Marvel News #30

Dnešné Marvel News začneme v preďalekej galaxii. Marvel nedávno zverejnil 4-stranovú ochutnávku na ich najbližší Star Wars crossover The Screaming Citadel. Spoja v ňom sily Luke Skywalker a Doctor Aphra. Prvého čísla by sme sa mali dočkať 10. mája. Následne bude príbeh pokračovať cez série Star Wars /31-32/ a Doctor Aphra /7-8/. Písať bude Kieron Gillen, kresliť Marco Checchetto.

 

 

Vo svete Star Wars ešte chvíľku ostaneme. Nedávno mal premiéru trailer na film Star Wars: The Last Jedi a už sa pomaly začínajú objavovať spojnice medzi The Force Awakens a očakávanou VIII. epizódou. Ohlásená bola totiž miniséria Captain Phasma, ktorá bude zasadená do udalostí po epizóde VII. Budeme tu sledovať Phasmin útek zo základne Starkiller, ktorá ako určite viete, nedopadla dobre. Sériu bude písať Kelly Thompson a o kresbu sa postará Marco Checchetto. Miniséria bude mať 5 dielov a dočkáme sa jej v septembri ako súčasť Journey to Star Wars: The Last Jedi.

 

 

Spider-Man sa vracia do New York City! Už dávnejšie sme priniesli správu o tom, že okrem aktuálnej série Amazing Spider-Man, sa dočkáme ďalšej ongoing série, v ktorej by sa mal Peter Parker vrátiť do ulíc svojho rodného mesta. Séria The Spectacular Spider-Man by mala byť šitá na mieru ľuďom, ktorým nesedí globálny tón série ASM. Série sa dočkáme až v júni, ale kreslič Adam Kubert sa s nami podelil o svoju víziu Spider-Mana v uliciach New Yorku. A vyzerá to veľmi dobre. Scenárista Chip Zdarsky sa dokonca vyjadril, že ide o Adamovu najlepšiu prácu v rámci jeho kariéry a je mu ľúto, že nám nemôže ukázať viac.

 

 

Už v minulých Marvel News sme informovali o tom, že sa chystá opätovné stretnutie dvoch Spider-Manov. Peter Parker a Mike Morales sa predstavia v sérii, ktorá je aktuálne označovaná ako Spider-Men II. Malo by ísť o priamy sequel komiksu Spider-Men z roku 2012, kde sa títo hrdinovia po prvý raz stretli. Tweet od Marvel Comics nám toto pokračovanie trochu teasol a dúfam, že sa čoskoro dočkáme aj ďalších informácií.

 

 

Napriek tomu, že event Monsters Unleashed je už história, monštrá sa budú po Marvel univerze preháňať ďalej. Včera odštartovala spin-off séria Monsters Unleashed, ktorá priamo nadväzuje na spomínaný event. Tí, ktorí ho už majú prečítaný vedia, v akej úlohe tu bude Kid Kaiju a monštrá okolo neho vystupovať. Ak stále váhate, či tento ongoing titul skúsiť, možno vám pomôže náhľad do prvého čísla. Bez znalosti pôvodného eventu to však nepôjde.

 

 

Včera toho vyšlo naozaj veľa. Top udalosťou je určite začiatok Secret Empire, respektíve vydanie nultého čísla tohto eventu. Aj v iných sériách ako napríklad Captain America, Thunderbolts alebo U.S.Avengers všetko smeruje k bodu, keď svet ovládne Hydra. Z premiérových titulov je zaujímavý určite štart spin-offu Monsters Unleashed, čo sa kresby týka veľmi originálneho Nicka Furyho a číslo jedna si odbije aj Guardians of the Galaxy: Dream On.

 

Black Panther: World of Wakanda #6
Captain America: Steve Rogers #16
Deadpool #29
Doctor Strange #19
Guardians of the Galaxy: Dream On #1
Invincible Iron Man #6
Monsters Unleashed #1
Moon Knight #13
Ms. Marvel #17
Nick Fury #1
Royals #2
Secret Empire #0
Silk #19
Star Wars: Poe Dameron #13
Star-Lord #6
The Punisher #11
Thunderbolts #12
Totally Awesome Hulk #18
U.S.Avengers #5
Venom #6

 

 

Na záver si vás dovoľujem pozvať na dve akcie, na ktorých budem prednášať na tému Marvel. Najskôr v utorok 25. 04. 2017 o 18:00 v Storm Game Bare sa uskutoční pravidelná prednáška o novinkách vo svete Marvel Comics. Event nájdete aj na Facebooku.

Budúci víkend sa bude konať v Bratislave ďalší ročník festivalu SlavCon a budete ma môcť vidieť prednášať hneď dvakrát. Najskôr v sobotu 29. 04. 2017 o 16:00 si v prednáške Marvel pre začiatočníkov preberieme to, ako je vhodné začať čítať Marvel komiksy. Následne v nedeľu 30. 04. 2017 o 14:00 si preberieme novinky vo svete Marvel Comics. Kompletný program festivalu nájdete tu.

Marvel News sú už na konci. Už 30.-krát! Ďakujem všetkým, ktorí Marvel News čítajú a špeciálne tým, od ktorých dostávam pozitívne reakcie. Aj vďaka vám idú Marvel News ďalej. Pokiaľ nám nestúpne sláva do hlavy, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

 Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
13 × 18 =