Marvel News #26

Nový edičný plán so sebou vždy prináša nové informácie a ako inak aj nové špekulácie. Rovnako tomu bolo aj pred pár dňami, keď Marvel zverejnil, čo nové si pre nás chystá na jún tohto roka. Sumár toho najzaujímavejšieho sme pre vás pripravili v nasledujúcom prehľade.

Dianie v Marvel Univerze sa pomaly orientuje na event Edge of Venomverse. V júni by sme mali byť svedkami toho, čo sa stane, ak sa mimozemským symbiontom nakazí X-23.

 


Rodinu titulov okolo Spider-Mana rozšíri séria Peter Parker, The Spectacular Spider-Man. Mali by sme sledovať oveľa civilnejšie príbehy, ktoré sa odohrávajú v New York City. Vhodné to bude najmä pre tých, ktorým nesedí aktuálny celosvetový rozmer série Amazing Spider-Man.

 

Keďže sa objaví nový Spider-Man titul, dočkáme sa aj variant coverov, ktoré budú upozorňovať na túto udalosť. Môžeme sa teda tešiť na porciu variantov s Mary Jane v hlavnej úlohe. No nekúp to. 😉

 

 

Dočkáme sa aj nových sérií. O Defenders v zostave Daredevil, Luke Cage, Jessica Jones a Iron Fist sme už písali. Je to logický ťah vzhľadom na pripravovaný seriál. Vlastnú sériu dostane napríklad aj Iceman. Točiť sa bude samozrejme okolo toho, aké to je, stretnúť sa so svojou mladšou verziou, ktorej súčasný svet sedí oveľa viac.

Otto Octavius sa predvedie ako Superior Octopus. Spojí sa s Hydrou, aby získal prostriedky na zničenie Parker Industries – firmy, ktorú sám vybudoval. Pre Spider-Mana to budú určite krušné chvíle.

 

 

Fanúšikovia Visiona sa dočkajú šesťdielnej minisérie Vision v Directors Cut reedícii. Uvidíme, či to túto úžasnú sériu z pera Toma Kinga posunie o niečo ďalej. Ak neviete o čo ide, prečítajte si náš Čitateľský mesačník.

 


X-Men Blue teasuje návrat Wolverina, ale cover je zatiaľ rozostrený a tak sa nedá definitívne potvrdiť. Pôjde o mutanta, ktorý je na komiksové pomery mŕtvy už relatívne dlho? Dočkáme sa klasického Wolverina? Ja dúfam, že nie. Neviem si ale predstaviť, kto iný by to mohol byť.

 

 

Poslednou novinkou z júnového edičného plánu je návrat ikonickej postavy, o ktorej sme písali už minule. Star Wars univerzum sa rozšíri o ongoing sériu Darth Vader. Dejovo bude zasadená priamo za Epizódu III a v prvom arcu budeme sledovať zrod legendárneho červeného lightsaberu.

 

 

ResurrXion už pomaly klope na dvere a okrem množstva nových sérií zo sveta X-Menov a Inhumans budú do tohto štartu tak trochu zapojené aj iné série. Nepôjde ale o tie-iny, ale o variant covery, ktoré takto „oslávia“ začiatok novej éry. Zasiahnuť by to malo všetky dôležité série, z ktorých boli doteraz zverejnené tri: cover Spider-Man/Deadpool #13, na ktorom vidíme Black Bolta (Mike a Laura Allred), Black Panther #13 s Colossusom (JG Jones, Morry Hollowell) a Icemena, ktorého vidíme na obálke Hulk #5 (Paulo Siquera, Rachelle Rosenberg).

 

 

Aby toho humbuku okolo ResurrXion nebolo málo, Marvel nedávno zverejnil aj video, ktoré sumarizuje, čoho všetkého sa v rámci tejto udalosti dočkáme. Veľmi pozitívne hodnotím najmä fakt, že bola použitá klasická X-Men znelka z animovaného seriálu.

 

Pri pohľade na novinky vidíme veľmi dobre načasovaný premiérový titul. Keďže pred pár dňami premiéroval seriál Iron Fist, je vcelku príhodné, že tu máme premiéru aj komiksovej série. Okrem toho sa určite oplatí siahnuť po finálnom čísle minisérie Unworthy Thor alebo po pokračovaní Elektry. Po tom, ako neslávne dopadlo prvé číslo série Star Wars: Darth Maul, má temná strana čo naprávať v druhom čísle.

 

Amazing Spider-Man: Renew Your Vows #5
Black Panther #12
Captain America: Steve Rogers #14
Doctor Strange/Punisher: Magic Bullets #4
Elektra #2
Extraordinary X-Men #20
Foolkiller #5
Gamora #4
Hulk #4
Invincible Iron Man #5
Iron Fist #1
Moon Girl and Devil Dinosaur #17
Prowler #6
Rocket Raccoon #4
Spider-Gwen #18
Star Wars: Darth Maul #2
Unworthy Thor #5
Ultimates 2 #5
Uncanny Inhumans #20

 

 

Na záver si vás dovoľujem pozvať na akciu Marvel News #3, ktorá sa bude konať už budúci týždeň – 28.03. v priestoroch Game Baru Storm v Bratislave. Tak ako vždy, pôjde o posledný utorok v mesiaci a rovnako, ako vždy, vám ja, Drackula, porozprávam všetko podstatné z aktuálneho diania vo svete Marvel Comics.

 

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ neumrieme na nadchádzajúcej komiksovej akcii v Brne – Komiks Slez, budeme tu aj o týždeň s číslom 27. Dovtedy sledujte Multiverzum na FB a čítajte komiksy! Prípadne príďte tiež do Brna. 😉

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
30 × 3 =