Marvel News #32

Secret Empire je v plnom prúde. To, čo Captain rozbehol v Secret Empire #0, má v prvom čísle tohto eventu konkrétne dôsledky. Captain rozohral dlhodobú hru. Jeho šachovnica bola obrovská a ťahy premyslené ďaleko dopredu. V nultom čísle rozbehol všetko tak, ako si naplánoval a hrdinovia sa nestačili čudovať, čo sa deje. Boli zradení a porazení na hlavu. Nemali šancu proti mašinérii, ktorú Cap spustil. V prvom čísle Secret Empire už sledujeme totalitu v plnom rozpuku. Cenzúra, centrálne „riadenie“ myslenia, segregačné tábory, policajné jednotky hľadajúce odporcov režimu… nič, v čom by chcel ktokoľvek dobrovoľne žiť. Ale Captain tomuto modelu verí. Obhajuje ho a bez milosti pokračuje v plnení svojich plánov. Secret Empire má tak pevné základy.

 

 

Captain America má naozaj veci pevne pod kontrolou. A zatiaľ nesvieti žiadne svetielko na konci tunela. Zhruba v polovici prvého čísla sa síce rozohralo niečo, čo mohlo evokovať návrat starého Steva, ako ho poznáme, ale tieto myšlienky boli okamžite zadupané pod zem. Nechcem spojlerovať a preto len poviem, že ak v nultom čísle človek čumel na to, čoho všetkého je bývalý americký symbol schopný, záver prvého čísla vám vyrazí dych. Cap ide stále ďalej a z totality vzniklo doslova peklo. A rady hrdinov navštívila aj smrť.

 

 

Ako sa ale Hydra dostala k takejto bezmedznej kontrole? Niečo sme videli v čísle nula, ale niečo ďalšie nám prezentoval krátky približne 10-stránkový príbeh, ktorý vyšiel v rámci Free Comic Book Day. Táto story sa odohráva niekoľko mesiacov pred prvým číslom a okrem samotných bojov spustila veľkú vlnu otázok posledná strana. Ďalej už ide o spoilery a tak čítajte iba na vlastné nebezpečenstvo.

Spoiler
Captain America zodvihol Thorovo kladivo. WTF? Po tom všetkom, čo Cap napáchal, je hodný ho zodvihnúť? Existuje samozrejme niekoľko teórií, ale či je nejaká aspoň trochu založená na pravde, sa dozvieme neskôr. Bol Mjolnir ovplyvnený kozmickou kockou? Je Mjolnir oklamaný nejakými kúzlami? Je Rogers naozaj hodný? Ak áno, tak prečo? Otázok je veľa a riešenie bude určite zaujímavé. Tomu sa hovorí cliffhanger ako má byť!

 

 

Ak teda ešte stále váhate, či sa do Secret Empire pustiť alebo nie, máme tu trailer, ktorý sumarizuje všetko podstatné, čo viedlo k vzniku tohto eventu. Osobne som zatiaľ veľmi spokojný a som zvedavý, kam až to Marvel dotiahne, prípadne čo sa nakoniec stane s Captainom.

 

 

Jednou zo sóloviek v rámci ResurrXion je aj Cable, ktorého sa dočkáme koncom mája. Scenárista James Robinson sa svojho času vyjadril, že sa pokúsi využiť fakt, že Cable je „time warrior“. Už podľa prvých náhľadov je jasné, že Cable bude naozaj cestovať v čase a bude sa tak snažiť zachrániť Marvel univerzum. Jeho protivníkom bude Conquest, technokrat z budúcnosti, ktorý zasahuje do času tak, ako to vyhovuje jeho cieľom.

 

 

Skôr zaujímavosť ako nejaká veľká novinka je stránka hail-hydra.com. Keď si ju zadáte do prehliadača, nenájdete na nej žiadne znaky Hydry alebo profil aktuálne zlého Captaina Americu. Prelinkuje vás to na stránku, kde nájdete aktuálneho vodcu krajiny, v ktorom mnohí vidia množstvo paralel zo Secret Empire. Už ste sa pozreli? Zaujímavé, že? Keď sa redaktor cbr.com dotazoval vo spoločnosti Marvel, či s tým majú niečo spoločné, popreli to. Pravdepodobne pôjde len o nejakého komiksového fanúšika, ktorý je zároveň veľkým odporcom tohto politika a aktuálneho diania vo svojej krajine a nepôjde o nejakú veľkú konšpiráciu, ale aj tak je to minimálne zábavné. Kam by sme asi prelinkovali stránku hail-hydra.sk?

 

 

Ak ste fanúšikom Jamieho Madroxa, inak nazývaného aj Multiple Man, máme pre vás zaujímavo vyzerajúci šum. Ako iste viete, táto postava je po udalostiach v Inhumans vs X-Men mŕtva a mnohí fanúšikovia to predýchavajú doteraz (áno, ty, Kraken). Z nevinnej otázky na sociálnej sieti Twitter vznikol menší teaser na vzkriesenie tejto postavy. Zverejneným panelom to naznačil editor série Astonishing X-Men Mark Paniccia.

 

Pri pohľade na zoznam noviniek, ktoré nám včera Marvel naservíroval, najviac zaplesá asi srdce fanúšika Star Wars. One-shot The Screaming Citadel odštartuje crossover dvoch Star Wars ongoing sérií.  Premiéru má za sebou už aj Rocket, keďže hype okolo Guardians of the Galaxy je stále živý. Ďalšou novinkou v rámci ResurrXion je inhumans tímovka Secret Warriors.

 

All-New Wolverine #20
Amazing Spider-Man #27
Amazing Spider-Man Renew Your Vows #7
America #3
Avengers #7
Black Panther And The Crew #2
Deadpool #30
Guardians Of The Galaxy Mother Entropy #2
Gwenpool The Unbelievable #15
Kingpin #4
Marvel Universe Guardians Of The Galaxy #19
Ms. Marvel #18
Old Man Logan #23
Rocket #1
Secret Warriors #1
Silver Surfer #11
Star Wars The Screaming Citadel #1
Uncanny Avengers #23
Weapon X #3
X-Men Blue #3
Zombies Assemble #1

 

 

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ nás nezavolá centrála Marvelu na obrovskú párty na oslavu toho, že Guardians zarobili miliardu, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

 

 Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
6 + 18 =