Marvel News #25

Minulý týždeň sme sa dočkali záverečného čísla eventu Inhumans vs. X-Men a tak si ho poďme trochu zrekapitulovať. Napätie medzi oboma frakciami bolo jedným z motívov v rámci All-New, All-Different Marvel a začalo sa tvoriť už v minisérii Death of X. Tu boli karty jasne rozdané. Kým X-Meni už niekoľkýkrát čelili vyhubeniu a skrývali sa kde sa dalo, Inhumans si užívali vplyv Terrigen Mist a neustále prírastky do svojich radov. Udalosti v závere Death of X a v nultom čísle Inhumans vs. X-Men však definitívne rozdúchali konflikt. Ďalej to už bez spoilerov nejde a tak rozklikávať len na vlastné riziko – pôjde o spoilery Death of X a IvX.

 

Spoiler

V závere Death of X sme videli, že Cyclopsa nezabil Black Bolt, ale že zomrel na následky kontaktu s Terrigen Mist. Všetko, čo sa na okolo dialo bola len ilúzia vytvorená Emmou Frost, ktorá tak získala veľmi silný argument v boji proti Inhumans – pomsta za Scotta. Už vtedy bolo jasné, že naštvať Emmu sa neoplatí. Využila tiež fakt, že Terrigen Mist sa rozpína a do dvoch týždňov sa stane Zem pre mutantov neobývateľná a tak spolu s ráznejším jadrom X-Menov zaútočila na Inhumans. Technicky sa v celej sérii IvX nič zásadné nedialo. Respektíve áno, bola tu kopa súbojov, ale gro ostávalo rovnaké. Inhumas bránili seba a aj Terrigen Mist a X-Meni bojovali o prežitie. V závere si síce človek povie, že takto to mohli vyriešiť už na začiatku, ale Emma robila svoju štvavú politiku veľmi dobre a celé sa to prevalilo najmä vďaka mladej krvi z oboch táborov, ktorá spolu začala komunikovať a riešiť problém, namiesto pästných výmen. Priznám sa, že som ešte nečítal všetky tie-iny a tak neviem, ako sa tento súboj profiloval tam, ale v rámci hlavnej rady to bolo zaujímavé čítanie. IvX prinieslo niekoľko zaujímavých zvratov – z Emmy Frost bol vytvorený ultimátny villain, X-Meni už nie sú ohrození, aj keď môžu mať pocit, že boli oklamaní. A Inhumans? Inhumans sú morálni víťazi tohto súboja. Nielenže sa obetovali pre X-Menov zničením Terrigen Mist a ich mladé pušky začali dialóg, ktorý to nakoniec celé zvrátil, ale aj ich vnútorná politika prešla zmenou a Inhumas sa z konzervatívnych pomaly menia na moderných. Po závere IvX som veľmi zvedavý na sériu Royals, ktorá sa pravdepodobne bude týkať hľadania pôvodu Terrigen Mist, keďže na Zemi už žiadna nie je. Taktiež som zvedavý na vystupovanie Emmy, ktorá je aktuálne nepriateľ pre obe frakcie a na svoju osobnú vendetu voči Inhumans určite tak ľahko nezabudne.

 

Z Emmy sa stáva villain. IvX #6

 

V porovnaní s nedávnymi eventami je IvX podstatne lepší ako Civil War II a jednoduchší ako The Clone Conspiracy, takže vhodný aj pre nie až tak sčítaného fanúšika. Netreba ale zabúdať, že Death of X je neoddeliteľnou súčasťou tohto eventu, takže určite si tieto štyri zošity treba prečítať pred samotným IvX.

 

 

Marvel nenechal Darth Vadera odpočívať príliš dlho. Po tom, čo koncom minulého roka bola ukončená séria Vader, ktorú nahradil Doctor Aphra, sa temný sithský lord dočká novej ongoing série. Bude sa volať jednoducho – Darth Vader. Písať ju bude Charles Soule /Lando, Obi-Wan & Anakin/ a kresliť Giuseppe Camuncoli. Soule pre portál IGN opísal svoj nový projekt ako Darth Vader: Year One, čo je priamy odkaz na komiks Batman: Year One od Franka Millera. Príbeh by sa mal začať niekoľko sekúnd po konci Epizódy III a mali by sme tak sledovať Vaderove začiatky. V prvom arcu Soule sľubuje, že sa dozvieme, ako vznikol jeho červený lightsaber. Soule sa okrem iného vyjadril, že bude chcieť písať Vadera, akoby išlo o Jasona zo známeho hororu Friday the 13th. Veľmi ho tiež inšpiruje záverečná scéna z Rogue One, kde sa nám podľa jeho slov predviedol Vader v plnej kráse. Znie to skvele, teraz už len vydržať do júna, kedy táto séria odštartuje.

 

 

Pri mene Charles Soule ešte chvíľku ostaneme, keďže je posledné dni dosť v kurze. Okrem sérií Daredevil, Poe Dameron a Darth Vader mu Marvel prihodil do portfólia ďalší ongoing titul. Je to séria Astonishing X-Men, ktorá bola postupne teasovaná prakticky celý minulý týždeň. Nebol známy titul a jednotlivé postavy sa nám na dole-uvedenej obálke zobrazovali postupne. Každý deň jedna-dve. Hovorilo sa, že by malo ísť o znovunaštartovanie tímu X-Force, avšak nakoniec sa oprášilo označenie, ktoré sa spája s menom Joss Whedon. A kto je teda v tíme, ktorý sa napriek inému názvu na X-Force vcelku podobá? Old Man Logan, Archangel, Mystique, Rogue, Gambit, Bishop, Psylocke a Fantomex – tvoria naozaj silnú zostavu. Soule má s X-Menmi dosť skúseností, písal príbehy Death of Wolverine, Death of X a nedávno ukončený event Inhumans vs. X-Men. Pôvodne bola séria oznámená na jún, ale Marvel ju má aktuálne v pláne vydať až v júli.

 


 

Bolo to približne dva týždne dozadu, keď šéfredaktor Marvelu, Axel Alonso, uverejnil obrázok, ktorý spustil obrovskú vlnu špekulácií. Bol na ňom hybrid Hulka a Wolverina v nádrži s označením Batch-H. Teraz už vieme, že pôjde o crossover titulov Weapon X a The Totally Awesome Hulk. Písať ho bude Greg Pak, kresliť Mahmud Asrar. Crossover sa bude volať Weapons of Mutant Destruction a začne sa v júni 2017. Predohrou k tomuto crossoveru bude The Totally Awesome Hulk #19. Príbeh začne v one-shote Weapons of Mutant Destruction: Alpha a bude pokračovať naprieč dvoma už spomínanými sériami.

 

 

Okrem správ, ktoré sa týkajú obdobia po evente IvX – tzv. ResurXion, je internet plný správ k chystanému veľkému eventu Secret Empire. Poďme teda pekne poporiadku. V prvom rade bol zverejnený cover k tretiemu číslu hlavnej rady Secret Empire. Vidíme na ňom Captain Marvel, Novu a Groota, ktorí majú plné ruky práce s hordami Chitauri. Všetky doteraz zverejnené covery si môžete pozrieť v galérii.

 

 

Medzi číslami #3 a #4 výjde one-shot Secret Empire: Uprising. Písať ho bude Derek Landy a kresliť J. Cassara. Príbeh sa bude točiť okolo Black Widow, ktorá tu bude vystupovať v pozícii akéhosi mentora pre mladú generáciu hrdinov, na ktorých čakajú ťažké špionážne úlohy. A u koho je lepšie chodiť na „hodiny špionáže“ ako u naslovovzatého odborníka? Ako odhaľuje  cover, medzi postavy zahrnuté do tohto one-shotu patrí Spider-Man – Miles Morales, Falcon – Joaquin Torres, Hulk – Amadeus Cho, Ironheart – Riri Wiliams, Wasp – Nadia Pym a Viv – dcéra Visiona. Na prvý pohľad skvelá zostava, a ak bude pod patronátom Black Widow, máme sa na čo tešiť. Landy v rozhovore pre cbr.com povedal, že môžeme čakať množstvo rozbitých Hydra čeľustí 😉

 

 

Ďalším one-shotom v rámci Secret Empire bude Underground. V ňom nás čaká zostava s Mockingbird na čele a ďalej s postavami ako Iron Man, Sam Wilson, Hercules a Ant-Man. Všetci by sa mali nejakým spôsobom ocitnúť v Savage Land, ďaleko mimo vplyvu Capovho režimu, ale nie nadlho. Hydra sa vyberie aj sem. Komiks budú mať na starosti Jeremy Whitley a Eric Koda, obálku nakreslí R. B. Silva. Secret Empire: Underground sa dočkáme v máji.

 

 

Posledným nateraz ohláseným one-shotom je Secret Empire: United. Na sérii, ktorú bude tvoriť dvojica Jim Zub a Ario Anindito, je najzaujímavejší fakt, že už cover nám ukazuje „novú“ Emmu Frost, ktorá sa po udalostiach v závere eventu Inhumans vs. X-Men značne zmenila. A Hydra evidentne skríži aj jej plány. Komiks príde na pulty v polovici júna.

 

 

Čo si vybrať zo včerajších noviniek? Neodštartovalo síce nič nové, avšak vyvrcholil event Monsters Unleashed. Veľké veci sa budú určite diať sérii Daredevil, prípadne Amazing Spider-Man. Určite je z čoho vyberať.

 

Amazing Spider-Man #25
Black Panther: World of Wakanda #5
Captain America: Sam Wilson #20
Daredevil #18
Deadpool the Duck #5
The Great Lakes Avengers #6
Guardians of the Galaxy #18
Monsters Unleashed #5
Ms. Marvel #16
Patsy Walker, A.K.A. Hellcat! #16
Spider-Man #14
Star Wars: Poe Dameron #12
Star-Lord #4
The Mighty Thor #17
The Punisher #10
Totally Awesome Hulk #17
U.S.Avengers #4
Uncanny X-Men #19
Venom #5

 

 

Marvel News sa už dostali na číslo 25! Kto by to bol povedal. Pokiaľ nebudeme pozerať dookola nové diely Iron Fista, budeme tu aj o týždeň s číslom 26. Dovtedy sledujte Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
11 + 29 =