Marvel News #29

Posledné dni sa v rámci Marvel Comics najviac riešila debilita indonézskeho kresliča Ardiana Syafa. Prečo také tvrdé označenie? Lebo je adekvátne k vzniknutej situácii. Séria X-Men Gold debutovala minulý týždeň a viac ako to, či bola alebo nebola kvalitná, sa riešia nenávistné odkazy, ktoré tam Syaf ako kreslič vpašoval. Samozrejme, na prvý pohľad to nie je evidentné. Pre človeka, ktorý nie je zbehlý v problematike, sú to len nič nehovoriace čísla, ale pre ľudí, ktorí sú v obraze, je to možné brať ako nenávistný obsah. Poďme sa na to pozrieť konkrétne.

 

 

Na prvom obrázku v scéne, kde Kitty Pride hovorí k davu, je zo slova Jewelry zakrytý koniec, a tak je výrazne vidieť iba slovo Jew – Žid. Väčším problémom je číslo 212, ktoré je často používané ako odkaz na veľké protikresťanské protesty v Jakarte v decembri 2016.

 

 

Na druhom obrázku je vidieť na Colossusovom tričku označenie QS 5:51, čo je odkaz na verš Koránu, ktorý tiež nie je práve mierumilovný a používa sa pri brojení proti ostatným vieram. Číslo 51 sa objavilo aj na prvom obrázku.
Ardian Syaf samozrejme všetko oľutoval, začal sa kajať a vyjadril sa, že on má všetkých rád a toto tak nemyslel. Je to len trápny pokus o zachránenie tejto kontroverznej situácie. Marvel sa samozrejme od nenávistných odkazov dištancoval, s kresličom ukončil spoluprácu a dané odkazy sa už v žiadnom ďalšom vydaní neobjavia. Ak sa vám to zdá prehnané, predstavte si situáciu, že by niekto v našich končinách použil čísla 18, 88, 1488 a podobne. Je jasné, že tieto odkazy určite nestáli za odpálenie sľubnej kariéry, ale nad tým nech dumá Syaf sám.

 

 

Včera vyšiel prvý diel druhej X-Men tímovky X-Men Blue a my dúfame, že sa vyhne podobným kontroverziám. Ak ste sa ešte nerozhodli, či si tento komiks zakúpiť alebo nie, pozrite si náhľad, na ktorom je vidno Juggernauta, ktorý vyzerá famózne.

 

 

Už ste si asi zvykli, že v Marvel Comics sa preháňa viac ako jeden Spider-Man. Mike Morales, ktorý pochádza z ultimátneho vesmíru, debutoval v auguste 2011. V roku 2012 sa stretol s Peterom Parkerom z Earth-616, keď klasický Spider-Man navštívil Ultimátne Marvel univerzum. Po Secret Wars už obaja spomínaní Spider-Mani začali fungovať v rovnakom vesmíre, či už v sólo sériách alebo tímovkách. Brian Michael Bendis sa v rozhovore vyjadril, že sa dočkáme opätovného crossoveru týchto postáv. A nebude to mať nič spoločné s pripravovaným projektom Generations. Obe postavy sú dostatočne atraktívne na to, aby ich team-up dopadol dobre. Takže, prečo nie?

 

 

Marvel zverejnil cover pre Secret Empire #6 od Marka Brooksa. Vidíme na ňom tri veľmi zaujímavé postavy, ktoré na prípadnom bojisku budú vedieť určite zamiešať kartami. Je to Thor Odison a bývalí manželia Vision a Scarlet Witch. Všetci vyzerajú dosť nabrúsení a okolo nich zúri búrka. Kto ich tak naštval?

 

 

Marvel pri tejto príležitosti zverejnil aj video, kde si môžete pozrieť ako tento cover vznikal.

 

 

Secret Empire #0 tu bude už o týždeň. A keďže ani číslo jedna nie je ďaleko, dočkali sme sa prvého náhľadu. A vyzerá to tak, že Captain rozpúta pravú totalitu!

 

 

Keď sa prevalí fakt, že Captain je agent Hydry, začne sa jeho boj proti Inhumans. Agentka SHIELDu, Daisy Johnson – Quake, nechce mať s Hydrou nič spoločné, a tak sa spojí s Ms. Marvel, Moon Girl a jej dinosaurom, Karnakom a Infernom, aby spolu bojovali za Inhumans a možno aj za celú krajinu. Marvel zverejnil prvý náhľad k Secret Warriors, ktorých sa dočkáme 10. mája. Písať bude Matthew Rosenberg, kresliť Javier Garrón.

 

 

V marci tohto roka sme mali možnosť sledovať kvantum variantov, na ktorých boli populárni hrdinovia ovládnutí Venomom. Keďže ohlasy boli viac ako pozitívne, cez leto sa dočkáme eventu Edge of Venomverse. To, že prvé číslo sa bude venovať X-23 a jej Venom podobe, sme vedeli už dávnejšie. Bude ho písať Matthew Rosenberg, kresliť Roland Boschi. Nedávno boli ale zverejnené aj detaily ďalších čísiel. V Edge of Venomverse #2 budeme sledovať Venom variant Gwenpool. Príbeh bude písať Chris Hastings a kresliť Irene Strychalski. V treťom čísle, ktoré napíše Simon Spurrier a nakreslí Tigh Walker, budeme sledovať Ghost Ridera. Spojenie Ghost Ridera a Venoma môže byť určite divoké, plus dostalo označenie Host Rider.

 

 

Včera si pre nás Marvel nachystal hneď niekoľko noviniek. Najzaujímavejšie sú určite X-Men tímovky Weapon X a X-Men Blue. Odštartovala tiež séria Black Panther & The Crew a taktiež crossover Deadpool vs. The Punisher. Určite je z čoho si vybrať.

 

Amazing Spider-Man #26
Amazing Spider-Man: Renew Your Vows #6
Black Panther & The Crew #1
Captain America: Sam Wilson #21
Deadpool & the Mercs For Money #10
Deadpool vs. The Punisher #1
Doctor Strange and the Sorcerers Supreme #7
Guardians of the Galaxy #19
Gwenpool #14
Kingpin #3
Marvel Universe Guardians of the Galaxy #18
Mosaic #7
Old Man Logan #21
Power Man and Iron Fist #15
Silver Surfer #12
Spider-Man 2099 #22
Star Wars: Doctor Aphra #6
The Unbeatable Squirrel Girl #19
The Unstoppable Wasp #4
Weapon X #1
X-Men: Blue #1

 

 

Nášup noviniek pre tento týždeň je na konci. Pokiaľ redakcia v zdraví prežije náročné Veľkonočné sviatky, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. Pre náhľad do zákulisia nás sleduj na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
13 × 20 =