe mená ako Red Skull, Taskmaster, Arnim Zola alebo Baron Zemo. Avšak číslo #2  obsahuje len siluetu budúceho zloducha a nápis „Top Secret“. Silueta má pózu skoro ako Spider-man, avšak ktorá verzia by to prípadne bola? Najviac sa špekuluje o Milesovi Moralesovi, ktorý bol súčasťou Ulyssysovej vízie v rámci Civil War II, kde držal v rukách zavraždeného Steva Rogersa. Môže tu byť prepojenie? Uvidíme, možností je veľa. Z avizovaných deviatich variantov je vonku zatiaľ päť.

Issue #1 – Madame Hydra
Issue #2 – TOP SECRET
Issue #3 – Arnim Zola
Issue #4 – Baron Zemo
Issue #5 – Magneto
Issue #6 – Crossbones & Sin
Issue #7 – Baron Mordo
Issue #8 – Taskmaster & Black Ant
Issue #9 – Kingpin

 

 

Wolverine je aktuálne v kurze. Či už pre film alebo dohady o tom, či znovu vzkriesia jeho pôvodnú podobu, prípadne či vytvoria hybrida Wolverina a Hulka. Netreba ale zabúdať na sériu Old Man Logan, ktorá stále vychádza a v rámci čitateľského mesačníka na ňu písal ódy aj kovaný dc fanboy našej redakcie – MrFreake. V Marvel News #18 sme informovali o tom, že Jeff Lemire od tejto série odchádza číslom #24, v ktorom vyvrcholí arc Past Lives. Už niekoľko dní je známe, že sériu od čísla #25 preberie scenárista Ed Brisson a kreslič Mike Deodato Jr. Brisson môže byť zaujímavá voľba. Ale ako sa sám vyjadril v rozhovore pre comicvine.com, prebrať postavu, ktorú písali mená ako Millar, Bendis a Lemire bude extrémne ťažké. Už podľa coveru je jasné, že Brisson začne pekne z ostra, keďže už v prvom čísle postaví proti Loganovi Maestra. Latka je nastavená veľmi vysoko a preto držíme palce!

 

 

Nové mutantské tímy, ktoré sú výsledkom eventu Inhumans vs. X-Men a súčasťou RessurrXion, už získavajú prvé náhľady. Nedávno sme sa pozreli na skvele vyzerajúcu sériu X-Men Blue, ktorá štartuje v apríli. Tentokrát vám prinášame náhľad na X-Men Gold. Prvého čísla sa dočkáme 5. apríla a tvoriť ju budú Marc Guggenheim a Ardian Syaf. Ak sa stále neorientujete v tom, aký hrdina bude v rámci RessurrXion v akom tíme, pozrite si náš prehľad v rámci Marvel News #13.

 

 

Nová séria Iron Fist už pomaly klope na dvere. Nie je to samozrejme náhoda. Seriálu z dielne Netflix sa dočkáme už 17. marca a Marvel si načasoval štart tejto série o pár dní neskôr – 22. marec. V rámci snahy o čo najväčšie využitie vzniknutého hypu okolo tejto postavy, sa Marvel rozhodol s niektorými partnermi vo sfére distribúcie vydať sériu šiestich variant coverov. A myslím si, že sa viac ako podarili. Však posúdte sami v galérii.

Bill Sienkiewicz – Golden Apple WonderCon 2017
Gabriele Dell’Otto – Frankie’s Comics
J. Scott Campbell Venomized/Anti-Venomized – Midtown Comics
John Tyler Christopher – Fried Pie Variants
Mike McKone – Fan Expo Dallas
Ryan Stegman – The Hall of Comics/CBCS

 

 

Včerajším novinkám u mňa jasne dominuje Man-Thing na ktorého sa naozaj teším. Zaujímavé bude určite ale aj sledovať vývoj série Captain America: Steve Rogers, prípadne vyvrcholenie eventu Inhumans vs. X-men. Ďalšieho tie-inu sa dočká aj event Monsters Unleashed, tentokrát si to s monštrami rozdajú Guardians of the Galaxy.

 

All-New Wolverine #18
Captain America: Steve Rogers #13
Doctor Strange and the Sorcerers Supreme #6
Guardians of the Galaxy #1.MU
Gwenpool #13
Inhumans Vs. X-Men #6
Jessica Jones #6
Kingpin #2
Man-Thing #1
Mosaic #6
Nova #4
Old Man Logan #19
Power Man and Iron Fist #14
Silver Surfer #9
Spider-Man/Deadpool #15
Star Wars: Doctor Aphra #5
The Unbeatable Squirrel Girl #18

 

 

Marvel News sú na konci a to znamená, že vy už viete všetko podstatné, čo sa v poslednej dobe v Marvel Comics stalo. Pokiaľ nás Hugh Jackman nezavolá na „Goodbye Wolverine“ párty, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
18 ⁄ 9 =