Marvel News #34

Aj keď sa posledné dni primárne hovorí o pripravovanom seriáli Runaways z dielne spoločnosti Hulu, Marvel začal teasovať novú komiksovú sériu rovnako zameranú na partiu „utečencov“. Na prvom obrázku, ktorý bol zverejnený, sme mali možnosť vidieť Nico Minoru, dcéru temných mágov. Následne bol zverejnený obrázok Chasea, syna šialených vedcov a krátko na to sme mohli vidieť aj Old Lace, dinosaura, ktorý je výsledkom genetického inžinierstva v 87. storočí. Obrázky budú priebežne ešte určite pribúdať. Informácie o dátume premiéry, tvorivom tíme alebo detailoch príbehu zatiaľ známe nie sú. Ak o Runaways nič neviete, vrelo vám túto partičku odporúčam. Debutovali v roku 2003 a na starosti ich má Brian K. Vaughan.

 

 

Program Weapon X je späť! V júni odštartuje crossover sérií Weapon X a Totally Awesome Hulk one-shotom Weapons of Mutant Destruction: Alpha #1.  O scenár tohto one-shotu sa postará Greg Pak, ktorý má na starosti aj už spomínané dve série. Kresliť bude Mahmud Asrar. Príbeh spojí cesty výbušného tímu Weapon X a Amadea Cho, keďže okrem zabijakov bude potrebný aj mozog. Všetko sa bude určite točiť okolo záhadného projektu Batch-H, ktorý bol prezentovaný už v rámci teasovania tohto crossoveru. Už v prvom náhľade na WMD: Alpha #1 je evidentné, že o akciu nebude núdza. Komiksu sa dočkáme 21. júna. Ďalšie čísla oboch zapojených sérií budú vychádzať takto:

Jún
Part 1: WEAPONS OF MUTANT DESTRUCTION: ALPHA #1
Part 2: TOTALLY AWESOME HULK #20

Júl
Part 3: WEAPON X #5
Part 4: TOTALLY AWESOME HULK #21
Part 5: WEAPON X #6

August
Part 6: TOTALLY AWESOME HULK# 22

 

 

Páčil sa vám film Rogue One? A bola vám sympatická dvojica Cassian Andor a droid K-2SO? Tak vás táto správa určite poteší. Na august si pre nás Marvel prichystal 40-stranový one-shot, ktorý bude sledovať príbeh toho, ako sa táto dvojica stretla. Scenár bude písať Duane Swierczynski a o kresbu sa postará Fernando Blanco.

 

 

A aby komiksov zo sveta Star Wars nebolo málo, Marvel ohlásil na august 5-dielnu minisériu Star Wars: Jedi of the Republic – Mace Windu. Miniséria by mala byť zasadená do doby, keď sa rozpútali klonové vojny. Scenár napíše Matt Owens a kresliť bude Denys Cowan.

 

 

Druhé číslo Jean Grey je v predaji od včera. Toto číslo okrem rozvíjania príbehu mladej Jean Grey zaujalo aj veľmi dobrým variant coverom, ktorý nakreslil David Yardin. Inšpiroval sa známym obrazom Normana Rockwella – The Gossips, z roku 1948. Všetky postavy na tomto coveri sú nejako spojené s Phoenix Force.

 

 

Marvel postupne zverejňuje stále ďalšie novinky ohľadom pripravovaného projektu Generations. V ňom sa stretnú v desiatich one-shotoch staré a nové inkarnácie hrdinov, aby bok po boku riešili nejaký problém. Zatiaľ sa síce nevie, ako sa títo hrdinovia dajú dokopy, ale šéf editor Axel Alonso dementoval teórie o alternatívnej realite alebo príbehoch o cestovaní v čase. V auguste sa dočkáme prvých piatich čísiel a zverejnené tak boli už aj prvé covery a ich prípadné varianty.

 

V rámci včerajších noviniek určite zaujme premiéra série I Am Groot alebo pokračovanie série All-New Guardians of the Galaxy. Ak GoG nie sú vaša šálka kávy, je tu množstvo iných, zaujímavých sérií, napríklad Secret Warriors, Captain America: Steve Rogers alebo Jean Grey.

 

All-New Guardians of the Galaxy #2
Ben Reilly: The Scarlet Spider #2
Black Panther #14
Captain America: Steve Rogers #17
Doctor Strange and the Sorcerers Supreme #8
Elektra #4
Guardians of the Galaxy: Mother Entropy #4
I Am Groot #1
Infamous Iron Man #8
Jean Grey #2
Moon Girl and Devil Dinosaur #19
Mosaic #8
Secret Warriors #2
The Mighty Captain Marvel #5
Totally Awesome Hulk #19
Venom #150
X-Men: Blue #4

 

 

Práve ste dočítali Marvel News #34. Pokiaľ nám DC nezačne platiť státisíce za to, že prestaneme propagovať konkurenciu, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
28 + 7 =