Marvel News #28

Na Marvel sa to momentálne sype zo všetkých strán. Nespokojné sú skupiny fanúšikov, hundrú aj predajcovia a škaredým slovom občas nešetria ani bývalí scenáristi. Jedným z problémov sú eventy, ktoré množstvo fanúšikov už prestávajú baviť. Keď vezmeme do úvahy mega event Secret Wars, nasledovaný hneď o rok spackanou Civil War II a aktuálne hypovaným Secret Empire, začína toho byť trochu veľa. Najmä za predpokladu, že sa pred týmito eventami nie je kam schovať. Bežne nabúrajú všetky aktuálne série a čitateľ je tak vytrhnutý z diania svojej obľúbenej postavy alebo tímu. Ako dobrá správa sa tak dá interpretovať vyhlásenie, podľa ktorého Marvel neplánuje žiadny veľký event najbližších 18 mesiacov po skončení Secret Empire. Osobne tento krok veľmi vítam, aj keď sa na Secret Empire teším. Uvidíme, či Marvel tento prísľub dodrží. Určite by mu prospelo, ak by sa chvíľku venoval príbehom, a nie mega crossover eventom, ktoré všetko zásadne menia.

 

 

Pred niekoľkými mesiacmi bolo oznámené, že vlastnej série sa dočká Black Bolt, kráľ Inhumans. Zo série, ktorú bude písať Saladin Ahmed a kresliť Christian Ward, sme nedávno dostali prvý náhľad. Potvrdzuje sa v ňom základná synopsa, ktorá už bola známa. Black Bolt bude uväznený na kraji vesmíru s tými najhoršími zločincami galaxie. Musí zistiť, ako sa tam vlastne dostal a samozrejme, musí prežiť. Cesta by sa mu mala skrížiť s Absorbing Manom. Základnou myšlienkou ale bude útek z tejto väznice. Séria začne 3. mája.

 

 

Deadpool je aktuálne všade. Je to vcelku logické, keďže Marvel chce túto momentálne veľmi populárnu značku čo najviac podojiť. Axel Alonso na svojom účte na sieti Twitter teasuje ďalšiu minisériu s „ukecanou hubou“ v hlavnej úlohe. Deadpool zabije Marvel univerzum. Opäť. Po prvý raz sa tak stalo v roku 2012 v sérii Deadpool Kills the Marvel Universe. Ďalšie detaily zatiaľ známe nie sú.

 

 

Nedávno sme sa dočkali sólo série Iron Fist, z ktorej včera vyšiel už druhý diel. Na vlne Netflix seriálov sa bude snažiť zviezť aj ďalšia sólovka, ktorú radíme do rodiny Defenders. Luke Cage, ktorý sa dostal do povedomia či už vcelku dobrou sériou Power man and Iron Fist, ale najmä seriálom z dielne Netflix, sa svojej vlastnej série dočká v máji. Prvý náhľad nám doprial šéfredaktor Marvelu Axel Alonso skrz Twitter. Na prvý pohľad je jasné, že o akciu nebude núdza.

 

 

Informácia o tom, že Scarlet Spider dostane svoju vlastnú sériu, je už relatívne stará. Ben Reilly, o ktorom čitatelia The Cone Conspiracy vedia, že to s jeho osobnosťou nie je až také jednoduché, najskôr mútil vodu svojim novým kostýmom. Je nutné uznať, že vyzerá trochu čudne a v porovnaní s obľúbeným outfitom z 90. rokov, je to slabota. Neskôr sa však objavila informácia, že Ben Reilly dostane aj svoj pôvodný kostým, ale až po ukončení prvého arcu. Je to veľmi pozitívny krok, keďže tento street-style vizuál je skvelý. K prvému číslu tejto série nakreslil variant J. Scott Campbell a ako môžete vidieť, Scarlet Spider na ňom nosí fanúšikmi vysnívaný oblek. Séria odštartuje už 26. apríla.

 

 

 

Nové X-Men série sa na nás začínajú valiť s intenzitou prílivovej vlny. A je to len dobre. Keď si spomenieme na časy, keď sa reálne uvažovalo o tom, že budú X-Meni z komiksového univerza úplne vymazaní, je to príjemný fakt. Svoju prvú vlastnú sólo sériu dostane okrem iných aj Jean Grey a Marvel nám pred pár dňami ponúkol prvý náhľad. Vidíme na ňom súboj s Wrecking Crew, ale aj hrozbu Phoenix Force. Na neodvratnú konfrontáciu s touto silou by sa mala počas tejto série Jean Grey pripravovať. Začiatku sa dočkáme v máji. Písať bude Dennis Hopeless a kresliť Victor Ibanez.

 

 

Logana v sérii Old Man Logan pod taktovkou Eda Brissona nečakajú ľahké časy. Demonštroval to už cover čísla #25, v ktorom spolu s Mikeom Deodatom preberú túto sériu. Videli sme na ňom Logana a Maestra, ktorí si práve nepadli do oka. Problémy s Maestrom, staršou a zákernejšou verziou Hulka z možnej dystopickej budúcnosti, budú evidentne gradovať. Tento fakt je vidieť aj na nedávno zverejnenom covery k číslu #26, kde máme možnosť vidieť aj ďalších členov Maestrovej rodiny. Súboj medzi Loganom a armádou Hulkov je evidentný aj v náhľade do čísla #25.

 

 

Včerajšok jednoznačne patril novým sériám v rámci ResurrXion. Odštartovala séria Royals, ktorá sa zameria na kráľovskú rodinu Inhumans a začala tiež prvá X-Men tímovka X-Men: Gold. Ľudí, ktorých zaujímajú adaptácie filmov do komiksového média, možno zaujme prvý diel Star Wars: Rogue One Adaptation.

All-New Wolverine #19
America #2
Bullseye #3
Captain America: Steve Rogers #15
Champions #7
Hawkeye #5
Iron Fist #2
Jessica Jones #7
Marvel Universe Ultimate Spider-Man Vs. The Sinister Six #9
Nova #5
Royals #1
Slapstick #5
Spider-Man: Homecoming Prelude #2
Spider-Man #15
Spider-Man/Deadpool #16
Star Wars #30
Star Wars: Rogue One Adaptation #1
The Avengers #6
Uncanny Avengers #22
X-Men: Gold #1

 

 

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ sa redakcia nezmorfuje a nebude musieť chrániť planétu, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. Pre náhľad do zákulisia nás sleduj na instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
9 + 18 =