Marvel News #35

Reštart tímu Runaways sa nezadržateľne blíži. Už minulý týždeň sme vám ukázali teaser obrázky na novú sériu, ktorú Marvel pri príležitosti seriálu spoločnosti Hulu pripravuje. Minule to bola Nico, Chaze a obľúbená Old Lace. Následne na to, sme sa dočkali aj obrázkov mutantky Molly a mimozemšťanky Karoline. Ak to pôjde takto ďalej, je len otázkou času, kedy uvidíme aj teaser obrázok Alexa a Gertrude. Ak o tejto partičke nič neviete, určite siahnite po jej premiérovej sérii z dielne Briana K. Vaughana. Príbeh sleduje šesť teenegerov, ktorí zistia, že ich rodičia sú zlosyni a vedúce postavy zločineckej organizácie Pride. Ak sa chcete pozrieť na to, ako to vyzerá s obsadením pripravovaného seriálu, písali sme aj o tom.

 

 

Pre fanúšikov Venoma máme skvelé správy. Minisériou, ktorej sa dočkáme v auguste, sa to iba začne. Redaktor Devin Lewis sa vyjadril, že v septembri nás očakáva Venomverse, čo by mal byť najväčší príbeh Venoma všetkých čias. Či ide iba o klasické PR chvastanie, uvidíme časom, ale prvé náznaky o čo pôjde vyzerajú nádejne. Eddie Brock sa vráti podľa Lewisových slov do centra Spider-Manovho univerza, ale to, či bude hrdina, zlosyn alebo niečo iné, zatiaľ nie je 100% jasné. Scenárista Cullen Bunn sa o hlavnom protagonistovi vyjadril, že Eddie nie je hrdina, ale je to presne ten Venom, ktorého aktuálne potrebujú. A príbeh samotný nám má ukázať, prečo to tak je.

 

 

Svoju úlohu určite zohrajú aj iní hrdinovia posadnutí Venomom. Už teraz sa hovorí o postavách ako Rocket Raccoon, Gwenpool, Old Man Logan a Black Panther. V popredí by sa však mali vynímať Deadpool a Ghost Rider. Dočkáme sa však aj nových charakterov, ako napríklad Pork Grind, čo je Venom zo Spider-Hamovho univerza. Bunn sa tiež vyjadril, že ho fascinuje možnosť, že posadnuté Venomom uvidíme mnohé charaktery, od ktorých by sme to naozaj nečakali. Napríklad Black Panther, Mary Jane alebo Old man Logan.

 

 

Séria Venomverse sa okrem iného dočká aj piatich navzájom prepojených coverov od Claytona Craina. Tento výtvor je poctou práci Gabriela Dell’Otta, ktorý urobil niečo podobné pri evente Spider-Verse z roku 2014.

 

 

Napriek tomu, že Venomverse bude samostatný príbeh, Marvel už ohlásil druhú antológiu, ktorá bude niesť názov Venomverse: War Stories. Mala by dať možnosť viacerým autorom „vyhrať“ sa v rámci Venomverse. Declan Shalvey napríklad tvorí príbeh pre túto sériu, ktorý sa bude točiť okolo Punishera posadnutého Venomom.

A aby toho nebolo málo, séria nám predstaví aj úplne novú mimozemskú rasu v rámci Marvel univerza. The Poisons by mali byť prirodzenou odpoveďou na symbiontov. Táto rasa by mala stáť na dizajnoch Eda McGuinnessa a mala by mať v rámci Venomverse veľký priestor.

 

 

O konci série Black Panther and the Crew sme vás už informovali. Rovnaký osud bude pravdepodobne čakať aj série Occupy Avengers a Spider-Man 2099, ktoré v plánoch na august absentujú. Svojho konca sa dočká aj Silver Surfer, ale nebude to len tak. V auguste to bude 100 rokov od narodenia tvorcu Silver Surfera, legendárneho Jacka Kirbyho. V čísle, ktoré je ohlasované ako „posledný výlet naprieč Univerzom“, bude mať extra veľký počet strán a odkazov na Kirbyho sa určite dočkáme tiež.

 

Jedinou premiérou včerajšieho dňa bola séria Cable, ktorá sa zameria na tohto cestovateľa časom. Dočkali sme sa tiež ďalšieho tie-inu v rámci Secret Empire a druhým dielom pokračuje Generation X.

Cable #1
Captain America: Sam Wilson #22
Deadpool #31
Deadpool vs. The Punisher #4
Doctor Strange #21
Gamora #5
Generation X #2
Guardians of the Galaxy: Mother Entropy #5
Gwenpool #16
Man-Thing #4
Moon Knight #14
Occupy Avengers #7
Old Man Logan #24
Secret Empire #3
Secret Empire: Uprising #1
Spider-Gwen #20
Star Wars: Doctor Aphra #7
Thanos #7

 

 

Marvel News s poradovým číslom 35 sú za nami. Pokiaľ nás v najbližších dňoch pri odchode z kina neobesia militantné feministky na lase pravdy, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
12 − 3 =