Marvel News #3

Písal sa rok 2014 a v Marvel Univerze prebiehal event Original Sin. Jedným z jeho výsledkov bolo, že Thor sa stal nehodný ďalej niesť Mjolnir. Od tej doby už ubehlo relatívne veľa času, ženská verzia Thora vcelku dôstojne prebrala jeho miesto, avšak otázky ohľadom toho pôvodného stále ostali nevyriešené. Odpovede by mohla priniesť nová séria The Unworthy Thor, ktorá štartuje 2. novembra. Odison by sa v nej mal snažiť získať späť svoju česť a popri tom nájsť záhadný Mjolnir z mŕtveho univerza. Ale keďže si naň brúsia zuby aj sily zla, nebude to také jednoduché. Sériu píše Jason Aaron, kreslí Olivier Coipel.

 

 

Aby sme tu nepísali len o superhrdinských záležitostiach, za spomenutie určite stojí komiks, ktorý vyšiel tento týždeň v pondelok. Marvel Comics v spolupráci s ABC News zverejnil nový digitálny komiks, ktorý je adaptáciou skutočných udalostí, ktoré sa odohrali počas občianskej vojny v Sýrii v meste Madaya. Toto mesto viac ako rok obliehali vojaci Assadovho režimu a vzniklo tak akési vákuum, ktoré samozrejme najviac ublížilo civilistom. Jedným z nich je aj matka piatich detí, ktorej skutočný príbeh je ústredným motívom komiksu Madaya Mom. O kresbu sa postaral Dalibor Talajic. Komiks je voľne prístupný a prečítať si ho môžete na tomto linku.

 

madayacover

 

Jedna z najočakávanejších noviniek včerajška bola určite teamovka Champions. Odídenci z Avengers – Spider-Man, Nova a Ms. Marvel – plus zaujímavé postavy ako Hulk, Viv Vision a Cyclops majú určite potenciál. Editor Tom Brevoort sa pre portál previewsworld vyjadril, že nejde o Anti-Avengers team. Môžeme vraj očakávať začiatočnícke chyby a ich vášeň nebude vždy dobrá náhrada za chýbajúce skúsenosti najmä v situáciách, keď veci nebudú len čierne a biele. Plus budeme sledovať aj vnútorný súboj o vedúci hlas v tomto teame. Neostáva nič, len veriť, že sa to tvorcom naozaj podarí a dostaneme kvalitnú superhrdinskú teenage teamovku.

 

 

Pred pár dňami Marvel zverejnil časť variant coverov s témou „Divided We Stand“, ktoré reflektujú udalosti Civil War II a ktoré budú súčasťou väčšiny sérií. V náhľade sa môžete pozrieť na prvú várku, ktorá obsahuje covery Avengers #1 od Butch Guice, Champions #2 od Mike McKone, Deadpool & The Mercs For Money #5 od Chris Stevens, Foolkiller #1 od Dale Keown, Solo #2 od Khoi Pham, The Unbelievable Gwenpool #8 od Pasqual Ferry a The Unworthy Thor #1 tiež od Pasqual Ferry.

 

 

Na záver opäť uvádzame všetko nové, čo včera vo vydavateľstve Marvel vyšlo. Okrem už zabehnutých sérií stoja určite za pozornosť aj novinky, ktoré sme dlho očakávali. Okrem spomínaných Champions, ide určite najmä o Jessicu Jones alebo o rozbeh konfliktu medzi Inhumans a X-menmi – Death of X. Podeľte sa s nami v diskusii, ktorá novinka vás potešila najviac.

 

All-New Wolverine #13
Amazing Spider-Man #19
Cage! #1
Champions #1
Deadpool & The Mercs For Money #4
Deadpool Back In Black #1 (of 5)
Deadpool Too Soon Infinite Comic #7
Death of X #1 (of 4)
Doctor Strange #12
Enchanted Tiki Room #1 (of 5)
Invincible Iron Man #14
Jessica Jones #1
Marvel Universe Avengers: Ultron Revolution #4
Scarlet Witch #11
Spider Man 2099 #16
Spidey #11
Squadron Supreme #12
Uncanny X Men #14

Ďalšie Marvel News vyčerpali všetko, čo vám chceli povedať. Nové informácie ale pribúdajú prakticky každý deň a už teraz zbierame materiál na pokračovanie, ktoré príde opäť vo štvrtok. Dovtedy sledujte Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

(zdroj: comicvine.org, theguardian, newsarama.com,  comicvine2)

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
9 + 14 =